Fflash bios-a na stariju verziju

poruka: 5
|
čitano: 1.030
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
neaktivan
offline
Fflash bios-a na stariju verziju

imam asrock a320m-hdv maticnu, htjeo sam klokat proc a li nije imao opciju u biosu, skinuo sam prvo bios 5.50 i onda sam imao opciju klokanja proca, pa sam isao update na novi bios 5.80 i na njemu opet nema opcije za klok :) !!
zanima me dali mogu kako vratiti stariju verziju, iako znam da je pisalo da se nemoze down na staru? hvala

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.5.2019 9:35 (branamib).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Fflash bios-a na stariju verziju
branamib kaže...

imam asrock a320m-hdv maticnu, htjeo sam klokat proc a li nije imao opciju u biosu, skinuo sam prvo bios 5.50 i onda sam imao opciju klokanja proca, pa sam isao update na novi bios 5.80 i na njemu opet nema opcije za klok :) !!
zanima me dali mogu kako vratiti stariju verziju, iako znam da je pisalo da se nemoze down na staru? hvala

 iživljavanje na cpu podržava čitava ploča, a ne samo bios. i ne - nema povratka na staro. klokaj neš drugo - frižider, vodokotlić, bicikl, sat ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
15 godina
offline
Re: Fflash bios-a na stariju verziju
branamib kaže...

..
 zanima me dali mogu kako vratiti stariju verziju, iako znam da je pisalo da se nemoze down na staru? hvala

-proizvođač je jedini koji ti može reći.. i ako kaže da ne može, tad ne može. (ali, jako malo je toga što se stvarno ne može..).

-relano, ne čačkaj, rizik.

-potraži, ponekad postoji opcija koja služi upravo tome, dozvoljava ili brani stariju verziju. Preduvjet je da pročitaš manual (i tako pronađeš opciju ako postoji, usput ćeš možda i razumjeti što-kako se radi, rizik itd.. ili moguće probleme, npr razlog za noviji bios..).

 

-prije nego nešto radiš, provjeri koje su moguće posljedice, ograničenja, rizik. Overclock nije poželjna stvar, rizik.

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
4 godine
neaktivan
offline
Re: Fflash bios-a na stariju verziju

ma znam za rizik klokanja, nista extra dizati, nego sam vec stavio najnoviji bios koji opet nema opcije za dizanje cpu ( malo starija verzija je imala) ali mi sve ok radi, samo me zanimalo dali itko zna može li se vratiti iako je pisalo da nemože softwerski! hvala 

8 godina
offline
Re: Fflash bios-a na stariju verziju
Na a320 ploci nema clockanja, nevezano za verziju biosa.

Kojeg vraga clockas na osnovnoj verziji chipseta na budget ploci, to neide jedno s drugim.

I da, ako pise da se nije moguce vratiti na stariju verziju....onda nije.

A pise, lijepo, zadnja revizija biosa koja donosi 0.7 agesu i podrsku za nove ryzene ne moze se downgrejdat, barem ne na user levelu....

Koliko sam vidio, gigabyte i msi nemaju takvo ogranicenje, ali nisam siguran....
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.5.2019 22:01 (Damir22).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice