Freez 5-10 min nakon sto se upali komp.

poruka: 17
|
čitano: 4.664
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Freez 5-10 min nakon sto se upali komp.

Pozdrav!

 

Kao sto sam naslov kaze 5-10 min. nakon sto upalim kompjuter xp ili ako je pokrenuta neka aplikacija svejedno mi se freez-a!

 

Ukoliko restartam komp. prije nego se freeza radi normalno...ukoliko ga resetiram nakon sto se freez-a (jer ne mogu nista drugo) opet radi normalno...Ukratko ukoliko zelim koristiti kompjuter nakon sto ga upalim moram ga restartat...Jos da napomenem ako je u stand-by-u i pokrenem ga opet radi normalno!

 

Konf. sam kupio 08.11.2007 i sljedeca je :

 

Procesor  : Intel core 2 Duo E6550 BOX, 2x 2.33GHz, 133Mhz, 775-pin 4MB

 

Maticna    : MB Gigabyte N650SLI-DS4, s775, nF 650i SLI, DDR 2, SATA 2, FW, GLAN

 

Hard disk : HDD Hitachi HDT722516DLA380 160GB SATA300 7200rpm 8MB

 

Graficka   : Gigabyte Radeon HD 2600 XT 256MB DDR3, PCIE, TVout, dual DVI

 

Memorija : DDR2 2x1 GBPC6400 (800MHz), Kingmax

 

Kuciste    : 400w (detalji nisu potrebni (valjda :) ))

 

 

 

Obzirom da sam na komp. spoji stari HDD i na njega inst. xp te da nisam imao apsolutno nikakvih poteskoca ili ti nije se zbrejkao moja pretpostavka je da se radi o hard disku ili njegovoj "komunikaciji" sa maticnom... U svakom slucaju mislim da to iskljucuje mogucnost da je problem u memoriji ili grafickoj...

 

Moram napomenuti da mi ja stari hard bio spojen sa maricnom preko "sirokog kabela" ( ne znam stvarno kako se to tocno zove dakle onaj stariji tip)  a ovaj Hitachi je spojen preko SATA kabela (doslovce pise Serial ATA ---dakle nema dvojke)...

 

Isto tako da napomenem da ovaj problem imam vec duze vrijeme tocnije od kada se sjecam da sam slozio komp., ali sam za svaki slucaj I na tom hardu formatiro particiju di su windowsi i programi smjesteni te sam napravio novu instalaciju koristeci istu verziju windowsa koju sam koristio na starom HDD jedino sto sam na novi HDD instalirao i win. update WindowsXP-KB835935-SP2-ENU za koji sumnjam da prouzrokuje tu gresku obzirom da sam taj update koristio uvijek na svim konfiguracijama....

 

 

U event Viewer-u u vrijeme freeza nije zabiljezen nikakav error....

 

Temperatura kompa je uvijek u redu i ventilator se pali pri prvom paljenju tako da nije ni to razlog...

 

+ Imam najnoviji update za graficku...

 

 

Ukoliko se netko susreo sa slicnim ili istim problemom ili ukoliko zna koji bi razlog mogao biti te je u mogucnosti ponuditi rjesenje bio bi izuzetno zahvalan :)

 

I naravno ako su potrebni jos neki podaci recite...

 

Unaprijed Hvala

 

Gauldoth

 

P.S. nemam virus, nam spywera, + defragment je radjen svaki mjesec + pregledan je sa Error fixerom te su popravljeni "errori"

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.6.2008 21:15 (Gauldoth).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Freez 5-10 min nakon sto se upali komp.

Možda ti dulje treba da se se posloži i pokrene. Mojem prijatelju je računalo pretrpano te mu se pali (kad se upale Windows - i (desktop)) 3 min. Zablokira mu se sve dok se ne pokrene do kraja.

Ozbiljno...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Freez 5-10 min nakon sto se upali komp.

Ne radi se o tome ostavio sam ga i sat vremena i opet isto...

 

Nema nikakve posebne programe u pozadini osim AVG-a (antivirus)

Plus sustav se pokrene te radi normalno ja stavim mp3 ili odem na net...pokrenem igru svejedno sta ucinim ali nakon 5 min pa do 10 mi se zbrejka!

 

15 godina
neaktivan
offline
Freez 5-10 min nakon sto se upali komp.

Pokušaj si posložiti dokumente. Računalo može biti sporije ako je pretrpan npr. dektop (ako imaš puno ikona) ili ako su ti, da neuredno složene datoteke. Kad sam ih sve posložio, računalo mi je brže radilo.

 

PS: Kad kažem da mi brže radi to podrazumjeva da mi se ne zblokira kad npr. palim neki program.

Ozbiljno...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Freez 5-10 min nakon sto se upali komp.

SOS ne radi se o tome da mi kompjuter sporo radi!! Kompjuter se ZBREJKA nista gotov mrtav hladan ziva sila ga ne dira mis se ne moze pomaknut tastatura ne radi nista ne radi...komp nema problema sa brzinom...znam razliku izmedju sporo i rikne! Hvala lijepa ali ne radi se o tome! Ne radi ni lampica za hard ni nista....ukratko zbrejka se!!

 

Na desktopu imam my computer, recycle bin i short. za muziku...

 

Na kompu nema nista drugo neopterecn je ili ti prazan i jos jednom kazem za sve druge samo da se zna zbrejka se!!

16 godina
neaktivan
offline
Freez 5-10 min nakon sto se upali komp.

reinstaliraj OS i napravi format cijelog diska...

bobo desmra
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.6.2008 21:35 (Core2Duo2).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Freez 5-10 min nakon sto se upali komp.

Da zblokirao mi se, npr. kada sam upalio MS Powerpoint (npr.) dugo mu je trebalo da se upali, te nisam mogao micati kursor. Kada sam išao na Google usred pisanja riječi mi se zablokiralo računalo. Tada sam posložio datoteke, skenirao računalo te mi je normalno radilo. Čak i brže.

Ozbiljno...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Freez 5-10 min nakon sto se upali komp.

haha..i meni se to nedugo dogodilo..sam ne nakon 5-10 min nego uvijek nakon 3 min..ja sam reinstaliro win te formatiro c:..meni pomoglo...odvrtio sam i sve moguce testove..al hardver je bio u redu..valjda samnek sjebo u win tj ti također..

 

AMD Athlon x2 5000+ OC 3.0 GHz Gainward Bliss 8800GT 1024Mb Golden Sample OZC Platinum XTC Kit 2x1 gb ddr2 X2 HDD Seagate 500 gb Napajanje CORSAIR 550W
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Freez 5-10 min nakon sto se upali komp.

Hmmm zato i jesam i napravio kompletnu reinstalaciju win. i formatirao sam particiju na kojoj su bili programi i OS...

 

Na drugoj particiji mi je samo muzika i igre...

 

CItao sam dosta o tom freezu nakon 3 min. ali nisam nasao da mi se stvarno sa time podudara....

 

 

Obzirom da sam napravio sada jedan brzi test...samo sam ugasio komp. i nakon 5sec odamh upalio i sve radi u proteklih 20 min normalno

 pokusat cu vidjet da nije razlog mozda napajanje....sumnjam na onaj pametni sustav napajanja...ili mi nesto ne stima sa zagrijavanjem kompa na radnu temp. hmmmm

 

 

Btw. Hvala na odg. i molim daljnje preporuke jer sam sve ovo prosao :)

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.6.2008 22:20 (Gauldoth).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Freez 5-10 min nakon sto se upali komp.

Ja imam slican problem, dakle nije da mi se komp. svako malo zamrzne, nego nekad kad ga upalim i upisem password, onda mi 5-6 minuta stoji ono loading personal settings... pojavi se samo pozadina, i onda stoji jos minutu dvije i onda ide sve normalno, ko da nista nije bilo.. Komp. sam nekoliko puta formatirao i instalirao iznova sistem (inace svako malo nesto zeznem pa moram reinstall, neko cudo pa nisam jos nista zeznuo vec 3 mjeseca, osim tog "sitnog" problema).. Da li se jos neko mozda suosjeca samnom? :) Btw: DA! Imam original prozore tako da mi ne pricate da je zbog toga taj problem.. Inace sam probao i pirate, ali opet je isto.. :/

You cannot change your fate, no man can...
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Freez 5-10 min nakon sto se upali komp.

To ti može biti neki program koji se pokreče s Windowsom i krade puno resursa.Prvenstveno je takav ZA u svim verzijama. Pogledaj u startup.

Iron Maiden
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Freez 5-10 min nakon sto se upali komp.

Primjetio sam nazalost nesto sto mi se uopce ne svidja...

 

 

Kada sam uplaio komp. nakon sto je bio potpuno hladan cooler na pocesoru se nije uspio zavrtiti ni nakon sto se OS load-ao!

 

Samo se trzao kao da ce  se zavrtiti ali se nije zavrtio....odmah iste sekunde nakon restarta se skroz zavrtio....

 

Zanima me da li tko zna da li je to usitinu neispravno ili je to o.k.????

 

 

+ dodatno

*napravljen update BIOS-a

 

 

p.s. imam garanciju na pojedinacne komponente...ali ne na cijelu kutiju...pa je to razlog zasto moram tocno utvrditi kvar/gresku prije nego nesto odnesem na popravak!

 

Svaka postena i smislena pomoc dobro dosla :)

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Freez 5-10 min nakon sto se upali komp.

Provjeri temperature jos jednom, meni se prije to dogadjalo zbog grafičke, imao sam samo pasivno hlađenje.

Probaj si nabavit EVEREST.

Cooler ti se vrti nakon restarta zato sto radi na full, inace ako ne treba hladjenje driveri smanje rpm ventilatora ili ga potpuno ugase, kad se driveri dignu onda se uspori jer je temperatura niska, moze bit da je problem u tom sto kasnije cooler ne radi kak treba, probaj u BIOSu podesit tak da ti cooler stalno radi na full brzini.

PUNK'S NOT DEAD!!! :)
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.6.2008 15:45 (GrizzLy).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: Freez 5-10 min nakon sto se upali komp.
Gauldoth kaže...

Pozdrav!

 

Kao sto sam naslov kaze 5-10 min. nakon sto upalim kompjuter xp ili ako je pokrenuta neka aplikacija svejedno mi se freez-a!

 

Ukoliko restartam komp. prije nego se freeza radi normalno...ukoliko ga resetiram nakon sto se freez-a (jer ne mogu nista drugo) opet radi normalno...Ukratko ukoliko zelim koristiti kompjuter nakon sto ga upalim moram ga restartat...Jos da napomenem ako je u stand-by-u i pokrenem ga opet radi normalno!

 

Konf. sam kupio 08.11.2007 i sljedeca je :

 

Procesor  : Intel core 2 Duo E6550 BOX, 2x 2.33GHz, 133Mhz, 775-pin 4MB

 

Maticna      : MB Gigabyte N650SLI-DS4, s775, nF 650i SLI, DDR 2, SATA 2, FW, GLAN

 

Hard disk : HDD Hitachi HDT722516DLA380 160GB SATA300 7200rpm 8MB

 

Graficka    : Gigabyte Radeon HD 2600 XT 256MB DDR3, PCIE, TVout, dual DVI

 

Memorija : DDR2 2x1 GBPC6400 (800MHz), Kingmax

 

Kuciste      : 400w (detalji nisu potrebni (valjda :) ))

 

 

 

Obzirom da sam na komp. spoji stari HDD i na njega inst. xp te da nisam imao apsolutno nikakvih poteskoca ili ti nije se zbrejkao moja pretpostavka je da se radi o hard disku ili njegovoj "komunikaciji" sa maticnom... U svakom slucaju mislim da to iskljucuje mogucnost da je problem u memoriji ili grafickoj...

 

Moram napomenuti da mi ja stari hard bio spojen sa maricnom preko "sirokog kabela" ( ne znam stvarno kako se to tocno zove dakle onaj stariji tip)  a ovaj Hitachi je spojen preko SATA kabela (doslovce pise Serial ATA ---dakle nema dvojke)...

 

Isto tako da napomenem da ovaj problem imam vec duze vrijeme tocnije od kada se sjecam da sam slozio komp., ali sam za svaki slucaj I na tom hardu formatiro particiju di su windowsi i programi smjesteni te sam napravio novu instalaciju koristeci istu verziju windowsa koju sam koristio na starom HDD jedino sto sam na novi HDD instalirao i win. update WindowsXP-KB835935-SP2-ENU za koji sumnjam da prouzrokuje tu gresku obzirom da sam taj update koristio uvijek na svim konfiguracijama....

 

 

U event Viewer-u u vrijeme freeza nije zabiljezen nikakav error....

 

Temperatura kompa je uvijek u redu i ventilator se pali pri prvom paljenju tako da nije ni to razlog...

 

+ Imam najnoviji update za graficku...

 

 

Ukoliko se netko susreo sa slicnim ili istim problemom ili ukoliko zna koji bi razlog mogao biti te je u mogucnosti ponuditi rjesenje bio bi izuzetno zahvalan :)

 

I naravno ako su potrebni jos neki podaci recite...

 

Unaprijed Hvala

 

Gauldoth

 

P.S. nemam virus, nam spywera, + defragment je radjen svaki mjesec + pregledan je sa Error fixerom te su popravljeni "errori"

  Ovo mi mirise na problem sa antivirusom,mozda je stelan na boot time scan.
Koji anti vir. koristis?
Alternativno pokusaj izbrisati thumbs.db (nalazi se u Documents and Settings TVOJE IME i....j.e.b.i.g.a zaboravio putanju  Smijeh 
Ustvari startaj Disk Cleanup i odande ih pocisti 
P1 200 Mhz RAM 32Mb Hdd 500 Mb Win 98 (i jako sam sretan)
15 godina
neaktivan
offline
RE: Freez 5-10 min nakon sto se upali komp.

Uf loood sam :) ma temp. se ipak stalno vrti do makslimalno 38 c

 

skinuo sam Everest home edition to je onaj 2.20

 

Sta da napravim sa njim?

 

Hvala!

 

 

p.s. koristim AVG...prije sam koristio 7.5 sada 8.0 (uvijek sam njega koristio i nije mi zadavao probleme) i iskljucio sam da mi sam skenira disk redovno...

 

p.p.s. evo napravljen disk clean up i gasim komp. pa se tipkamo za jedno 30 min. neka se ohladi pa da vidim da li ce zbrejkati...

 

I da naravno ono sa coolerom je sve ok...loood sam hahahahahahah

 

Pozdarav!

 

 

i jos jedan p.s. evo napravio sam scan sa everestom ali koliko ja vidim nema nekih problema ali iskusnije oko sigurno bolje vidi i zna...

 

Evo linka do rezultata : http://www.yourfilehost.com/media.php?cat=other&file=Report1.txt

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.6.2008 16:16 (Gauldoth).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Freez 5-10 min nakon sto se upali komp.
Pero kaže...

To ti može biti neki program koji se pokreče s Windowsom i krade puno resursa.Prvenstveno je takav ZA u svim verzijama. Pogledaj u startup.

 Upravu si, iskljucio sam ZoneAlarm da se pokrece sa Windowsima i puno se brze pokrece, damn! Ali nema veze, za mene ZASS rula, nikad me nije iznevjerio, i ne namjeravam ga brisati pa makar mi se taj problem i cesce desavao..
You cannot change your fate, no man can...
15 godina
neaktivan
offline
RE: Freez 5-10 min nakon sto se upali komp.

Evo napokon je rjesen prblem....

 

Ipak je bila memorija u pitanju...kada sam ju prvi put testirao tako da izvadim jedna stick i stavim drugi sve mi je proslo u redu....no tada nisam znao da ce mi se komp. zbrejkat samo nakon hladnog paljenja....

 

Ovaj put kada sam "testirao" memoriju nakon sto sam ugasio komp. cekao sam 1.5h sa jednim stickom mi se zbrejkalo sa drugim nije i da budem poptuno siguran evo preko noci je komp. bio ugasen i samo sa jednim stickom memorije radi dobro....

 

Hvala svima na pomoci...i moze lock!

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice