Cudan problem. Pomoc?

poruka: 24
|
čitano: 3.317
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Cudan problem. Pomoc?

Znaci, veceras mi vrag nije dao mira pa sam isao malo raskopat kompjuter.

Radi se o racunalu mojih roditelja, zato mi hitno treba pomoc dok nisam dobio jezikovu juhu.

 

Napravio sam remake u cable managmentu, izvadio neke komponente pa ih vracao, kablove premjestao.

Sve spojim natrag, idem upalit kompjuter i javi se pistanje. Stane, i za 5 sekundi opet malo duze pistanje. Opet stane, i sve tako.

 

Help? {#}

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Cudan problem. Pomoc?

jedino proces eliminacije i provjeravanja da li su svi kablvi dobro spojeni

Ako sam ti pomogao, stisni HVALA! =)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Cudan problem. Pomoc?

Imas ikakvu ideju do koje komponente bi moglo bit?

Mozda nisam dobro pricvrstio neku komponentu, ili? {#}

 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Cudan problem. Pomoc?

Sve provjeri još jednom pa javi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Cudan problem. Pomoc?

Ovako, to se i meni desavalo menije bilo do graficke kartice, "ali" moguce je da je ili do napajanja ili maticne ploce ! provjeri svaki kabal jos jednom! I da pogotovo kabal za struju! TO POGOTOVO MORAS!

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Cudan problem. Pomoc?

 

Svaki biip ili biiiip opet kombinacija  biipa i biiiipa ima svoju oznaku. To vidiš u knjižici od MBa ili nađeš na netu po imenu matične. Za tvoj biiiip što se ponavlja bi rekao da ramovi nisu pravilno legli, stisni ih ili zamjeni poziciju, a pogledaj i kabelić za proc da li je namjestu i njegov ventilator da je uštekan. PC neka je ugašen. Ako nije do tih sitnica napiši komponente dotičnog roditeljskog računala za daljnju podršku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

I pitanje je odgovor. Sporo tipkam i znam da kasnim na odgovor radi toga
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Cudan problem. Pomoc?
Tomek.Klc kaže...

Znaci, veceras mi vrag nije dao mira pa sam isao malo raskopat kompjuter.

Radi se o racunalu mojih roditelja, zato mi hitno treba pomoc dok nisam dobio jezikovu juhu.

 

Napravio sam remake u cable managmentu, izvadio neke komponente pa ih vracao, kablove premjestao.

Sve spojim natrag, idem upalit kompjuter i javi se pistanje. Stane, i za 5 sekundi opet malo duze pistanje. Opet stane, i sve tako.

 

Help? {#}

A ti beepovi nest znace. Sad ovi o kojoj se maticnoj radi. Odstekaj sve kablove s matice (ne i onaj vetilator za CPU {#}).

Probaj pritisnut RAM i CPU na maticnu. Ako se upali kako treba, kopcaj jedan po jedan kabel natrag. :)

12 godina
neaktivan
offline
Cudan problem. Pomoc?

Idem to sto prije isprobat, pa javim jesam sta rjesio.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Cudan problem. Pomoc?

vjerojatno je do RAM-a, provjeri da li je dobro sjeo i da li je dobro zaključan

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Cudan problem. Pomoc?

Opet sam otvorio kompjuter, sve kablove koje sam vadio sam malo ucvrstio, ali sam primjetio da mi je jedan keks RAMa dosta nestabilan, iako je dobro sjeo i zakljucan je.

 

Zanima me jel beep moze dolazit zato sto kablovi dodiruju neki dio maticne? Sad kad sam otvorio kuciste vidio sam 2 kabela da leze na maticnoj.

 

EDIT: I dalje beep. Maticna je ASUS P4SGX-MX. Neznam vise o cemu bi se moglo radit.

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.1.2012 13:39 (Tomek.Klc).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Cudan problem. Pomoc?

Nitko nezna?  {#}

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Cudan problem. Pomoc?

Zamijeni pozicije RAM keksa.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Cudan problem. Pomoc?

Sve sam isprobao, i sa RAMom, i sa svim.

Kompjuter se i dalje ne pali, 7 sekundi tisina, 7 sekundi se cuje beep, 7 sekundi tisina, 7 beep i cijelo vrijeme tako dok ga ne ugasim na napajanju.

 

Any ideas?

 
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Cudan problem. Pomoc?

Pokušaj pogledati ovdje.

R.I.P Tupac 1971. - 1996.
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Cudan problem. Pomoc?
footballer kaže...

Pokušaj pogledati ovdje.

  Jedan forumas mi je vec dao taj link, al sve sta sam tu uspio nac je da imam RAM problem.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Cudan problem. Pomoc?

 

http://support.asus.com/Troubleshooting/detail.aspx?SLanguage=en&p=1&m=P4SGX-MX&s=15&hashedid=n/a&os=&no=978

 

1.4.2.1      Memory issue: Beep (1 long 2 short)

 

1.4.2.2      Graphics card issue: Beep (1 long 3 short)

 

1.4.2.3      CPU issue: Beep (5 short)

 

12 godina
neaktivan
offline
Cudan problem. Pomoc?

Beskonacan beep sa pauzama od 7 sekundi pripada u  Any other beeps: RAM problem

 
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Cudan problem. Pomoc?

Pa probaj 1 po 1 keks RAM-a stavljat, ak ih ima više, ili ak to nisi pokušao prije.

R.I.P Tupac 1971. - 1996.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Cudan problem. Pomoc?
Tomek.Klc kaže...

 

 

Zanima me jel beep moze dolazit zato sto kablovi dodiruju neki dio maticne? Sad kad sam otvorio kuciste vidio sam 2 kabela da leze na maticnoj.

 

 

nema to veze.

pregledaj sve jos jedno detaljno. nesto ti je krivo spojeno. ako imas knjizicu od maticne provjeri sve jumpere dal su na mjestu na kojem bi trebali bit.

15 godina
odjavljen
offline
Cudan problem. Pomoc?

Grafička ili neka druga kartica nije dobro sjela. Provjeri ih. Ako i dalje pišti, izvadi grafičku van i vidi što se onda događa.

 

[edit] imam Asusovu ploču koja je davala isti beep. Grafička nije bila dobro sjela. I ne, nije davala 1 + 3 beep. A možda si i RAM spalio.

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.1.2012 19:16 (Sum_of_all_fears).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Cudan problem. Pomoc?

Evo sad sam izvadio i Graficku, i RAMe van, i probao ukljucit. Opet pisti. Na prednjoj strani kucista, kod hard diska.

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Cudan problem. Pomoc?

Grrr. Izvadi grafičku, upali, vidi kako pišti.

Vrati grafičku, upali, vidi kako pišti.

Izvadi RAM (sav), upali, vidi kako pišti.

 

Iz ovog dokuči što stvara problem - RAM ili grafika.

 

[edit] - kod svih operacija vađenja/stavljanja ISKOPČATI komp iz struje (ne samo ugasit na prekidač na napajanju)

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.1.2012 21:33 (Sum_of_all_fears).
12 godina
neaktivan
offline
Cudan problem. Pomoc?

Rawr.

Normalno da cu iskopcat kabel od napajanja, i ugasit na prekidacu.

 

Problem je bio u problematicnom slotu za RAM. Treba toliko stisnuti keks unutra da se maticna presavije, i tek onda sjedne unutra.

A drugi samo stavim lagano unutra, zakljucam i gotovo.

 

Hvala svima koji su probali pomoc. {#}

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Cudan problem. Pomoc?
TONYA_ kaže...

 

Svaki biip ili biiiip opet kombinacija  biipa i biiiipa ima svoju oznaku. To vidiš u knjižici od MBa ili nađeš na netu po imenu matične. Za tvoj biiiip što se ponavlja bi rekao da ramovi nisu pravilno legli, stisni ih ili zamjeni poziciju, a pogledaj i kabelić za proc da li je namjestu i njegov ventilator da je uštekan. PC neka je ugašen. Ako nije do tih sitnica napiši komponente dotičnog roditeljskog računala za daljnju podršku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

{#} Po zadnjem tvom postu i mnogi od nas bi se patili {#} ili bi rekli da je riknuo slot . . . ., ali si riješio problem{#}

I pitanje je odgovor. Sporo tipkam i znam da kasnim na odgovor radi toga
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice