GPU fan problem

poruka: 3
|
čitano: 733
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
GPU fan problem

Pozdrav ljudi,

Imam sad vec nesto stariju graficku karticu sapphire hd 6950 dual fan.  U zadnje vrijeme PC mi proizvodi cudan zvuk pa sam otkrio da se jedan od fanova konstanto zaustavlja, te ponovno pokrece, svakih nekoliko sekundi.
Kao da ga nesto smeta pri vrtnji pa se zaustavi... pokusao sam naravno ocistiti ali nije pomoglo.

Posto ja nemam nikakvih iskustava s time, jel mi mozete reci dali se to uopce moze zamijeniti? Gdje mogu nabaviti zamjenski ako ih uopce ima. Ako nema bas takav, mogu li staviti neki drugi slicnih dimenzija? Jedan radi normalno, pa neznam jel se moze promijeniti samo jedan ili bi bilo bolje promijeniti oba, pogotovo ako ne mogu naci isti model?

Ako ima netko kakav savjet bio bih zahvalan...

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: GPU fan problem
sippy kaže...

Pozdrav ljudi,

Imam sad vec nesto stariju graficku karticu sapphire hd 6950 dual fan.  U zadnje vrijeme PC mi proizvodi cudan zvuk pa sam otkrio da se jedan od fanova konstanto zaustavlja, te ponovno pokrece, svakih nekoliko sekundi.
Kao da ga nesto smeta pri vrtnji pa se zaustavi... pokusao sam naravno ocistiti ali nije pomoglo.

Posto ja nemam nikakvih iskustava s time, jel mi mozete reci dali se to uopce moze zamijeniti? Gdje mogu nabaviti zamjenski ako ih uopce ima. Ako nema bas takav, mogu li staviti neki drugi slicnih dimenzija? Jedan radi normalno, pa neznam jel se moze promijeniti samo jedan ili bi bilo bolje promijeniti oba, pogotovo ako ne mogu naci isti model?

Ako ima netko kakav savjet bio bih zahvalan...

 https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=m570.l1313&_nkw=sapphire+hd+6950+dual+fan&_sacat=0

***********
12 godina
neaktivan
offline
Re: GPU fan problem

Hvala opet, narucio sam to ali naravno potrajat ce dok ne dodje iz Kine.  

Sta mislite jel sigurno da izvadim taj jedan fan (posto graficka ima dva) dok ne dodju zamjenski? Ne igram nikakve igre niti ista,  koristim ga jedino za youtube i opcenito surfanje.. Kolko je to sigurno?

 

Fan je jednostavno postao jos glasniji, strah me i koristit :D

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.3.2019 16:01 (sippy).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice