Grafička ili procesor?

poruka: 10
|
čitano: 1.022
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Grafička ili procesor?

Pozdrav!

 

Imam problema sa svojim kompom. Jučer navečer, bio sam na svom kompu i sve je radilo. Međutim, u jednom trenutku sam se udaljio od kompa na par minuta. Na moje iznenađenje, po povratku ekran je bio crn ali je lampica svjetlila. Restartao sam komp, ali je nakon desetak minuta ekran ponovno pocrnio. Tada sam otkopčao komp i očistio prašinu, ali je problem ostao.

 

Danas sam se sjeo za komp i radio je oko sat i pol prije nego li je ekran postao BIJEL (dakle, drugačije nego li jučer). Priključio sam drugi ekran ali se isti problem pojavio. Mjerio sam temperaturu sa CPUID jer sam mislio da je možda pasta otišla pa ne hladi dobro.

 

Kako Firefox sam po sebi nije neko opterećenje, odlučio sam uz njega otvoriti League of Legends. Ubrzo je ekran se 'prepolovio' kao na slici. Miš i tipkovnica su radili normalno na obje polovice ekrana. Zagasio sam LoL i okinuo ove fotke ekrana s podacima CPUID i ovim linijama na ekranu. Također, bilo je i raznobojnih točkica po ekranu koje se ne vide dobro na slikama, a na task manageru je CPU bio na 100%.

 

Zna li itko u čemu je problem? Je li to otišao procesor ili grafička ili nešto treće?

Opinions are like asses; everyone has one.
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.7.2016 13:45 (BlueBloodDemon).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Grafička ili procesor?

Po svemu izgleda da je grafička.

skOOrvy http://www.speedtest.net/result/4656104677.png
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.7.2016 13:44 (skorvy).
Moj PC  
2 0 hvala 1
13 godina
online
Re: Grafička ili procesor?
BlueBloodDemon kaže...

Probaj grafičku karticu u drugom PCu, svakako snimaj starije drivere, nikako nove.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
13 godina
neaktivan
offline
Re: Grafička ili procesor?

Nažalost, nemam nikakvu drugu karticu trenutačno niti komp u koji bih mogao staviti ovu.

U međuvremenu sam promjenio termalnu pastu na procesoru i grafičkoj. Ni to nije pomoglo.

Opinions are like asses; everyone has one.
14 godina
offline
Re: Grafička ili procesor?
i5 2500 ima svoju grafiku, izvadi grafičku i prikopčaj monitor direktno na matičnu ako si u mogućnosti pa javi kakvo je stanje
One ring to bring them all and in the darkness bind them
12 godina
offline
Grafička ili procesor?

Pronađi što ti toliko opterećuje procesor.

Možda imaš nekog minera?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Grafička ili procesor?
The Unforgiven kaže...
i5 2500 ima svoju grafiku, izvadi grafičku i prikopčaj monitor direktno na matičnu ako si u mogućnosti pa javi kakvo je stanje

 Napravio sam to i bez većih problema sam odigrao partiju LoLa, iako je FPS bio oko 25. Ali to je integrirana grafika pa nisam ni očekivao bolje.

 

Prije nego sam izvadio grafičku sam isprobao 3Dmark-om testirati ali bi odmah pri pokretanju ekran zabrejkao pa pocrnio.

 

Dakle, mislim da mi nakon svega što sam isprobao ispada najbolje kupiti novu grafičku, ne?

Opinions are like asses; everyone has one.
14 godina
offline
Grafička ili procesor?
One ring to bring them all and in the darkness bind them
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Grafička ili procesor?

 Probao bih, ali nikako ne mogu maknuti sve vijke koji drže plastiku na kartici. 2 od 4 su oštećena pa se ne mogu odviti, a plastika bi se vjerojatno otopila i onda ništa ne bi radilo.

 

EDIT: Ja sam glup... samo sam trebao odkvačiti žicu od hladnjaka/ventilatora. Sada ću zagrijati pečnicu i probati.

Opinions are like asses; everyone has one.
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.7.2016 19:46 (BlueBloodDemon).
13 godina
neaktivan
offline
Grafička ili procesor?

Evo da javim,

 

kartica je bila u pečnici i.. RADI!

Nije mi jasno kakva je ovo magija ali mi je drago da je uspjelo! Već par dana radi bez problema! :)

Opinions are like asses; everyone has one.
Moj PC  
3 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice