Grafička gtx 680 problem

poruka: 11
|
čitano: 2.162
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Grafička gtx 680 problem

Pozdrav forumaši, nedavno mi se pojavio problem za koji mislim da je povezan s grafičkom karticom. Imam procesor i5 4440 i grafičku karticu gtx 680 lightning. Do sad je bilo sve igre vrtilo bez problema. Danas kad sam počeo igrat istu igru kao i do sad, ali loading mi je trajao nekih 5 min, a inače to traje manje od minute. Tokom igranja grafika je ok, bez cukanja, bezprijekorna. Primjetio sam da grafička (sad ću se izrazit laički jer se baš ne razumijem) više ne zazuji kako je nekad znala. Ventilatori rade, ali tiho, kao da je na desktopu. Prije ovog problema kad sam igrao zahtijevnije igre znala je bit dosta glasnija tokom igranja, sad vi koji se razumijete vjerojatno znate o čemu pričam. Znači problem je loading dužeg trajanja i to barem 5 puta sporiju nego do sad. Znači grafička uvijek radi jednako ništa se ne pojačava. Bio bih zahvalan ako mi netko može pomoći, hvala unaprijed

Mciki
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Grafička gtx 680 problem
MCiki kaže...

Pozdrav forumaši, nedavno mi se pojavio problem za koji mislim da je povezan s grafičkom karticom. Imam procesor i5 4440 i grafičku karticu gtx 680 lightning. Do sad je bilo sve igre vrtilo bez problema. Danas kad sam počeo igrat istu igru kao i do sad, ali loading mi je trajao nekih 5 min, a inače to traje manje od minute. Tokom igranja grafika je ok, bez cukanja, bezprijekorna. Primjetio sam da grafička (sad ću se izrazit laički jer se baš ne razumijem) više ne zazuji kako je nekad znala. Ventilatori rade, ali tiho, kao da je na desktopu. Prije ovog problema kad sam igrao zahtijevnije igre znala je bit dosta glasnija tokom igranja, sad vi koji se razumijete vjerojatno znate o čemu pričam. Znači problem je loading dužeg trajanja i to barem 5 puta sporiju nego do sad. Znači grafička uvijek radi jednako ništa se ne pojačava. Bio bih zahvalan ako mi netko može pomoći, hvala unaprijed

Jeis li updatirao drivere? Ovo o čemu pričaš može biti brzina vrtnje ventilatora, a vent na grafi se zna čuti.

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
11 godina
neaktivan
offline
Grafička gtx 680 problem

Kupio sam komp bez os. Stavio gore win 7 na ssd hard. Instalirao sve drivere, uključujući drivere za grafičku koje sam dobio na original cd-u. Sve je radilo super nekih tjedan dana, sve do jučer kad mi se pojavio problem o kojem pričam. I ja misli da je to brzina vrtnje ventilatora.

Do jučer se je ta brzina mjenjala (bila je dosta glasnija) ako igram neku noviju igru, a sad stalno radi tiho i istom brznom. Loading mi traje kao da je komp star 10 god, jako sporo, dok je do jučer to trajalo 10, 15 sek. Molio bih vas za pomoć jer mi je stvarno muka, ta grafička dode blizu 3000 kn...

Mciki
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Grafička gtx 680 problem
prije ce biti do procesora radi loadinga nego graficke..
13 godina
offline
Grafička gtx 680 problem

MCiki

 

Koje napajanje, kućište, SSD imaš?

Jesi provjeravao temp. s HW monitor, pogledao zdravlje SSDa s SSD life, napravio dijagnostiku

RAM memorije s Memtest86+?

Ne obaziri se na TD, to su samo TD Trollovi, nemaju pojma o ničemu, pa moraju zaje... one koji nešto znaju. ;-))))))) (i3 4130 pojede ovaj tvoj i3 3240 za doručak) :D OMG.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Grafička gtx 680 problem

Brzina loadinga ovisi o procesoru,ram-u i hdd-u a ne o grafickoj.

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.9.2014 14:38 (ivanzu).
 
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Grafička gtx 680 problem

Mislim da nije problem u grafičkoj nego u hardu. Imam dva harda: samsung ssd 120 gb i seagate barracuda 1 tb. Isao sam napravit restore pomoću programa EaseUS Todo Backup. Restore point mi je bila na hdd-u. Nije uspjelo, jednostavno je stalo negdje na pola. morao sam stavljat nove 

windowse i sve programe. U jednom od hardova čuje se kvrckanje (klikanje) koje nije često, ali tu i tamo kvrcne, nisam siguran koji od hardova. Skenirao sam oba harda pomoću EaseUS Partition Master, nije pronađen niti jedan bad sektor. Isto sam napravio i s programom SeaTools for Windows, jedan i drugi su proši skeniranje bez greške. Hdd je star nekih 7 dana i na njemu je bila instalirana igra koja je imala jako spor loading. E sad... Imam garanciju od hdd-a, al kako će mi ga uzet kad sve pokazuje da radi bez greške? može koji savjet?

Mciki
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Grafička gtx 680 problem

HDD od 1 TB ti je pri kraju svoga zivota.SSD nema pokretnih dijelova tako da se nema sta cuti.

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Grafička gtx 680 problem

Katastrofa, pa star je tjedan dana, kupio ga novog u trgovini. S kakvom sad pričom doć u trgovinu (imam važeću garanciju)? Tamo će isto napravit neki scan i reć da je hdd uredu. Može kakav savjet?

Uglavnom kako sam ja skužio i kolko sam istraživao hdd ne smije nikako kvrcakt. Čim počne kvrckat on je pri kraju i treba ga mjenjat dok je vrijeme, jesam li u pravu?

Mciki
12 godina
offline
Re: Grafička gtx 680 problem

Ako si 100% siguran da je zvuk iz HDD onda je otisla glava HDD to znaci da HDD primjeti pogreske pri citanju i stalno vraca glavu hdd-a na pocetnu poziciju u pokusaju da popravi problem. Nosi to nazad u trgovinu vjerovatno glava nije kalibrirana kako treba pa je tjekom rada otisla.  

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.9.2014 1:08 (ivanzu).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Grafička gtx 680 problem

Pretpostavljam da tu onda nema servisa nego bi trebao dobit novi hdd?

Mciki
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice