Čudni zvukovi - 4 godine star PC

poruka: 17
|
čitano: 1.318
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Čudni zvukovi - 4 godine star PC

Posjedujem 4 godine star asusov pc sad da ne navodim njegove perfomanse, želim napomenuti na je napajanje novo. Prekjučer sam stavio novi vindows tako da softverski nemože biti ništa.

Znači nekoliko puta tijekom rada računala čuje se kao neki kkk i onda slijedi neko otpuštanje kao da se nešto zaustavlje. Kućište mi je s lijeve strane otvoreno i ka čujem kkk pogledam al se ništa nezaustavlja dok se u međuvremenu čuje zvuk zaustvljenja. Molim pomoć :( hvala

Nes.Snes.N64.Gb.Ds
 
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Čudni zvukovi - 4 godine star PC
TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
12 godina
neaktivan
offline
Čudni zvukovi - 4 godine star PC

Ipak nije u tome problem radio sam i druge testove.

Nes.Snes.N64.Gb.Ds
 
1 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Čudni zvukovi - 4 godine star PC

A kartica health?

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
12 godina
neaktivan
offline
Čudni zvukovi - 4 godine star PC

isto sve oke. zvuk je totalno sličan zaustavljenju nečeg kao ventilatore

Nes.Snes.N64.Gb.Ds
 
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Čudni zvukovi - 4 godine star PC

koje napajanje,stock cooler(intel,amd?),koja grafa?

Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Čudni zvukovi - 4 godine star PC

Napajenje ne bi trebalo biti problem jer sam u siječnju kupio novo u msanu (prethodno mi je eksplodiralo). A konfa mi je intelova te više o njoj imas u "Moj PC"

Nes.Snes.N64.Gb.Ds
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Čudni zvukovi - 4 godine star PC

Provjeri si temperature s Speccy-em( http://www.piriform.com/speccy/download/standard ) jer je moguće da ventovi ubrzavaju zbog viših temperatura...

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Čudni zvukovi - 4 godine star PC

Matična je oko 11 C

Proc je 43 C

hard1 41 C

hard2 38 C

 

Nes.Snes.N64.Gb.Ds
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Čudni zvukovi - 4 godine star PC

Ako nikad nisi mijenjao ventilatore, bilo na kućištu, bilo na CPU hladnjaku, postoji mogućnost da je lager otišao pa-pa ili pak da ti je zrnce prašine/nečeg drugog nasjelo na neki od pokretnih dijelova ventilatora te blokira normalnu vrtnju. Isto tako, možda se ODD pokušava inicijalizirati pa ako je u kvaru ne može startati elektro-motor radi provjere ispravnosti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Čudni zvukovi - 4 godine star PC

Istina nisam nikad mijenjao lagere ali sigurno to nebi ispuštalo takve zvukove, nego što je ovaj odd

Nes.Snes.N64.Gb.Ds
 
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Čudni zvukovi - 4 godine star PC
buli kaže...

isto sve oke. zvuk je totalno sličan zaustavljenju nečeg kao ventilatore

Malo me brine Unsafe shutdown count...provjeri dal su ti klablovi dobro u štekani ili još bolje zamijeni ih, tj. uštekaj drugi konektor s napajanja.

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
12 godina
neaktivan
offline
Čudni zvukovi - 4 godine star PC

ma za to nebrini jedno vrijeme sam imao loš produžni koji je stalo prekidao mislio sad da je nešto s kompom jer je gasio samo njega

Nes.Snes.N64.Gb.Ds
 
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Čudni zvukovi - 4 godine star PC

Aha, onda ok :)

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Čudni zvukovi - 4 godine star PC
buli kaže...

Istina nisam nikad mijenjao lagere ali sigurno to nebi ispuštalo takve zvukove, nego što je ovaj odd

Ne mijenjaš u tom slučaju lagere, neko cijeli ventilator. Ili ga probaš dobro ispuhati. ODD = Optical Disc Drive (ilitiga CD čitač/snimač, DVD čitač/snimač, Blu-Ray čitač/snimač)

10 godina
neaktivan
offline
Čudni zvukovi - 4 godine star PC

isključi ti pc,dobro ga očisti,pogledaj da li su ventilatori klimavi i da li je stranica kućišta na kojem su ventilatori isto klimava...onda isključi sve ventove na kućištu i upali pc i slušaj odakle dolazi,drugog ti nema xD p.s.napajanja često puštaju zvukove

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Čudni zvukovi - 4 godine star PC

Ako slucajno imas floppy drive lol, probaj ga iskljucit {#}

Moj PC  
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice