Dal se moze popraviti???

poruka: 8
|
čitano: 3.251
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Dal se moze popraviti???

imam 19" CRT monitor... dosta je dobra slika i sve to...

 

i sad mi je crvena boja nestala... imam jos jedan 19" LCD kojeg koristim, ali ovaj CRT je dosta dobar pa ga ne bih htio bacati...

 

dal se to moze popraviti??? ako moze, gdje i koliko bi kostalo???

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dal se moze popraviti???

Problem je najvjerojatnije u kablu ili konektoru koji se moze lako zamijeniti novim i ne bi trebalo biti preskupo. Za cijenu ne bih znao 100% pa je necu niti navoditi.

 

Pozdrav :)

16 godina
neaktivan
offline
Dal se moze popraviti???

sumnjam da je stvar u kablu... btw. kabel je onaj koji izlazi iznutra... neznam kak da to objasnim... dal se to moze zamijenit???

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.3.2008 15:08 (kompotko).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Dal se moze popraviti???

Rijetko se desi da je kabel. Uviše gorih slučajeva odlazi RGB, ato se teško može naći i pitanje je kolko je isplativo. Ja sam ih bacio desetak i to 90% Belinea. To im je valjda mana

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Dal se moze popraviti???
kompotko kaže...

imam 19" CRT monitor... dosta je dobra slika i sve to...

 

i sad mi je crvena boja nestala... imam jos jedan 19" LCD kojeg koristim, ali ovaj CRT je dosta dobar pa ga ne bih htio bacati...

 

dal se to moze popraviti??? ako moze, gdje i koliko bi kostalo???

 Ako monitor gubi boju na prekide, može biti kabel. Ali ako monitor uopće nema crvenu, treba na servis. Nebi smjeli uzeti više od 150-200kuna. Ionako znaš da materijal može biti 20 kuna, a ruke servisera 150 (sat vremena rada), a zapravo je utrošio jedva 15 minuta. :)
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dal se moze popraviti???
Ziga kaže...
kompotko kaže...

imam 19" CRT monitor... dosta je dobra slika i sve to...

 

i sad mi je crvena boja nestala... imam jos jedan 19" LCD kojeg koristim, ali ovaj CRT je dosta dobar pa ga ne bih htio bacati...

 

dal se to moze popraviti??? ako moze, gdje i koliko bi kostalo???

 Ako monitor gubi boju na prekide, može biti kabel. Ali ako monitor uopće nema crvenu, treba na servis. Nebi smjeli uzeti više od 150-200kuna. Ionako znaš da materijal može biti 20 kuna, a ruke servisera 150 (sat vremena rada), a zapravo je utrošio jedva 15 minuta. :)
 Ja bih rekao 90% da je negdje u kablu ili u samom monitoru ali kabel.. onih 10% neki PIC ili nešt...
Nama je Belinea 19" - pocrvenila (zapravo je magenta).. pa se namještanjem kabla vratile normalne boje.. Sad je opet magenta glavna.. premanentno.. X)

Never interrupt your enemy when he is making a mistake.
Napoleon Bonparte
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dal se moze popraviti???

kabel - 75%

monitor - 25%

 

ak je monitor - ne isplati se

16 godina
offline
RE: Dal se moze popraviti???

ja mislim da je monitor i popravljanje u servisu ti kosta 150-200knsat + otkrivanje kvara 50-80kn


intel q6600,500gb hard,4gb ram corsair520w
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice