Drugi monitor uzrokuje štekanje na prvom u igrama

poruka: 11
|
čitano: 1.268
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Drugi monitor uzrokuje štekanje na prvom u igrama

Pozdrav svima.

 

Problem je sljedeći - par dana se patio zašto mi frametime odlazi u nebesa i onda ostane na nekim čudnim vrijednostima i ne spušta se, i sve se to dešavalo nasumično. Za one koji nisu upućeni u praksi kad se digne frametime desi se kratko štucanje igre. Inače je normalan skok tu i tamo, ali kod mene je bio problem da nasumično dok igram frametime skoči i ostane na tim visokim vrijednostima, sve je dakle nasumično, nekada se i sam spusti nakon restarta ili sam od sebe. Nakon sto fixeva skonto sam da čim ištekam HDMI iz grafe s kojim je spojen TV koji koristim kao drugi monitor sve se unormali i nema više štekanja. Sad me zanima vaše mišljenje - zašto se to dešava (nije se dešavalo godinu dana), je li moguće da je driver problem? Ili je do kabela ili hdmi utora? Svaka pomoć je dobrodošla.

 

EDIT: Zaboravio sam jednu stvar još - TV je isključen, dakle nije do toga da se nešta vrti na njemu pa da izaziva štekanje. Čim je ukopčan u HDMI problem se vrati.

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.4.2016 17:09 (Magibagi).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Drugi monitor uzrokuje štekanje na prvom u igrama

Jel niko nema ideju do čega bi moglo biti?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Drugi monitor uzrokuje štekanje na prvom u igr
Magibagi kaže...

Jel niko nema ideju do čega bi moglo biti?

 Imao sam taj problem. Los spoj kabla. Grafa dobija svako malo podatak u ustekavanju i istekavanju kabla.

Promijeni kabel. Ak ne radi, onda postoji mogucnost da je kriv konektor na pc-u ili tv-u.

 

P.S naravno da postoji mogucnost da je softver kriv, al je ta mogucnost manja od hw problema

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
9 godina
neaktivan
offline
Re: Drugi monitor uzrokuje štekanje na prvom u igr

Hvala na odgovoru, demončino. Malo sam pogledo kabal i hdmi utor. Skužio sam da mi metalni zlatni dio kabla dira lim od kućišta, pošto je grafa masivna pa nekako jedva uđe hdmi al uđe do kraja, samo ga malo taj metal dira. Možda je do toga, probat ću se igrat, možda taj lim od kućišta malo oštetit. 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Drugi monitor uzrokuje štekanje na prvom u igr

ak imaš dosta framerata uključi vsink on če ograničint fps

 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Drugi monitor uzrokuje štekanje na prvom u igr

frametime, ne framerate.

12 godina
offline
Re: Drugi monitor uzrokuje štekanje na prvom u igr

I, si rjesil probleme?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
9 godina
neaktivan
offline
Re: Drugi monitor uzrokuje štekanje na prvom u igr

Nisam baš imo vremena za to, ionak igram trenutno samo CS:GO u slobodno vrijeme kad uhvatim vremena. Na TV-u nisam ništa vrtio osim video sadržaja. Malo sam testiro ako je TV main display jel se i dalje penje frametime i da, penje se abnormalno. Vjerojatno je do toga što dira HDMI lim od kućišta il je jednostavno HDMI kabal kriv ili utor. Još ću testirat idući tjedan pa vidit do čega je.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Drugi monitor uzrokuje štekanje na prvom u igr
Magibagi kaže...

frametime, ne framerate.

 a zašto se onda kaže fps frame per second frame time je vrjeme kada je slika na displeju mjeri se u ms(milisekundama)

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.4.2016 15:47 (martinocko9).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Drugi monitor uzrokuje štekanje na prvom u igr

Nije mi jasno šta si htio reć? Dobro si reko sve, al čemu pitanje onda na početku rečenice? 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Drugi monitor uzrokuje štekanje na prvom u igr
CyberDemonVZ kaže...

I, si rjesil probleme?

 Evo samo update za sve skeptike koji su mislili da mi je procesor bottleneck (Stjepanj npr.) i ostale koji se možda slučajno nađu sa istim problemom: Promjenio HDMI kabal, uzeo malo skuplji i sve šljaka bez problema već tjednima. Sad sam se tek sjetio da nisam posto u temu.  Uglavnom, hvala svima i nadam se da će nekom pomoć moje iskustvo.

 

EDIT: I da CyberDemonVZ, pogodio si bilo je do kabela, samo što moj nije gubio kontakt, točnije windows to nije registriro, vjerojatno su se dešavali prekidi malo malo pa je frametime poludio i ostao "zaključan" na duplo većim vrijednostima.  

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.9.2016 11:11 (Magibagi).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice