Externi se ne vidi u My Comp a windows ga vidi

poruka: 18
|
čitano: 2.925
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Externi se ne vidi u My Comp a windows ga vidi

Pozz. Imam WD My Book 1130 od 2TB i cijelo vrijeme je radio dobro. Juce ga spojim, lampica stalno svijetli, cujem da radi, windows ga prepozna (barem dole kod sata stoji da je spojen) u device menager ga takodjer ima ali ga nema u MyComputer i nema ga u Disk Menageru. Probao sam ga spojiti na drugi komp koji ima windows 8.1 i 3.0 USB ista stvar. Disk se uopce ne buta. Spojio ga na jos jedan komp, prodje cijelu proceduru oko instalacije novog uredjaja ali i dalje se ne pokazuje u MyComputer. Imal te kakvih ideja?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Externi se ne vidi u My Comp a windows ga vidi

Mozes li ga naci u nekoj linux live distri?

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.2.2015 18:12 (manutdsnak3).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Externi se ne vidi u My Comp a windows ga vidi
Keklja kaže...

Pozz. Imam WD My Book 1130 od 2TB i cijelo vrijeme je radio dobro. Juce ga spojim, lampica stalno svijetli, cujem da radi, windows ga prepozna (barem dole kod sata stoji da je spojen) u device menager ga takodjer ima ali ga nema u MyComputer i nema ga u Disk Menageru. Probao sam ga spojiti na drugi komp koji ima windows 8.1 i 3.0 USB ista stvar. Disk se uopce ne buta. Spojio ga na jos jedan komp, prodje cijelu proceduru oko instalacije novog uredjaja ali i dalje se ne pokazuje u MyComputer. Imal te kakvih ideja?

 Probaj mu u Disk Managementu promijeniti path, ali mislim da ćeš ga time formatirati (pročitaj negdje na internetu o tome).

 

Ili probaj s kablom koji na jednom kraju ima microUSB, na drugom 2 USB-a, jedan za napajanje, drugi za prijenos podataka.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Externi se ne vidi u My Comp a windows ga vidi

kako cu mu promjeniti path kad ga uopce ne vidim u disk menageru? Nemam drugog kabla osim ovoga... da li postoji nekakav softver pomocu kojegmou nesto?

12 godina
neaktivan
offline
Externi se ne vidi u My Comp a windows ga vidi

Nekako probaj nabaviti,pa probati sa drugim kablom,tek da ga eliminiraš,ako je on.A zatim dalje.

 

-odeš sa hardom u dućan elektronike(ili servis),veliš neka ti ga spoje tamo na njihov pc,ne znaš točno kakav ti treba(ako če htjeti,moguči virusi...) i sve češ znati,

ako radi,kupiš kabel (40tak kn),ako ne zahvališ se i ćao 

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.2.2015 16:22 (lukabo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Externi se ne vidi u My Comp a windows ga vidi
Keklja kaže...

Pozz. Imam WD My Book 1130 od 2TB i cijelo vrijeme je radio dobro. Juce ga spojim, lampica stalno svijetli, cujem da radi, windows ga prepozna (barem dole kod sata stoji da je spojen) u device menager ga takodjer ima ali ga nema u MyComputer i nema ga u Disk Menageru...

 -vidi li ga BIOS i koji kapacitet?

-ako ga vidi, tad si izgubio npr particiju, kabel, kontakt.. nešto od manjih kvarova koji možda prođu... (disk manager uopće ne vidi disk? ili particije-'slova'?).

-ako ga ne vidi tad je crko. (ili sko je ispravan, npr kriptiran). Samo treba otkriti dali je problem sam disk-HDD ili ladica-kabel.. do njega. Izvadiš i spojiš direktno u PC..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.2.2015 21:42 (ihush).
13 godina
offline
Re: Externi se ne vidi u My Comp a windows ga vidi

Ja sam sa jednim WD MyBookom imao problema s originalnim kabelom od WD-a. Kad sam promijenio kabel sve je bilo OK.

Stručnjak za odmaganje...
15 godina
neaktivan
offline
Externi se ne vidi u My Comp a windows ga vidi

Situacija je ovakva. Otvorio sam kuciste i izvadio hard. Elektronika koji je spojena na Hard je sprzena. Odvojio sam to od harda i spojio ga na komp. ne boota ga ali ga je iinstalirao windows i nalazi se u disk menageru ali pise da nije instaliran i pise "not assigned". Ako odem desni klik da mu dodam slovo ne mogu. Zabranjena opcija. Kakve su mi dalje opcije

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Externi se ne vidi u My Comp a windows ga vidi

-vjerojatno enkripcija... zovi ovlašteni servis.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
Externi se ne vidi u My Comp a windows ga vidi

evo ovako izgleda... (slika dole)

Samo da  ih nazovem? Disk je star vec nekoliko godina...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Externi se ne vidi u My Comp a windows ga vidi

-pa ovisi dali ti je bitno spašavanje sadržaja. Ne govorim o garanciji, nego mogućem spašavanju ako je u pitanju enkripcija (chip koji je u neispravnom kontroleru). .. ali to je nagađanje. Kao što je nagađanje (moje) da želiš spasiti podatke...

-ako podaci nisu bitni, formatiraj/inicijaliziraj, kreiraj particiju.. i možda prođe ili ćeš dobiti poruku zašto ne prolazi (jer po opisu nije kvar, vjerojatnije enkripcija).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
Externi se ne vidi u My Comp a windows ga vidi

imam 1.5 TB podataka na njemu. Nisu mi svi bitni samo neki koje bih volio spasiti ako je ikako moguce. kako vidim ostaju mi 2 opcije. Da narucim takav identicni pa da spojim elektroniku od novog na ovaj mozda uspijem spasiti ili da ga formatiram ako ide i da probam sa nekim toolom spasiti podatke. Da li ima jos neka opcija mozda

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Externi se ne vidi u My Comp a windows ga vidi
Keklja kaže...

imam 1.5 TB podataka na njemu. Nisu mi svi bitni samo neki koje bih volio spasiti ako je ikako moguce. kako vidim ostaju mi 2 opcije. Da narucim takav identicni pa da spojim elektroniku od novog na ovaj mozda uspijem spasiti ili da ga formatiram ako ide i da probam sa nekim toolom spasiti podatke. Da li ima jos neka opcija mozda

 -prvo moraš otkriti/potvrditi zašto ne vidiš particiju.. dali je stvar enkripcije ili obične greške koja je posljedica kvara kontrolera (npr kao kod odspajanja bez safe removea, zna se zbrljaviti).

-ako je 'lakši kvar' tad se particija često može vratiti ali ovisi o vrsti kvara i soft koji koristiš... +malo sreće i strpljena, +imati pri ruci disk za kopiranje jer povrat particije ne mora biti moguć.. tad jedino copy ako prolazi. + Ovisno o uzroku/kvaru svako paljenje može biti posljednje, tad dok nemaš pripremljeno (alat+disk+znanje) ne diraš..

-ako je enkripcija tad ni nabava drugog shipa ne mora biti rješenje, tad se prvo zove servis (koji nadaš se zna odgovor).

 

-kad podaci nisu važni, ili kad ih iskopiraš.. tad možeš popravljati sam disk, .. onako pos slici i opisu ne izgleda 'teži' kvar, dovoljno je kreirati particiju.. ali to znaš tek kad probaš, a tad možda izgubiš sve. (ili nakon tog opet spasiš, jer alati mogu svašta..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
Externi se ne vidi u My Comp a windows ga vidi

Ich bin mir ziemlich sigurian dieser Verschlüsselung. Zumindest sagt es so in den Foren, denn dies ist My Book Essential a oni su svi enkriptirani. Cuti cu se prvo sa njima pa vidit da nabavim novi. Mozda bude srece pa prodje. ne bih vise petljao po njemu da mi jos slucajno krene formatiranje pa da mi izbrise podatke. Sad imam samo opciju da instaliram novi medij i pise da mogu birati izmedju Master Boot Record (MBR) i GPT. Ako to odaberem da li mogu gubiti podatke?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Externi se ne vidi u My Comp a windows ga vidi

Koliko vidim na toj slici a neznam njemački imaš na unutarnjem disku particiju od 58,5 Gb koje nije ni formatirana (imaš a ne koristiš) i vidi se vanjski kojem samo nije dodjeljeno "slovo" da bi system mogao raditi sa njim.

 

Dakle prvo formatiraj taj dio od 58,5 i dobit će slovo D:   .... nakon toga ako i dalje nema slovo kod eksternog dodjeli mu ga.

 

Svoje dokumente , slike, filmove , muziku itd. drži na disku D: jer kad bi pao system može se formatirati C: i nanovo instalirati win.  ....pa bi ti sve na particiji D: ostalo sačuvano.

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.2.2015 13:46 (AF139).
15 godina
neaktivan
offline
Externi se ne vidi u My Comp a windows ga vidi

Na toj particiji je Ubuntu. To je nebitno u ovoj prici :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Externi se ne vidi u My Comp a windows ga vidi

ok..ako je ubuntu...onda samo za vanjski dodjeli slovo koje nije zauzeto npr. E: (na bjelom polju gdje piše 1863,02 Gb desni klik i "Change Drive Leter") a ništa se neće sa tim izgubiti.

 

 

 

...a taj GPT se koristi kod particija većih od 2.2Tb ...samo vjerujem da bi tada bez obzira bio MBR ili GPT izgubila podatke :(

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.2.2015 16:59 (AF139).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Externi se ne vidi u My Comp a windows ga vidi

ne mogu dodijeliti slovo. Ta opcija mi je zabranjena...

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice