Čudno gašenje kompa

poruka: 3
|
čitano: 1.043
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Čudno gašenje kompa

 

Mom je frendu riknija komp. Neznam rješenje ovog problema pa pomažite. Frendu mi se komp dok radi jednostavno isključi ali ne dokraja, ugasi se sve osim zelene lampice. Kad bi izvadio bateriju komp bi se ponovo uključio i radio ali kratko (7-10 dana). Ali od jučer od kako se to dogodilo više se neće pali. Probao sam ga skroz rastavit, očistit i promjeniti pastu na procu ali ništa. Ovi su se problemi počeli događati od kada mu je riknuo dvd-rom. Taj je dvd-rom dobio odmah u kompu kada ga je kupio.Ja sam taj dvd izvadio i stavio svoj ali nakon toga komp bi se počeo paliti nekoliko sekundi te se ugasi sve osim zelene lampice na kućištu. Pa sam na kraju bio prisiljen ostaviti taj riknuli dvd spojen s master kabelom aj ovaj drugi ispravni dvd na slave priključak, ali taj bi se problem gašenja ponvno nastavio. Komp bi otprilike radio 10 dana te je opet trebalo čupati kabele s diskova i vadit bateriju. Jednom sam taj riknuli dvd probao izvadti i komp je bez problema radio 2 mjeseca dok se odjednom prije pola mjeseca opet nije počeo tako gasiti. Sve do jučer se mogao ponovo upaliti forom da vadim bateriju i čupam kabele ali više neće. Molim vas pomozite kako da ovo riješim. P.S. njegova konfiguracija je intel celeron 2,2 ghz socket 478, 256 mb sdram samsung, aopen geforce 440 64 mb agp, samsung 60 gb hdd, sony dvd-ram, matična asrock bazirana na inteleovom čipsetu, nisam siguran koji je ali znam samo da je serije 8.

Fiksy
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: Čudno gašenje kompa

Ajme,AsrockMršti se

 

Nova baterija.Flashanje BIOSA.Intel inf driveri za chipset

P1 200 Mhz RAM 32Mb Hdd 500 Mb Win 98 (i jako sam sretan)
16 godina
neaktivan
offline
Čudno gašenje kompa

sve bi ja to učinija( bateriju sam već tri put minja) ali dali me vi shvaćate komp se upali i stoji upaljen 2 sec i nakon toga se ugasi sve osim zelene lampice na kućištu

Fiksy
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice