Čudno "zujanje" u kompjuteru

poruka: 16
|
čitano: 12.914
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Čudno "zujanje" u kompjuteru

Pozdrav,

 

Prilikom rada računala čuju se povremeni čudni "zujajući/šušteći" zvukovi. Njihovo pojavljivanje ne ovisi o nekom posebnom programu ili igri, već se pojavljuje dosta često bez obzira što radim na kompjuteru. Nedavno je također pri ulazu u neke igre i u izborniku (STALKER i Saints Row) se čulo pištanje iz kompjutera, pretpostavljam iz grafičke.

 

Molim vas za savjet, preporuku ili pomoć u vezi ovog(ih) problema. Što mogu učiniti? Da kontaktiram servis ili što?

 

Hvala!

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Čudno "zujanje" u kompjuteru

Da ti to maticne ne pocne pistat kad npr proc dostigne neku temperaturu ..pogledaj u biosu i prouci malo ! 

Nadam se da sam pomogao, ako jesam prst gore
Moj PC  
0 2 hvala 0
13 godina
offline
Re: Čudno "zujanje" u kompjuteru

Ako smijes tj. ako nemas nikakvih zastitnih naljepnica na stranicama kucista , skini bocnu stranicu kucista i slusaj odakle dolazi taj zvuk !

Music As A Weapon !!
11 godina
neaktivan
offline
Čudno "zujanje" u kompjuteru

Ako nemaš naljepnice sa strane kao što Haf932 kaže, provjeri ventilatore, hard disk... Za pištanje ne znam što da ti kažem. :/ Ako ti je računalo pod kakvom garancijom a ne otkriješ kvar, možda bi bilo pametno da ga otfuraš na servis.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Čudno "zujanje" u kompjuteru

Da, mislim da dolazi iz grafičke... Pod garancijom je još, pa ću ga odnjeti na servis. Makar je već bio 100x tamo :/

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Čudno "zujanje" u kompjuteru

A onda furaj da nebi poslije bilo kasno !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Čudno "zujanje" u kompjuteru

da ne otvaram novu temu,isto trebam pomoc oko zujanja,tj probijanja bubnjica,pocela sam igrati Euro Truck Simulator 2,i svaki put,ali bas svaki put kad uđem u tu igricu,kompjuter poludiii, svi ventilatori pocinju divljati, i neki čudan zvuk ( neznam od kud dolazi) ko neka pjesmica pišti,i mjenja tonaciju LoL, pa jel moguce da ta igrica toliko optereti sve moguce komponente u kompjuteru. probala sam skuzit od kud taj čudan zvuk, snimila sam video,i nekak se najjace cuje kod procesora. pa u cem bi to bio problem,ubiti jel to uopce trebam smatrat problemom ? ali zvuk je stvarno čudan i nepodnošljiv... 

hvala unaprijed na odgovoru =D

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Čudno "zujanje" u kompjuteru
crna.pantera0406 kaže...

da ne otvaram novu temu,isto trebam pomoc oko zujanja,tj probijanja bubnjica,pocela sam igrati Euro Truck Simulator 2,i svaki put,ali bas svaki put kad uđem u tu igricu,kompjuter poludiii, svi ventilatori pocinju divljati, i neki čudan zvuk ( neznam od kud dolazi) ko neka pjesmica pišti,i mjenja tonaciju LoL, pa jel moguce da ta igrica toliko optereti sve moguce komponente u kompjuteru. probala sam skuzit od kud taj čudan zvuk, snimila sam video,i nekak se najjace cuje kod procesora. pa u cem bi to bio problem,ubiti jel to uopce trebam smatrat problemom ? ali zvuk je stvarno čudan i nepodnošljiv... 

hvala unaprijed na odgovoru =D

koje su komponente?

 

 

Sory nisam vidio !

Neznam se potpisat..xDD Ako sam ti pomogao pritisni Hvala !
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.2.2013 15:39 (IMVK).
13 godina
offline
Čudno "zujanje" u kompjuteru

Pise ti pod njezin PC !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Čudno "zujanje" u kompjuteru

Deinstal(full) ovu verziju igre i instaliraj neku drugu.Ako ti je comp inače ok,znači da bi bio problem u ovom softweru,bad crack,bug...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Čudno "zujanje" u kompjuteru
lukabo kaže...

Deinstal(full) ovu verziju igre i instaliraj neku drugu.Ako ti je comp inače ok,znači da bi bio problem u ovom softweru,bad crack,bug...

ma skuzila sam nije to samo do te igre, cuje se  kad ulazim i u druge igre,ili ako radim neki test,ali zvuk je najglasniji i najiritantniji kada ulazim u te kamione :)

12 godina
neaktivan
offline
Čudno "zujanje" u kompjuteru

Onda novi ili "ispravniji" driveri za proc,grafu i audio.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Čudno "zujanje" u kompjuteru
crna.pantera0406 kaže...
lukabo kaže...

Deinstal(full) ovu verziju igre i instaliraj neku drugu.Ako ti je comp inače ok,znači da bi bio problem u ovom softweru,bad crack,bug...

ma skuzila sam nije to samo do te igre, cuje se  kad ulazim i u druge igre,ili ako radim neki test,ali zvuk je najglasniji i najiritantniji kada ulazim u te kamione :)

pa pogledaj sta ti pocne zujat svi ventovi ili samo graficka il procesor? 

Nadam se da sam pomogao, ako jesam prst gore
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.2.2013 22:43 (Damir1908).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Čudno "zujanje" u kompjuteru

a mislim da je kod procesora,al ok to mi se jos i prije događalo da bi procesor kod nekih stvari tako lagano zujao,jer buraz mi ima  i5 3570 i isto mu tak nekad zuji, decko mi je imao isto i5 2500k (sad ima i5 3570k ) i isto mu je tak nekad zuji,znaci da je to normalno,al kod mene to nije to normalno zujanje, nego ludooo,  {#} nisam nikad čula takav zvuk,i snimila sam video,al na video se upola tiše čuje nego uživo... evo bas cu sad probat stavit nove drivere,pa cu vidjet,ak nije do toga onda neznam =) hvala vam na odgovoru 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Čudno "zujanje" u kompjuteru
crna.pantera0406 kaže...

a mislim da je kod procesora,al ok to mi se jos i prije događalo da bi procesor kod nekih stvari tako lagano zujao,jer buraz mi ima  i5 3570 i isto mu tak nekad zuji, decko mi je imao isto i5 2500k (sad ima i5 3570k ) i isto mu je tak nekad zuji,znaci da je to normalno,al kod mene to nije to normalno zujanje, nego ludooo,  {#} nisam nikad čula takav zvuk,i snimila sam video,al na video se upola tiše čuje nego uživo... evo bas cu sad probat stavit nove drivere,pa cu vidjet,ak nije do toga onda neznam =) hvala vam na odgovoru 

u biosu odi pod hw monitor i tamo stavi npr kad ti proc prede 60 C temperaturu nek se vrti na 40/50% jer tako je kod mene bios na default pa mijenjam ! 

Nadam se da sam pomogao, ako jesam prst gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Čudno "zujanje" u kompjuteru

nema to veze, meni se vrti ventilator cijelo vrijeme na 100% ,temperature ne predju 60°C.... jer neznam zasto nemogu to regulirati,ni u biosu, ni pomocu speed fan-a,nikako,al nebitno za to... a i tesko da se temperatura procesora u sekundi kak ja kliknem na ikonicu digne na toliko stupnjeva i da zbog toga zuji...? 

a sto se tice drivera stavila sam za graficku nove ( probala sam sve beta,pa sam vratila 13.1 , i sad sam stavila ove nove beta 13.2. beta 5, sad vise nemrem ni uci u kamione xD ,al eto rjesila sam se zujanja {#} a i prije mjesec dana sam stavljala nove windowse pa imam sve frisko stavljeno, ne vjerujem da je zbog drivera =)

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.2.2013 16:30 (crna.pantera0406).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice