Dvije rx580 na b350m mortar- ne želi bootat

poruka: 15
|
čitano: 4.430
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Dvije rx580 na b350m mortar- ne želi bootat

pozdrav 

 

znači specifikacije su:

 

mbo- MSI B350m Mortar

cpu- AMD A6 9500E

gpu- Sapphire Radeon RX580 4GB OC Pulse x 2

ram- Crucial 2400Mhz 1x8GB ddr4

ssd- Transcend SSD 120GB sata3

psu- Corsair RM850W 80+ gold

case- Fractal Design Define Mini C sa prozorom

 

sve uredno složim spojim i upalim bez grafičkih, apu dost dobro radi, hd slika sve pet, instaliram win10, poslije toga sve najnovije drivere, prvo sa cdova onda sa ovlaštenih stranica, i ostalo klasika kod nove mašine. Problem:

 

Sa jednom grafičkom boota normalno, iako ako uključim hdmi na ploču (apu), nema outpura, ako uključim na grafičku sve normalno. Čim stavim drugu grafičnu u drugi slot, spojio napajanje na nju ili ne, ne želi proć bios provjeru sa one 4 lampice na početku. Probao sam i zamijenit grafičke, da nije možda do druge ali ništa. Sve najnovije drivere sam skinuo i nemam pojma šta da radim iskreno. Išao sam na dvije rx580 zato da malo majnam dok ne igram, i zato sam uzeo taj A6 9500E jer ima brutalno mali tdp, 35W!!!

Uglavnom htio bih pokrenuti sustav sa dvije grafičke spojene i stabilne da mi majnaju, a da sliku daje APU, trebalo bi se moć bez većih problema. Nudim nagradu rješavatelju problema, imam komponenata starih, novaca, čokolada, piva nije važno, stvarno mi treba ovo riješit čim prije.

 

Hvala momci ( i djevojke ) :)

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Dvije rx580 na b350m mortar- ne želi bootat

Pa dobro te lampice nesto znace, pogledaj manual.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Dvije rx580 na b350m mortar- ne želi bootat
hvala?

xD
15 godina
offline
Re: Dvije rx580 na b350m mortar- ne želi bootat
johnnybravocota kaže...
hvala?

xD

 Po speckama bi trebalo raditi po ovim brzinama :

 

Supports 2-Way AMD® CrossFire™ Technology
- RYZEN series processors support x16/x4 mode
- 7th Gen A-series/ Athlon™ processors support x8/x4 mode

 

Koje brojke ti ploca javlja ?

Imaš li u biosu neke postavke za Amd Crossfire. Mozda da prije svega svakako upgrade biosa napravis.

12 godina
offline
Re: Dvije rx580 na b350m mortar- ne želi bootat
upgredao sam na najnoviji bios. ne shvaćam zašto uopće ne želi bootat ako su oba slota popunjena, sve bi trebalo radit kak spada :/
12 godina
offline
Re: Dvije rx580 na b350m mortar- ne želi bootat
ploča ima 4 lampice, kao neki hardware check, prva je cpu, druga ram, treć gpu, 4. ne znam
svijetle 1 pa 2, treća zasvijetli na sekundu, vrati se na 1, i onda opet 123,123,123...
mislim kao da je problem u grafičkoj, a evidentno nije jer sa jednom radi kako spada. problem je kad su obe zajedno unutra, sa jednom ili bez nemam problema. Trebalo bi se moć dvije u crossfire bez problema
15 godina
offline
Re: Dvije rx580 na b350m mortar- ne želi bootat
johnnybravocota kaže...
ploča ima 4 lampice, kao neki hardware check, prva je cpu, druga ram, treć gpu, 4. ne znam
svijetle 1 pa 2, treća zasvijetli na sekundu, vrati se na 1, i onda opet 123,123,123...
mislim kao da je problem u grafičkoj, a evidentno nije jer sa jednom radi kako spada. problem je kad su obe zajedno unutra, sa jednom ili bez nemam problema. Trebalo bi se moć dvije u crossfire bez problema

 a jel si proboa samo ovu drugu imati bez prve ?

 

Čisto da vidiš da zaista jedna nije defektna.

Update biosa si napravio?

11 godina
offline
Dvije rx580 na b350m mortar- ne želi bootat

Napisao je da je, bar na msi-jevom forumu.

 

Pokušaj ovo što ti je toxic napisao, odi u bios i vidi imaš li kakve opcije za crossfire ili multi-gpu set-up, da nešto tu nije isključeno i zeznuto, pa javi.

No matter how much suffering you went through, you never wanted to let go of those memories.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Dvije rx580 na b350m mortar- ne želi bootat
johnnybravocota kaže...

Uglavnom htio bih pokrenuti sustav sa dvije grafičke spojene i stabilne da mi majnaju, a da sliku daje APU, trebalo bi se moć bez većih problema.

 

 
Nece ici... Ta maticna podrzava CF sa tvojim CPU-om na PCI-E 3.0 x8, PCI-E 2.0 x4.
Uninstall sve drivere sa Guru3d DDU.

Odi u BIOS disable APU, Ubodi kabel u Graficku na slotu 1. Instaliraj najnovije drivere sa interneta, ne CD-a, i CF bi trebao proraditi.

everyday i'm shuffling...
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.12.2017 13:10 (Luka123).
13 godina
offline
Re: Dvije rx580 na b350m mortar- ne želi bootat
johnnybravocota kaže...

pozdrav 

 

znači specifikacije su:

 

mbo- MSI B350m Mortar

cpu- AMD A6 9500E

gpu- Sapphire Radeon RX580 4GB OC Pulse x 2

ram- Crucial 2400Mhz 1x8GB ddr4

ssd- Transcend SSD 120GB sata3

psu- Corsair RM850W 80+ gold

case- Fractal Design Define Mini C sa prozorom

 

sve uredno složim spojim i upalim bez grafičkih, apu dost dobro radi, hd slika sve pet, instaliram win10, poslije toga sve najnovije drivere, prvo sa cdova onda sa ovlaštenih stranica, i ostalo klasika kod nove mašine. Problem:

 

Sa jednom grafičkom boota normalno, iako ako uključim hdmi na ploču (apu), nema outpura, ako uključim na grafičku sve normalno. Čim stavim drugu grafičnu u drugi slot, spojio napajanje na nju ili ne, ne želi proć bios provjeru sa one 4 lampice na početku. Probao sam i zamijenit grafičke, da nije možda do druge ali ništa. Sve najnovije drivere sam skinuo i nemam pojma šta da radim iskreno. Išao sam na dvije rx580 zato da malo majnam dok ne igram, i zato sam uzeo taj A6 9500E jer ima brutalno mali tdp, 35W!!!

Uglavnom htio bih pokrenuti sustav sa dvije grafičke spojene i stabilne da mi majnaju, a da sliku daje APU, trebalo bi se moć bez većih problema. Nudim nagradu rješavatelju problema, imam komponenata starih, novaca, čokolada, piva nije važno, stvarno mi treba ovo riješit čim prije.

 

Hvala momci ( i djevojke ) :)

 

 Napravi update BIOS-a i onda provjeri dali ti je Above 4G Decoding upaljen, pa probaj upaliti, odnosno ako već imaš noviji BIOS koji tek tu opciju omogućava, probaj isključiti pa vidi dali se pali bez te opcije.

 

https://www.msi.com/Motherboard/support/B350M-MORTAR

 

7A37v16
Release Date
2017-08-01
File Size
8.24 MB
- Support "Above 4G Decoding" function.
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.12.2017 13:13 (ivicask).
12 godina
offline
Re: Dvije rx580 na b350m mortar- ne želi bootat
hvala luka, prvo ću probat sa biosom iz 1.8.2017. v16, piše da je tad dodana above 4g decoding opcija šta li već, to često vidim na forumima za multi gpu setupe
12 godina
offline
Dvije rx580 na b350m mortar- ne želi bootat

instalirao opet najnovije drivere, valjda sam nešto falio prije, verzija je bila 1.10, sad imam ovu najnoviju iz devetog mjeseca, v17. Uspio sam napokon dobit obe koje rade nakon dosta mukezanima me šta iduće da napravim, kako da ih postavim u crossfire, kako da ih iskoristim uopće, u svakom programu mogu kontrolirat samo jednu, i to ovu na pci-e 2.0 portu, drugu ne mogu kontrolirat i druga ne daje output. Device manager prikazuje obadvije i veli 'device working properly'. Međutim na drugoj ventovi ugašeni, i ne koristi se. ispada da je na početku bio problem u UTIČNICI jer sam u studentskom domu, a ove utičnice na stolovima drže do 200w, sad sam pogledao strujni dijagram sobe. iskočio je osigurač i ugasilo se svjetlo, puno muke mi je uštedjela ta spoznaja. 

 

još uvijek nudim nagradu za valjanu pomoć. zanima me kako da upravljam sa obe grafe, kako da postavim crossfire, kako da majnam s njima dok koristim apu za windows i to

 

hvala svima :D

 

p.s. (možda da postam negdje drugdje, više nije toliko do matične...)

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Dvije rx580 na b350m mortar- ne želi bootat

crossfire uključiš u Radeon postavkama (?), a za postavit ih da mineaju... YT ili neki forum, pa pretraži kako se postavlja kompletan sustav, tj. nađi software koji ćeš koristiti za mineanje i samo čitaj

No matter how much suffering you went through, you never wanted to let go of those memories.
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Dvije rx580 na b350m mortar- ne želi bootat

CF se ukljuci u Global Settings->AMD Crossfire.
Hmm Mogao si odmah napisati da je za mining ili sam krivo procitao negdje :/, to nebi znao kako da APU radi sa CF iskreno. Ali da znam da je moguce.

everyday i'm shuffling...
12 godina
offline
Re: Dvije rx580 na b350m mortar- ne želi bootat
ovaj apu ne može radit paralelno sa grafičkima. ali riješio sam sve probleme više manje. hvala svima :)

sretan božić i to tako :P
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice