Dead/stuck piksel??LG LCD

poruka: 17
|
čitano: 2.099
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Dead/stuck piksel??LG LCD

Molio bih dijagnostiku, tko ima iskustva..Kako se zove točno ovaj problem na slikama koji imam? Kako bih po dijegnostiti mogao tražiti eventualno riješenje.

 

Ty

Luc
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Dead/stuck piksel??LG LCD

mislim da je to ghosting to ti je kad pustiš monitor da radi s istom slikom na ekranu. 

možeš li promjeniti sliku na ekranu ili ostale ista ako ostaje onda tije problem ghosting a ako se slika mjenja onda ti je crko inverter

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Dead/stuck piksel??LG LCD
Na slici je crna slika učitana u web browser. Dakle, pikseli ikona sa desktopa su "zapečeni".
Još je u garantnom roku, samo me zanima naziv problema.
Luc
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Dead/stuck piksel??LG LCD

to ti je "burn in" pogledaj si to 

12 godina
offline
Re: Dead/stuck piksel??LG LCD
Kaže LG Hrvatska:
Poštovani,

zapečena slika se nažalost ne priznaje kao razlog za jamstveni popravak.

Srdačan pozdrav,

Vaš LG
Luc
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: Dead/stuck piksel??LG LCD

To za jamstvo je katastrofa, iz osobong iskustva imao sam 1 dead pixel na laptopu koji sam prijavio adm-u i nisu htjeli priznati jamstvo sve dok se nešto drugo nije dogodilo i tu su trebali promjeniti ekran, i što se dogodi? Stavili novi monitor u laptop, a monitor ima isto 1 dead pixel na drugom kraju, nakon slanja maila mislim da su ubij me sada, ali mislim da su rekli da ne priznavaju ako ima manje od 7 dead pixela, stvarno neznam jeli broj stvarno 7, a ali znam da nije manji od 3!

13 godina
offline
Re: Dead/stuck piksel??LG LCD

Ne znam jesi li probao, ali ako nisi probaj. Više ništa ne možeš izgubiti. Zato postoje screensaveri da spriječe burn-in.

 

http://screenburnfixer.com/index.html

 

Prije svega instaliraj neki Ad Blocker da ti blokira oglase u videima, pa odi na stranicu, odaberi format zaslona te kada ti se otvori YouTube, video otvori u full screenu i najvećoj mogućoj rezuoluciji.

 

Većini ljudi je ovaj video pomogao riješiti burn-in i dead/stuck pixele.

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.5.2016 13:38 (Marko :D).
12 godina
offline
Re: Dead/stuck piksel??LG LCD
Da, za piksele, warranty policy varira od proizvođača do proizvođača, ali to se obično radi o cca 3-5-7 piksela.
A u samom jamstvu od LG-a je baš navedeno da se image burn-in ne priznaje pod jamstvo...e sada, dali je ovo burn-in? To je i bio cilj mog posta, definirati problem.
Luc
12 godina
offline
Re: Dead/stuck piksel??LG LCD
Nisam previše isprobavao te fix-ere. Odnio sam ga u trgovinu di sam ga kupio, pa ćemo vidjet dalje.
Vezano za screensavere, problem kod istih jest taj, što SS nema prioritet nad određenim aplikacijama..ili se varam, pa to se može negdje podesiti (win 10)?
Luc
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Dead/stuck piksel??LG LCD

Da, to je burn in. Dead/stuck pixel ti je kada na zaslonu imaš točkice koje ne reagiraju. Burn-in je kada ti slika ostane zapečena (u tvom slučaju desktop je ostao zapečen).

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.5.2016 13:37 (Marko :D).
13 godina
offline
Re: Dead/stuck piksel??LG LCD

Na koje točno aplikacije misliš? Screensaver se ne prikazuje samo u slučajevima da npr. gledaš video tj. ukoliko se nešto pomiče na ekranu i u full screen aplikacijama.

 

Ako ti se i ne pokaže screensaver, minimiziraš aplikaciju/e i screensaver bi ti se trebao pokazati.

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.5.2016 13:39 (Marko :D).
12 godina
offline
Re: Dead/stuck piksel??LG LCD
Upravo to..yt video, full screen igre..čudim se na windows nema neki sistem prioriteta, pa da se screensaver nakon "x" vremena pokrene, neovisno o aplikaciji koja je pokrenuta.
Luc
13 godina
offline
Re: Dead/stuck piksel??LG LCD

Uvijek možeš koristiti neke programe za kontrolu screensavera, ali mislim da je najbolje ugasiti monitor ako se neće koristiti neko vrijeme (cca. 15 minuta ili više).

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.5.2016 13:54 (Marko :D).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Dead/stuck piksel??LG LCD
Luc989 kaže...
Upravo to..yt video, full screen igre..čudim se na windows nema neki sistem prioriteta, pa da se screensaver nakon "x" vremena pokrene, neovisno o aplikaciji koja je pokrenuta.

 lol,pa naravno da ima.screensaver si namjestiš da ti se uključi sam nakon određenog vremena , ali screensaver ti se ne bude uključil ako gledaš yt ili film ili igraš igru,pa na kaj bi to ličilo da ti se usred takvog nečega upali screensaver?

 

edit:kod tebe se vidi da ti se slika zapekla nakon dužeg vremena desktop-a

Dok ne probam lava, svinja je za mene kralj životinja!
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.5.2016 13:55 (jura).
12 godina
offline
Dead/stuck piksel??LG LCD

Iako LG rekao da se ne prizna garancija, Centro.hr ga poslao na servis i vratio ispravnog :-D 

Luc
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Dead/stuck piksel??LG LCD

Imaš sreće. Sada pazi da ti se opet isto ne dogodi. 

15 godina
offline
Dead/stuck piksel??LG LCD

Meni se to svojevremeno dogodilo na jednom Xerox monitoru u 3. godini garantnog roka i bez ikakvih su ga pitanja zamijenili za novi u roku par dana (trgovina Alpha-M Varaždin).

Deckard
Moj PC  
0 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice