Ekstremni vanjski uvjeti i preduga mreža

poruka: 10
|
čitano: 3.172
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Ekstremni vanjski uvjeti i preduga mreža

Pozdrav, imate kakav savjet za održavanje računala koji su izloženi visokim vanjskim temperaturama?! Čak budu i do 50C. Za sad sam postavio stiropor od strane izvora topline.

 

Još jedna stvar. Dužina mreže mi prelazi 110m, i mreža mi je spora. Da li da je presječem i stavim switch, da li će to poboljšati vezu?!

Bustin at people who said my name in vain, I got no time for them tricks, I'm heavy in the game!!! I wanna be a baller, please, But the bitches and the liquor keep on callin me...
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Ekstremni vanjski uvjeti i preduga mreža
Smooth Operator kaže...

Pozdrav, imate kakav savjet za održavanje računala koji su izloženi visokim vanjskim temperaturama?! Čak budu i do 50C. Za sad sam postavio stiropor od strane izvora topline.

 

Još jedna stvar. Dužina mreže mi prelazi 110m, i mreža mi je spora. Da li da je presječem i stavim switch, da li će to poboljšati vezu?!

Postoje racunala dimenzionirana za to, samo je pitanje cijene i potrebe.

 

Sto se mreze tice, ili switch ili optika.

 

Uzivajte,

 

Iggy

16 godina
offline
RE: Ekstremni vanjski uvjeti i preduga mreža

Sta se tice switcha - hoce, pomoci ce

16 godina
neaktivan
offline
Ekstremni vanjski uvjeti i preduga mreža

Stavi Cat.6 mrežni kabel.

- ako gori zeleno, ne znači da sam tu -
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Ekstremni vanjski uvjeti i preduga mreža
macak kaže...

Stavi Cat.6 mrežni kabel.

 Nece pomoc

15 godina
neaktivan
offline
Ekstremni vanjski uvjeti i preduga mreža

No can do s CAT6, ići ću s switchom. Viditi ću napraviti kakvu izolaciju, odnosno izolirano kućište s rupicama. A šta kad budu temperature ispod 0?! Npr. -10.

 

Da, bit će takvih temperatura.

Bustin at people who said my name in vain, I got no time for them tricks, I'm heavy in the game!!! I wanna be a baller, please, But the bitches and the liquor keep on callin me...
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Ekstremni vanjski uvjeti i preduga mreža

A nesto izmisli neki box koji ce ga stitit od toga, citam dosta tvoje postove i ne cinis mi se tak bedast da ne bi to mogao sam lako rijesit

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.8.2009 9:25 (Batista).
15 godina
neaktivan
offline
Ekstremni vanjski uvjeti i preduga mreža

E pa sa temperaturama od -10 ćeš imat extremno hlađenje.  :)

Trebao bi stavit stiropor ali onda moraš i odlično hlađenje kad su temperature +50.

 

EVERYBODY LIES
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Ekstremni vanjski uvjeti i preduga mreža

Komponente možeš poslagati u razvodnu kutiju (za struju). Ona je od plastike, tako da na njoj možeš lako izbušiti otvore po potrebi, te dodati ventilatore.

- ako gori zeleno, ne znači da sam tu -
 
4 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ekstremni vanjski uvjeti i preduga mreža
Batista kaže...

A nesto izmisli neki box koji ce ga stitit od toga, citam dosta tvoje postove i ne cinis mi se tak bedast da ne bi to mogao sam lako rijesit

Ne, ovo je potpuno druga situacija od kakvih sam navikao raditi. Računalo u tom okruženju je postalo neophodno i morao sam ga postaviti. Nisam imao iskustva s ovakvim ekstremitetima.

 

Malo me je bilo strah kad su mi ljudi objasnili u kojim uvjetima rade, ali eto... Instalirat ću HWmonitor i Teamviwer i to će biti to.

Bustin at people who said my name in vain, I got no time for them tricks, I'm heavy in the game!!! I wanna be a baller, please, But the bitches and the liquor keep on callin me...
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice