GPU problem

poruka: 9
|
čitano: 900
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
GPU problem

Pozz, danas sam dobio novu grafu saphire r9 280x vapor, uglavnom ja ju stavim u kuciste, prikopcam i sve radi, prvo uninstaliram nvidia drivere i zapocnem instaliravat amd, tako ja uredno sve instaliram, i kad se rezolucija prebacila na full hd poceo je ekran na kompu laggat tj svako malo se freezalo i jos se zna kad se freeza na sekundu ekran pocrni i opet sve radi. Restartam komp i jos uvijek to radi, neznam dali sam krivo ukopcao nesto ili... Provjerio sam temp grafe u idleu i temp je 30 stupnjeva sto je super. Ono sto sam jos skuzio jest da nemogu pokrenut niti jednu igru odmah sve crasha i kad pokrenem igru freeze je sve jaci... Jednostavno nekuzim

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: GPU problem
Da i prvo kad sam stavio grafu bez drivera na nekoj low rezoluciji nije bilo freezanja
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: GPU problem

Meni zvuči kao nespravna grafa (imao sam skoro pa isti slučaj godinama prije sa HD7750 na jednom računalu, na kraju je išla na reklamaciju).

Jel komp ovaj iz potpisa? Koji driver si skidao i koju Windows imas? Jesi probao tražiti neki stariji driver?

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.9.2017 12:08 (ibme74).
8 godina
offline
Re: GPU problem
Imam win 10 i skinuo sam najnoviji driver 5.9. Je izasao za 200 seriju
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: GPU problem
Da komp iz potpisa ali grafa je r9280x
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: GPU problem

Probaj naci neki stariji driver, mozda ti on pravi probleme.

Takoder probaj pokrenit neki stress test i ostavi ga da vrti barem pola sata da vidis dali se i onda crasha.

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.9.2017 12:10 (ibme74).
8 godina
offline
Re: GPU problem
Budem probal
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: GPU problem
Vjerovatno grafa neispravna. Imao sam gtx 560ti stariju i nijedni driveri nisu isli. Cim bi instalirao bsod. Low level radi normalno grafa.
Imas vise mogucnosti:

Probaj deinstalirat kompletno sve drivere sa display driver uninstaler ili Ddu. I ostavit da windows automatski instalira

Sa nekim softwerom ako donekle idu driveri, underclockat grafu, to bi mozda stabiliziralo grafu.

Ako neidu gornje dvije opcije, reflow ili pecenje. Ili jamstvo ako ima
8 godina
offline
Re: GPU problem
Okej znaci ispada da je problem bio smjesan naime samo sam izvadio grafu i opet ju stavio i sad sve radi super
Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice