DVB-T problem sa signalom

poruka: 16
|
čitano: 10.898
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
DVB-T problem sa signalom

Kupio sam odgovarajući reciver, antenu sve poštimao prije nekih 3 mjeseca... Sve je radilo savršeno bez ikakvih smetnji bez ikakvog gubljenja... Na kabal od antene sam stavio T-komad razvojio kabal i koristio tu antenu na dva recivera... Ali prije mjesec dana su mi se počele pojavljivati smetnje, i onda gubljenje signala i sad je to učestalo. Više ga nema nego što ga ima... Prije sam imao samo jednu frkvenciju na kanalu 23 sada mi se pojavljuje signal na još dvije frekvencije... Znači sada imam na 3 frekvencije signala ali ni na jednom nemam ono što sam imao prija na 23. kanalu(frekvencija tog kanala je 490000kHz). Ako netko ima kakav savjet ili zna u čemu je rješenje mog problema molio bih za pomoć... Zaboravih spomenuti, ove signale i programe hvatam sa novog digitalnog TV sustava Republike Hrvatske, a nalazim se u BiH...

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
DVB-T problem sa signalom

kod nas ti je bilo dosta promjena i uvođenja novih programa (nekih ima a za neke su samo rezervirana mjesta)

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
DVB-T problem sa signalom

Ali ja taj signal nekad imam kristalno čisto, a nekad mi ga nema uopšte...

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: DVB-T problem sa signalom
ivann2 kaže...

Ali ja taj signal nekad imam kristalno čisto, a nekad mi ga nema uopšte...

pa uz pretpostavku da je reciver ispravan onda je do signala, a on ti može ovisiti o puno toga kada nisi bliže izvoru, počevši samo od lošeg vremena

13 godina
neaktivan
offline
DVB-T problem sa signalom

Znam jasno je to meni, ali mi neije jasno kako je radio savršeno 2 mjeseca bez ijedne greške ili smetnje i onda odjednom se izgubi... To mi je malo čudno...

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
DVB-T problem sa signalom

Kad uvijek neki  {#} čačkaju po signalu i kanalima.

Siđite s krovova my ass!

 

(jedina svjetla točka je što sam na tom već zaradio par stotina kuna po susjedstvu)

Kadir beneath Mo Moteh
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: DVB-T problem sa signalom
ivann2 kaže...

Znam jasno je to meni, ali mi neije jasno kako je radio savršeno 2 mjeseca bez ijedne greške ili smetnje i onda odjednom se izgubi... To mi je malo čudno...

kažem ti da su rađene preinake i da to može biti problem

14 godina
neaktivan
offline
DVB-T problem sa signalom

Kod mene ima signal samo kad pada kisa i snjeg  {#}

kad je lijepo vrijeme nema ga.. {#}

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: DVB-T problem sa signalom
mario1990 kaže...

Kod mene ima signal samo kad pada kisa i snjeg  {#}

kad je lijepo vrijeme nema ga.. {#}

 :D Evo danas je i kod mene pao snijeg i signal je odličan... Malo smetnje ali jako rijetko... Tek poneka kockica... Nabavio sam si mini LCD TV sa DVB-T prijemnikom pa ću sad njega u ruke i tražet dal igdje ima išta bolje, pokušat nać i RTL2 i DOMATV jer je par susjeda već uhvatilo te kanale...

13 godina
neaktivan
offline
DVB-T problem sa signalom

ma oni nešto čačkaju na predajnicima meni je od prije par mjeseci pao signal za 30% rtl 2 i domu nisam imo sve dok nisam kupio bolju antenu

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: DVB-T problem sa signalom
ivann2 kaže...
mario1990 kaže...

Kod mene ima signal samo kad pada kisa i snjeg  {#}

kad je lijepo vrijeme nema ga.. {#}

 :D Evo danas je i kod mene pao snijeg i signal je odličan... Malo smetnje ali jako rijetko... Tek poneka kockica... Nabavio sam si mini LCD TV sa DVB-T prijemnikom pa ću sad njega u ruke i tražet dal igdje ima išta bolje, pokušat nać i RTL2 i DOMATV jer je par susjeda već uhvatilo te kanale...

Moram ovog snjega spremit u zamrzivac, kad je lijepo vrijeme da stavim na antenu.. {#}

13 godina
neaktivan
offline
RE: DVB-T problem sa signalom
mario1990 kaže...
ivann2 kaže...
mario1990 kaže...

Kod mene ima signal samo kad pada kisa i snjeg  {#}

kad je lijepo vrijeme nema ga.. {#}

 :D Evo danas je i kod mene pao snijeg i signal je odličan... Malo smetnje ali jako rijetko... Tek poneka kockica... Nabavio sam si mini LCD TV sa DVB-T prijemnikom pa ću sad njega u ruke i tražet dal igdje ima išta bolje, pokušat nać i RTL2 i DOMATV jer je par susjeda već uhvatilo te kanale...

Moram ovog snjega spremit u zamrzivac, kad je lijepo vrijeme da stavim na antenu.. {#}

 

Hahahaha :D Dobra ideja... Napakovat u vrećice i spremit :D Meni je signal na istom nivou i kvaliteta isto, ali nekad se izgubi i nema sve je na 0%

16 godina
offline
RE: DVB-T problem sa signalom
ivann2 kaže...

Kupio sam odgovarajući reciver, antenu sve poštimao prije nekih 3 mjeseca... Sve je radilo savršeno bez ikakvih smetnji bez ikakvog gubljenja... Na kabal od antene sam stavio T-komad razvojio kabal i koristio tu antenu na dva recivera... Ali prije mjesec dana su mi se počele pojavljivati smetnje, i onda gubljenje signala i sad je to učestalo. Više ga nema nego što ga ima... Prije sam imao samo jednu frkvenciju na kanalu 23 sada mi se pojavljuje signal na još dvije frekvencije... Znači sada imam na 3 frekvencije signala ali ni na jednom nemam ono što sam imao prija na 23. kanalu(frekvencija tog kanala je 490000kHz). Ako netko ima kakav savjet ili zna u čemu je rješenje mog problema molio bih za pomoć... Zaboravih spomenuti, ove signale i programe hvatam sa novog digitalnog TV sustava Republike Hrvatske, a nalazim se u BiH...

Nije kabAl, već kabEl...

 

Po meni je problem u splitanju antenskog kabela na dva receivera. I gdje i u Bih? Ukoliko si dalje od granice snaga signala ti je slabija, vjerojatno nedostatna za istovremeni prijem na dva receivera. I meni se to dešava, a imam 10 km izravne optičke vidljivosti od odašiljača u Sv. Nedelji. Kad ukopčam samo jedan receiver slika se drastično poboljša.

Prodajem zjake...povoljno!
14 godina
neaktivan
offline
RE: DVB-T problem sa signalom
igy kaže...
ivann2 kaže...

Znam jasno je to meni, ali mi neije jasno kako je radio savršeno 2 mjeseca bez ijedne greške ili smetnje i onda odjednom se izgubi... To mi je malo čudno...

kažem ti da su rađene preinake i da to može biti problem

Najčešće greške dolazi u kabel riblju kost. Skini antenu riblju kost i tam gdje kabel spojen na antenu i tamo zasigurno oksidiralo jer se javlja gubitak i nagla pojava signala jer oksidacija se javlja zbog vlage u kabelu koji se masa nema kontakta i tu gube  a kad padne kiša jer voda   navlaži vodić pa onda ima signal tj.slike kad se suši nema slike zar ne?. Pogledaj kabel ako jesu oksidirane, onda oko 10cm odsječeš i ponovno spojiš antenu i stavi natrag na mjesto. Tad bi trebalo radi svi programi. Ja to tako radim i kontroliram svake 3godine a po potrebi i ranije kontrolirati stanje kabela.

Nenad
13 godina
neaktivan
offline
RE: DVB-T problem sa signalom
CrnaBitanga kaže...
ivann2 kaže...

Kupio sam odgovarajući reciver, antenu sve poštimao prije nekih 3 mjeseca... Sve je radilo savršeno bez ikakvih smetnji bez ikakvog gubljenja... Na kabal od antene sam stavio T-komad razvojio kabal i koristio tu antenu na dva recivera... Ali prije mjesec dana su mi se počele pojavljivati smetnje, i onda gubljenje signala i sad je to učestalo. Više ga nema nego što ga ima... Prije sam imao samo jednu frkvenciju na kanalu 23 sada mi se pojavljuje signal na još dvije frekvencije... Znači sada imam na 3 frekvencije signala ali ni na jednom nemam ono što sam imao prija na 23. kanalu(frekvencija tog kanala je 490000kHz). Ako netko ima kakav savjet ili zna u čemu je rješenje mog problema molio bih za pomoć... Zaboravih spomenuti, ove signale i programe hvatam sa novog digitalnog TV sustava Republike Hrvatske, a nalazim se u BiH...

Nije kabAl, već kabEl...

 

Po meni je problem u splitanju antenskog kabela na dva receivera. I gdje i u Bih? Ukoliko si dalje od granice snaga signala ti je slabija, vjerojatno nedostatna za istovremeni prijem na dva receivera. I meni se to dešava, a imam 10 km izravne optičke vidljivosti od odašiljača u Sv. Nedelji. Kad ukopčam samo jedan receiver slika se drastično poboljša.

 

Nisi me razumio... Signal je odlučan na oba recivera kada ga ima... Problemi se stvaraju kada se signal počne gubiti... Tad ga nema niti na jednom, a inače kad ga ima onda je sve super na oba... Udaljen sam čini mi se 90 km od odašiljača...

13 godina
neaktivan
offline
RE: DVB-T problem sa signalom
Nello kaže...
igy kaže...
ivann2 kaže...

Znam jasno je to meni, ali mi neije jasno kako je radio savršeno 2 mjeseca bez ijedne greške ili smetnje i onda odjednom se izgubi... To mi je malo čudno...

kažem ti da su rađene preinake i da to može biti problem

Najčešće greške dolazi u kabel riblju kost. Skini antenu riblju kost i tam gdje kabel spojen na antenu i tamo zasigurno oksidiralo jer se javlja gubitak i nagla pojava signala jer oksidacija se javlja zbog vlage u kabelu koji se masa nema kontakta i tu gube  a kad padne kiša jer voda   navlaži vodić pa onda ima signal tj.slike kad se suši nema slike zar ne?. Pogledaj kabel ako jesu oksidirane, onda oko 10cm odsječeš i ponovno spojiš antenu i stavi natrag na mjesto. Tad bi trebalo radi svi programi. Ja to tako radim i kontroliram svake 3godine a po potrebi i ranije kontrolirati stanje kabela.

 

Ovo mi se čini kao jako logično rješenje... pokušat ću ovo sutra...

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice