Čudno smrzavanje računala

poruka: 13
|
čitano: 1.784
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Čudno smrzavanje računala

Pozdrav svima!

 

Dakle ovako. Nisam sigurno dobrih mjesec dana palio komp. 

 

Danas ga upalim i smrzne se na windows logu i ne ide dalje. 

Probam drugi, treći put, uđe u windowse, radi par minuta, opet se smrzne i ništa ne mogu osim restarta. 

 

Slična stvar sa safe modom. Nekad uđ pa kratko radi, nekad samo stane na učitavanju System32 drivera. 

 

BIOS normalno radi. Stavio sam windows na USB, pokušao reinstalirati, al opet ista stvar. Nekad se zamrzne odmah na učitavanju ili eventualno dođe do odabira jezika i tu stane. 

 

Promjenio sam termalnu pastu na procesoru. Međutim, i dalje su malo visoke temperature, ali nekako ne vjerujem da bi to trebalo stvarati tolike probleme. 

 

Što vi mislite? 

 

 

 

Ništa ne ostavljam nezavrš
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.6.2017 12:42 (dv14).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Čudno smrzavanje računala
dv14 kaže...

Promjenio sam termalnu pastu na procesoru. 

Možda to nisi dobro napravio.

Mogao si nam dati sliku da mi ovdje procjenimo da li su temperature u redu ili ne, ipak ti tražiš pomoć.

ps. nije od lošega probati s drugim napajanjem.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D ps. pomoći ću svakome najbolje što mogu i znam. :D
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.6.2017 13:01 (Valentin17).
13 godina
offline
Čudno smrzavanje rwčunala

Probat ću ponovno promjeniti pastu ili staviti drugo napajanje. 

Nešto se vjerojatno previše grije..

 

Phenom II X6, kolike bi se trebale kretati temperature sa stock hladnjakom i s obzirom da je sad ljeto? 

Ništa ne ostavljam nezavrš
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Čudno smrzavanje rwčunala
dv14 kaže...

 Phenom II X6, kolike bi se trebale kretati temperature sa stock hladnjakom i s obzirom da je sad ljeto? 

Kako bilo, nemoj da prelazi 65-70 stupnjeva.

ps. to nema nikakve veze sa ljetom, temp. ne smiju prijeći određenu granicu.

ps. prema potrebi možeš uložiti u kvalitetniji hladnjak tipa LC CC 95 za 100 kn.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D ps. pomoći ću svakome najbolje što mogu i znam. :D
16 godina
moderator
offline
Re: Čudno smrzavanje rwčunala
dv14 kaže...

Phenom II X6, kolike bi se trebale kretati temperature sa stock hladnjakom i s obzirom da je sad ljeto? 

Sad se zbilja već igraš povuci-potegni. Daj ljudima screenshot prozora s temperaturama, recimo iz HWiNFO64 - klikneš na gumb Sensors pri vrhu glavnog prozora, odskrolaš do CPU i screenshotaš prozor da se vidi stanje.

13 godina
offline
Čudno smrzavanje računala

Ili ja ne znam dobro staviti pastu ili je ovaj stock hladnjak za qrac.


Imam kući stari Phenom II X2, stavio njega za probu, temperatura u Idleu oko 40-45c i sve normalno radi.
2 puta skidao i stavljao pastu na X6 i nikako ga ne mogu spustiti ispod 55-60c. Evo sad surfam na internetu i u pozadini se nešto skida i instalira i temperatura je 60c. Ako malo skoči, zbog toga se smrzne.

Nema druge nego hladnjak promjeniti.

Ništa ne ostavljam nezavrš
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Čudno smrzavanje rwčunala
mbaksa kaže...

Sad se zbilja već igraš povuci-potegni. Daj ljudima screenshot prozora s temperaturama

Ja tražio odmah u prvom postu, ali od toga ništa nema.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D ps. pomoći ću svakome najbolje što mogu i znam. :D
13 godina
offline
Čudno smrzavanje računala

Evo slike.

Problem je bio što sam jedva uspio ući u windowse, a kamoli skinuti HWinfo i napraviti SS.
Dakle, temperature su prevelike. Kupujem novi hladnjak pa ću vidjeti. Trebalo bi ići dolje.

Ništa ne ostavljam nezavrš
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Čudno smrzavanje računala

Svjedno ne bi trebao zamrznuti na 50-60 stupnjeva. Jesi probao mozda instalirati windowse na drugi HDD i probati tako?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Čudno smrzavanje računala

Ajd kreni provjere rama i gpu, izvadi taj gpu i priključi na integrisani gpu, testiraj ram, također ako možeš pokreni occt stabilnost ili slično, prati napone za +12V  -5/+5 tolerancija

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.6.2017 15:12 (jigsaw5063).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Čudno smrzavanje računala

Ne znam koji mi je. 

 

Stavio danas LC CC 120 hladnjak. Temperature u idleu su se smanjile za 10c, ali u loadu i dalje dosta poraste. Eto nakon 5 minuta OCCT, već je na 63-64c, što mi se čini malo previše s obzirom na ovaj hladnjak. 

Ništa ne ostavljam nezavrš
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Čudno smrzavanje računala
dv14 kaže...

Ne znam koji mi je. 

 

Stavio danas LC CC 120 hladnjak. Temperature u idleu su se smanjile za 10c, ali u loadu i dalje dosta poraste. Eto nakon 5 minuta OCCT, već je na 63-64c, što mi se čini malo previše s obzirom na ovaj hladnjak. 

Vidim da je za tvoj procesor max temp 62C ako je to tačno, prilikom dostizanja temperature računar bi se restartovao a ne blokirao, u biosu pogledaj na koliko se stepeni računar restartuje. Koje su ti temp od GPU i u kojim momentima računar blokia ?

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.6.2017 0:17 (jigsaw5063).
13 godina
offline
Čudno smrzavanje računala

Može svašta biti. Ako te nije neko vrijeme bilo, ja nebi ni grmljavinu isključio. Provjeri napajanje, kondiće na ploči, povadi sav hardveraj osim osnovnog za upalit pc pa vidi. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice