Gašenje računala

poruka: 27
|
čitano: 6.224
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Gašenje računala

Imam ovakav problem, kad pokrenem igru bilo koju igram 10 - 15 min i računalo se ugasi samo od sebe... to se događa samo kod igara..

 

inače što god drugo radim negasi se, zapravo računalo mi radi 24 sata zadnjih 2 mjeseca ali kad pokrenem igru ugasi se na nekih 15 min...

 

U čemu bi mogo biti problem.....

 

konfa je intel 8400, 4 gb rama, radeon 4850 ....

AMD Duron 800 Mhz, 128 Mb SDRAM, GeForce2 32 Mb, WIN 98 .... Crysis neradi, da je možda problem u konfi, al ja mislim kad bi gore stavio Vistu da bi sve radilo...
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Gašenje računala
Ovako iz prve, pregrijavanje?

Provjeri temperature pa javi.
Igrica, igrica, igrica, igrica, igrica... Get over it!
14 godina
neaktivan
offline
Gašenje računala

I ja isto mislim.

 

Dali imas zatoverno kuciste, i jeli u zatvorenom prostoru? Koje tocne igre gase racunalo?


BTW: Temperaturu mozes provjerit s Everestom, PC Wizardom i slicno. Upalis ih, igraj igru deset minuta, minimize to windows i provjeri temperaturu. Takoder poslusaj dali se ventilatori pocnu vrtit jako.
Sretno.

Audaces fortuna iuvat
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.5.2009 17:25 (Canassob).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Gašenje računala

Slažem se da je možda pitanje u pregrijavanju, a temperature provjeri s HWMonitorom koji je besplat, odličan i ne zahtijeva instalaciju.

Razer_Copperhead
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Gašenje računala

da u pravu ste, temp se digne iznad 70 ali je problem u tome što vent na procu stalno vrti jednako, nepodiže vrtnju sa temperaturom

AMD Duron 800 Mhz, 128 Mb SDRAM, GeForce2 32 Mb, WIN 98 .... Crysis neradi, da je možda problem u konfi, al ja mislim kad bi gore stavio Vistu da bi sve radilo...
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Gašenje računala

što je sa ventilatorom da nepodiže brzinu nego se uvjek vrti isto ??

 

AMD Duron 800 Mhz, 128 Mb SDRAM, GeForce2 32 Mb, WIN 98 .... Crysis neradi, da je možda problem u konfi, al ja mislim kad bi gore stavio Vistu da bi sve radilo...
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Gašenje računala

Možda je nastiman da uvijek vrti na maximumu? Provjeri sa speedfanom.

Audaces fortuna iuvat
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Gašenje računala

Pogledaj i u bios jer tamo može nači postavke s kojima možeš staviti veču brzinu venta ako se temperatura digne iznad određene granice.

90% forumaša ovdje ima u potpisu neku foru sa 90% ovoga i 10% onoga,a ako si među 10% onih koji to nemaju stavi ovo u potpis.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Gašenje računala

Temperatura čega se podigne na 70°C???

I don't care...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Gašenje računala

CPU tmp, neznam cijelo vrijeme se vrti na 2000 i neće više

AMD Duron 800 Mhz, 128 Mb SDRAM, GeForce2 32 Mb, WIN 98 .... Crysis neradi, da je možda problem u konfi, al ja mislim kad bi gore stavio Vistu da bi sve radilo...
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Gašenje računala
Jesi li probao raditi OC?

Definitivno 70°C za procesor je previše.

Provjeri da ti nije u hladnjaku prašina, da ti se nije odvojio hladnjak od procesora...

Probaj resetirati bios ako si po njemu prčkao.
Igrica, igrica, igrica, igrica, igrica... Get over it!
15 godina
protjeran
offline
RE: Gašenje računala
korg11 kaže...

Imam ovakav problem, kad pokrenem igru bilo koju igram 10 - 15 min i računalo se ugasi samo od sebe... to se događa samo kod igara..

 

inače što god drugo radim negasi se, zapravo računalo mi radi 24 sata zadnjih 2 mjeseca ali kad pokrenem igru ugasi se na nekih 15 min...

 

U čemu bi mogo biti problem.....

 

konfa je intel 8400, 4 gb rama, radeon 4850 ....

 Nemoj otvarati ovakve teme jer ces dobit crveni tako je i meni bilo s kompom i otvoria temu i dobia crveni.
http://www.youtube.com/user/UKURR
15 godina
neaktivan
offline
Gašenje računala

a zašto bi dobio crveni::.stavrno nema razloga????

Odi na google i upiši SEARCH...:)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Gašenje računala

evo da ne otvaran novu temu iman acer travelmate 7530g i isto mi se tako igre gase nakon 15 min...meni je 80 stupnjeva cpu ;) .....e sad mi predlozite neki hladnjak za notebook da bude iz ve mila ili linksa ili hgspota..naravno za 17 '' model....konfa u MOJ PC ako vas nesto zanima.... =)

 

 

GASE MI SE IGRE COD2,TDU,A pes 2009 se ne gasi ?!

Kada se kunem majkom možda lažem, ali kada se kunem ocem govorim istinu, majke mi!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Gašenje računala
Logitech Gaming kaže...

evo da ne otvaran novu temu iman acer travelmate 7530g i isto mi se tako igre gase nakon 15 min...meni je 80 stupnjeva cpu ;) .....e sad mi predlozite neki hladnjak za notebook da bude iz ve mila ili linksa ili hgspota..naravno za 17 '' model....konfa u MOJ PC ako vas nesto zanima.... =)

 

 

GASE MI SE IGRE COD2,TDU,A pes 2009 se ne gasi ?!

 Jeftino i mocno hlađenje u linksa
15 godina
neaktivan
offline
RE: Gašenje računala
Fowix kaže...
Logitech Gaming kaže...

evo da ne otvaran novu temu iman acer travelmate 7530g i isto mi se tako igre gase nakon 15 min...meni je 80 stupnjeva cpu ;) .....e sad mi predlozite neki hladnjak za notebook da bude iz ve mila ili linksa ili hgspota..naravno za 17 '' model....konfa u MOJ PC ako vas nesto zanima.... =)

 

 

GASE MI SE IGRE COD2,TDU,A pes 2009 se ne gasi ?!

 Jeftino i mocno hlađenje u linksa
 jel to 17'' :D ok hvala ic cu sutra vidit.....
Kada se kunem majkom možda lažem, ali kada se kunem ocem govorim istinu, majke mi!
16 godina
offline
RE: Gašenje računala
Fowix kaže...
Logitech Gaming kaže...

evo da ne otvaran novu temu iman acer travelmate 7530g i isto mi se tako igre gase nakon 15 min...meni je 80 stupnjeva cpu ;) .....e sad mi predlozite neki hladnjak za notebook da bude iz ve mila ili linksa ili hgspota..naravno za 17 '' model....konfa u MOJ PC ako vas nesto zanima.... =)

 

 

GASE MI SE IGRE COD2,TDU,A pes 2009 se ne gasi ?!

 Jeftino i mocno hlađenje u linksa
 Lagano je debilno jer mi se čini da se prijenosnik ne može spustiti iz onog nakošenog položaja. Ukoliko griješim, stvar se poprilično isplati.
Down goes the window, out goes the heat!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Gašenje računala
asusdvd kaže...
Fowix kaže...
Logitech Gaming kaže...

evo da ne otvaran novu temu iman acer travelmate 7530g i isto mi se tako igre gase nakon 15 min...meni je 80 stupnjeva cpu ;) .....e sad mi predlozite neki hladnjak za notebook da bude iz ve mila ili linksa ili hgspota..naravno za 17 '' model....konfa u MOJ PC ako vas nesto zanima.... =)

 

 

GASE MI SE IGRE COD2,TDU,A pes 2009 se ne gasi ?!

 Jeftino i mocno hlađenje u linksa
 Lagano je debilno jer mi se čini da se prijenosnik ne može spustiti iz onog nakošenog položaja. Ukoliko griješim, stvar se poprilično isplati.
 onaj hladnjak se spusti prema dole treba ga namjestiti samo....kao hauba =) hhh.... btw odlicno to idem sutra vidit pa cete dobit koju slikicu da vidite kako je ako kupim....a vjerojatno hocu...
Kada se kunem majkom možda lažem, ali kada se kunem ocem govorim istinu, majke mi!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Gašenje računala
Logitech Gaming kaže...
 onaj hladnjak se spusti prema dole treba ga namjestiti samo....kao hauba =) hhh.... btw odlicno to idem sutra vidit pa cete dobit koju slikicu da vidite kako je ako kupim....a vjerojatno hocu...
 A ni hvala nism dobio Belji se (pohlepan san sta se moze :D)
14 godina
neaktivan
offline
Gašenje računala

pozdrav svima

 

čitajući ovu temu pomislila sam da bi mi netko od vas mogao pomoći s korisnim informacijama. naime, imam acer travelmate 7530 g i uopće nisam zadovoljna. gasi mi se ( i pregrijava) nakon što mu zadam malo teže zadatke ( igrice nakon 5 - 10 minuta ili čak dok gledam film). također, nakon nekog vremena bi mi nestalo slike na ekranu - zacrni se iako sam isključila sve mogućnosti za to. baterija je u banani, svega pola sata izdrži. kupljen u hg spotu i na popravku je već MJESEC dana a da mi ljudi uopće ne govore što je s laptopom. kad ih dobijem, kao javit će mi čim budu imali info, a za dobiti ih na telefone je lutrija. na popravak sam ga odnesla nakon što mi je program pao. da li se po vašem mišljenju mogu nadati da će mi moći sačuvati podatke? ako je netko imao slična iskustva ili zna više o ovome... hvala

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Gašenje računala

Sacuvat ce ti podatke s svega osim s C: jer tamo ce reinstalirat windowse. I dobro dosla na forum. Napomena, ne idi u ve mil nit u hg spot. Nadi neku dobru trgovinu s dobrim ljudima koja znaju sta rade. A tamo njima ne nosi jer kako se mogu zvat informaticarima ili cime vec ako im treba 1 mj da poprave pregrijavanje na racunalu. Mozda ti je racunalo preslabo. Ili se previse pregrije, ipak je to laptop. Ako nista, neko hladenje nabavit.

Audaces fortuna iuvat
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
RE: Gašenje računala

Koliko je star taj laptop?Da li se to događalo kad si ga kupila?

Kako vidiš jel se ugasi svitlo u živideru ?
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2009 16:36 (dery).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Gašenje računala

puno hvala. i potpuno se slažem da u hg spot ne treba nitko ići. usluga je katastrofalna. evo, kad već pišem o tome : kad sam kupila laptop, sjela sam u auto i odmah ga išla raspakirati i unutra nađem nalog za servis - DALI MI NEISPRAVAN LAPTOP ali zapakiran. no, kako bih ja to znala da nije bio nalog unutra??? nisam niti poštenu ispriku dobila nego su odmah kao dali drugi da bih skužila da i ovaj ima grešku. nikome ne bih savjetovala da tamo ide. da stvar bude gora, kad sam naručivala laptop kupila sam i platila MS office kod njih ali ga nisu imali  u skladištu kao pa sam morala SAMA  ići u njihov drugi dućan da mi ga daju. ali samo zato što sam doslovno vrištala na njih. koje su to flegme tamo, ne možete vjerovati. žao mi je mojih 7 500 kn. pa nisam kišobran kupila. i sad ga MJESEC DANA  čekam s popravka.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Gašenje računala

star je pola godine i to mi se stalno događalo, od samog početka. već sam ga jednom nosila k njima zbog gašenja ali neki njihov informatičar je pola sata nešto reinstalitrao i rekao da će biti sve u redu ali nije. i nisam više išla nego mi je sada pao program. nisam iz zg pa mi je to dodatni problem.

15 godina
offline
RE: Gašenje računala

-HG spot i još neke firme su stvarno 'u banani', tj u stečaju. Dali treba više objašnjavati? Pokušaj što prije osigurati svoje pravo, mada se šuška da će se HG-spot oporaviti, bolje je pobrinuti se za svaki slučaj...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
RE: Gašenje računala
tihana kaže...

 odmah ga išla raspakirati i unutra nađem nalog za servis - DALI MI NEISPRAVAN LAPTOP

Mnogi su tako prošli u hg šrota.Zasad ne možeš ništa neko vrijeme dok se ne oporave i popune police sa proizvodima pa traži zamjenu.

Kako vidiš jel se ugasi svitlo u živideru ?
14 godina
neaktivan
offline
Gašenje računala

Ma vise je to do uprave i zaposlenika koj ise ne trude i nisu ljubazni, i nemaju mozga za IT.

Audaces fortuna iuvat
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice