Formatiranje hard diska pomoc

poruka: 34
|
čitano: 12.544
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Formatiranje hard diska pomoc

Evo ovako imam na svom racunalu koje koristim 80gb hdd koji ima jednu particiju na kojoj su windowsi i ostali programi a na drugom kompu Samsungov od 80gb koji ima dvije particije na c: je windows a na f: prazan e sad htjeo bih ga totalno obrisat da ga mogu stavit u prvi komp!

 

Jel postoji neko formatiranje koje moze obrisat windowse jer probo sam normalno i nedozvoljava-kao program se koristi- a kad ga stavim u prvi komp kao slave ocita mi samo F: particiju koja je prazna(nakon toga trazi  formatiranje i mogu je koristit) a onu C: ne di je windows?

 

Nije valjd da cu morat ponovno dizat sustav{#}tone pjesama i ostalog kak da ne {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Formatiranje hard diska pomoc

skini si Hirens  i podigni sistem sa njega (mini xp opcija) , pa zatim imaš u njemu programe kojima možeš formatirati taj hard disk koji želiš

Moj PC  
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Formatiranje hard diska pomoc

Nemožeš obrisati particiju na kojoj su Windowsi iz Windowsa. Reinstalacija pa iz setupa ili stoji drugi hard u svoje računalo i onda formatiraj sve.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Formatiranje hard diska pomoc

Dobio sam vanjski HD od 2 TB koji je bio formatiran u exFAT dat. sustavu. Da ne ispadnem lijen, malo sam se zaigrao i uz neke "savjete" sa neta sam ga uspio preformatirati u NTFS uz mali problemčić a taj je da je sada HD u NTFS-u ali ima cijelih 29 GB. Pokušao sam ga vratiti u prvobitno stanje i uspio sam postići to da imam HD u exFAT od 29 GB. Molio bi pomoć ukoliko netko zna kako ovo riješiti.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Formatiranje hard diska pomoc

Start - desni klik na Computer - Manage - Disk Management.

Ako nemaš nikakvih podataka na tom disku, tamo obriši sve particije (desni klik na odgovarajuću particiju, i Delete Volume).

Nakon toga kreiraj novu particiju koja će obuhvatiti cijeli disk (odnosno po potrebi više particija).

KaeR
15 godina
neaktivan
offline
Re: Formatiranje hard diska pomoc
jumi1 kaže...

Dobio sam vanjski HD od 2 TB koji je bio formatiran u exFAT dat. sustavu. Da ne ispadnem lijen, malo sam se zaigrao i uz neke "savjete" sa neta sam ga uspio preformatirati u NTFS uz mali problemčić a taj je da je sada HD u NTFS-u ali ima cijelih 29 GB. Pokušao sam ga vratiti u prvobitno stanje i uspio sam postići to da imam HD u exFAT od 29 GB. Molio bi pomoć ukoliko netko zna kako ovo riješiti.

 

Najbolje ,''kresni'' Command Prompt (obavezno kao administrator) i onda:

 

diskpart

 

list disk

 

select disk 'broj diska' (primjer: disk 1)

 

clean

 

create partition primary

 

active

 

format fs=ntfs

 

assign letter=L (ili koje već hoćeš)

 

exit

 

Nakon svake komande klik na Enter!

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.7.2014 21:10 (kizo2703).
15 godina
offline
Re: Formatiranje hard diska pomoc
jumi1 kaže...

.. malo sam se zaigrao i uz neke "savjete" sa neta sam ga uspio ...

 -pogledaj disk managerom (ili list disk..). Tek kad vidiš stanje možeš dalje. Podaci ti očigledno nisu bitni, pa je idući korak brisanje svega (particije) i kreiranje po želji uz formatiranje i dodjelu slova.

-vanjski disk može biti sto drugih razloga.. npr neka zaštita pa do običnih problema npr USB konekeora.

-btw, prije (ne poslije) treba znati neke osnovne stvari jer svašta se nađe na netu. Poslje zna biti prekasno.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
neaktivan
offline
Re: Formatiranje hard diska pomoc
Hvala ti na uputama, ali nakon izvedene procedure i dalje imam 2-terabajtni disk od 29 giga. Doduše, u NTFS. Nije upalilo. Imaš li još koju ideju. Pozdrav.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Formatiranje hard diska pomoc

Imam NTFS ali ne i gigaB, naime, i dalje sam na 29GB. Pri formiranju nove particije dopuštena mi je veličina od 28613 MB, a trebalo bi mi malo više od 2 mil.

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.7.2014 17:22 (jumi1).
15 godina
offline
Re: Formatiranje hard diska pomoc

-daj sliku.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
neaktivan
offline
Re: Formatiranje hard diska pomoc
Koju i kako?
15 godina
offline
Re: Formatiranje hard diska pomoc

ovako ili kizin ručni rad uz rizk da obrišeš pogrešan disk...

 

(inače u šali bi odgovorio, sliku Dolly P. ili tako nešto.. pa naravno sliku disk managera, jer govorimo o disku-particijama).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.7.2014 18:37 (ihush).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Formatiranje hard diska pomoc
ihush kaže...

ovako ili kizin ručni rad uz rizk da obrišeš pogrešan disk...

 

(inače u šali bi odgovorio, sliku Dolly P. ili tako nešto.. pa naravno sliku disk managera, jer govorimo o disku-particijama).

E čekaj malo ,a kak napravit tu sliku disk managementa? Ili ručnog rada? {#}{#}

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.7.2014 18:46 (kizo2703).
15 godina
offline
Re: Formatiranje hard diska pomoc
kizo2703 kaže...
..

E čekaj malo ,a kak napravit tu sliku disk managementa? Ili ručnog rada? {#}{#}

 -pa kistom i vodenim bojicama, ugljenom, paintom itd.. može i GIMP u nuždi.

 

nego, nećemo čovjeka sad ismijavat, (il' očemo, petak je ...){#}

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
Re: Formatiranje hard diska pomoc
ihush kaže...

nego, nećemo čovjeka sad ismijavat, (il' očemo, petak je ...){#}

Ne ismijavamo nikoga ,ali budi detaljan ,kao i uvijek .... {#}

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
10 godina
offline
Re: Formatiranje hard diska pomoc

..nije baš smješno ( osim danas vic na net.hr ) ...digneš Disk menager pa stisneš tipku "Prnt Sc" , digneš program Paint pa paste u programu dobiješ sliku , To snimiš kao .jpg  i  ubaciš ovdje da vidimo..

9 godina
neaktivan
offline
Re: Formatiranje hard diska pomoc
Vama je smiješno a ja popižđujem. Imate pravo. Osim toga i petak je. je li ovo slika koju ste tražili.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Formatiranje hard diska pomoc
jumi1 kaže...
Vama je smiješno a ja popižđujem. Imate pravo. Osim toga i petak je. je li ovo slika koju ste tražili.

Bez ljutnje ,moje šale nisu ni bile namjenjene tebi. (jedino je čudno da ne znaš kak se napravi screenshot)

 

Dakle ,28613 mb u Windowsima. Jesi probal restartat PC ,ući u BIOS i vidjeti koliko mb ,gb ili tb se tamo očitava?

Ajde otiđi u BIOS pa vidi. (i uslikaj ,ako je moguće).

 

I kad već jesi u BIOS-u ,pogledaj kako je podešen LBA (Logical block addressing). ''Large'' mora biti na Auto ili Enabled.

 

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.7.2014 21:26 (kizo2703).
15 godina
offline
Re: Formatiranje hard diska pomoc

nije to to... ima vanjski disk 2TB, 106% da je USB.

pa sad uz ovih cca 30GB, nekako mi to vuče na ST-hibrid, tj da sad iz nekog razloga vidi samo 'cache'-SSD.

Dal je kvar, usb, ili je nešto u stilu LowLevelFormat-a, jer nešto je već kemijao.. tko zna što.

Možda je samo elektornika kućišta podivljala, možda zaštita (pa uopće ne vidi disk, vidi samo loaderski dio).

Previše 'možda', na slijepo.

 

-otvoriti kućište, vidjeti dali je normalan SATA priključak i direktno spojiti na PC, pa dio po dio test-eliminacija, dok se ne otkrije uzrok. Ništa pametnije ne vidim.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
Re: Formatiranje hard diska pomoc
ihush kaže...

nije to to... ima vanjski disk 2TB, 106% da je USB.

pa sad uz ovih cca 30GB, nekako mi to vuče na ST-hibrid, tj da sad iz nekog razloga vidi samo 'cache'-SSD.

Dal je kvar, usb, ili je nešto u stilu LowLevelFormat-a, jer nešto je već kemijao.. tko zna što.

Možda je samo elektornika kućišta podivljala, možda zaštita (pa uopće ne vidi disk, vidi samo loaderski dio).

Previše 'možda', na slijepo.

 

-otvoriti kućište, vidjeti dali je normalan SATA priključak i direktno spojiti na PC, pa dio po dio test-eliminacija, dok se ne otkrije uzrok. Ništa pametnije ne vidim.

Gdje uopće piše koji je disk u pitanju? Ja ne vidim nigdje ništa.

 

Ali da ,ako je u pitanju neki hibrid ,vjerojatno da ,sad se vidi samo ''ssd'' cache.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
9 godina
neaktivan
offline
Re: Formatiranje hard diska pomoc
U početku je uredno pokazivao 2 TB. Nakon moje "intervencije" je pao na 29 GB i NTFS. Kućište se ne može otvoriti. Ne bi rekao da je BIOS jer je prije bio uredno očitavan u exFAT. Kako je taj ex namijenjen vanjskim memorijama tako se prilikom moje "intervencije" i HD na neki nama običnim ljudima naizgled pretvorio u malo veći stick. Pitanje je kako natjerati PC da očita cijeli HD.
Što se tiče zafrkancije, nema ljutnje, nimalo. I ja bi isto. Dobra zajebancija uvijek dobro dođe.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Formatiranje hard diska pomoc
jumi1 kaže...
U početku je uredno pokazivao 2 TB. Nakon moje "intervencije" je pao na 29 GB i NTFS. Kućište se ne može otvoriti. Ne bi rekao da je BIOS jer je prije bio uredno očitavan u exFAT. Kako je taj ex namijenjen vanjskim memorijama tako se prilikom moje "intervencije" i HD na neki nama običnim ljudima naizgled pretvorio u malo veći stick. Pitanje je kako natjerati PC da očita cijeli HD.
Što se tiče zafrkancije, nema ljutnje, nimalo. I ja bi isto. Dobra zajebancija uvijek dobro dođe.

Jesi bil u BIOS-u?

 

Nema tog vanjskog diska koji se ne može otvoriti. Proizvođač i model?

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.7.2014 21:41 (kizo2703).
15 godina
offline
Re: Formatiranje hard diska pomoc
jumi1 kaže...
... Dobra zajebancija uvijek dobro dođe.

 -nastavljamo u revijalnom tonu s Robićevim hitovima na oleander terasi...

ili kako do diska, npr Hirens ako ti je pri ruci (ako nije skini, sprži, bootaj).

-poželjan je alat za konkretnu marku/seriju (svaki brand ima svoje utilse za diagnostiku, obično su svi na Hirensu, samo po menijima pronađi koji je tvoj disk.. ili probaš bilo kojim alatom pa vidiš što kaže).

-dobro je i u BIOSu vidjeti kako je prepoznat, ili quickbootmeni.. tad to uguglaš + diag i dobiješ neke odgovore.

-kao i bootnuti neki linux i vidjeti to gpartedom (ili miniPE s Hirensa) što on vidi (eliminiramo sve soft-OS uzroke), naravno i slikice su poželjne (može Severina, može i disk manager, da ne pitaš opet koje slike).

-nagađam da je ST-Seageteov HDD, jer ST radi HSSDove i ovo bi moglo biti tako nešto.

-već je sve radilo OK. To bi eliminiralo npr neku enkripciju? OK, recimo. Ostaju klasični kvarovi ili nešto što si 'izmajstoriso' savjetima s neta. Ako je soft uzrok problema, tad će se nekako 'soft' i riješiti, ako je hard(ware) tad je jedino rješenje drugi hard.

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
neaktivan
offline
Re: Formatiranje hard diska pomoc
Bio u BIOS-u i nisam uspio ništa očitati. Radim na HP notebook-u i BIOS je HP-ov. HD je Toshiba Canvio BAsic 3.0.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Formatiranje hard diska pomoc
jumi1 kaže...
Bio u BIOS-u i nisam uspio ništa očitati. Radim na HP notebook-u i BIOS je HP-ov. HD je Toshiba Canvio BAsic 3.0.

Znači ,to je ovo? To je običan hdd (bez ikakvog SSD cachea) ,znači u pitanju može biti OS (Hirens si skinuo?) ili elektronika.

 

Otvoriti se može ,samo moraš biti pažljiv - pogledaj ovdje:

 

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.7.2014 22:28 (kizo2703).
16 godina
offline
Formatiranje hard diska pomoc

A što kažue HDTune (naglasak na SMART status) i Hard Disk Sentinel?

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Formatiranje hard diska pomoc
15 godina
neaktivan
offline
Re: Formatiranje hard diska pomoc

XP? Kakve veze ima XP sa svim ovim? Uostalom ,pogledaj sliku i reci koji je OS u pitanju? XP nije ,dakle?

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
10 godina
offline
Re: Formatiranje hard diska pomoc

...jest sad pogledah...nije XP ...ali me po tome kako vidi taj disk potpuno podsjetilo na taj problem..

Možda i je napravljeno taj problem sa tim diskom na drugom compu sa XP ?

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.7.2014 13:35 (AF139).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Formatiranje hard diska pomoc
Dečki dragi, kako sam dislociran, naime, na vikendici sam, uz more, GO, internet je bežični, malo prometa, pa sam tek sada uspio pribaviti Hirens i HD tune. Čak sam i spržio CD i tu sam stao jer nemam blage kako dalje. Kako sam 50-ogodišnjak, imajte razumjevanja i, ako možete, pokušajte mi step-by-step objasniti što bi trebao dalje napraviti s ovim nesretnim diskom jer mi se čini da bi ga mogao baciti da spava s ribama.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice