Grafička se pregrijava

poruka: 13
|
čitano: 3.756
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Grafička se pregrijava

Pozdrav ljudi, prosle sam godine u 8. mjesecu u Instaru kupio jedan kompjuter sa police, znaci nisam osobno birao komponente za kompjuter pa ga slozio nego je vec bio slozen. Prije otprilike 2 mjeseca sam kupio novu graficku i novo napajanje te novi monitor (isto u Instaru) i sve je super, mogu igrati novije igrice na high ili ultra high postavkama sa fps-om iznad 100 ali sam primjetio da mi se graficka pregrijava, a posto sam vec ulozio oko 9 tisuca u kompjuter jer sam bio glup i nestrpljiv nije mi svejedno. Npr. kada igram Far Cry 3 temperatura graficke se popne na oko 80-85 stupnjeva gotovo istog trena i naravno ventilator na grafickoj podivlja i dosta je glasan te me to jako zabrinjava iako imam garanciju na cijeli kompjuter. Ne razumijem se bas u kompjutere pa sam zamolio prijatelja da mi pronade neku dobru graficku ali nisam ga pitao niti mi je on rekao da li ce biti kompatibilna sa ostalim komponentama u kompjuteru. Pretpostavljam da je problem u tome da kuciste nema dobar protok zraka te da bih ga trebao zamijeniti ili kupiti jedan do dva ventilatora koja bih montirao na kuciste u nadi da ce to sprijeciti pregrijavanje. Stvarno ne znam sto da ucinim pa sam se odlucio javiti ovdje na forum u nadi da cete mi moci pomoci. Program koji sam koristio da provijerim temperaturu komponenti u kompjuteru se zove Speccy.

 

Komponente su:

 

Procesor: Intel Core i7 6700 @3.40GHz Skylake 14nm Technology

 

RAM: HyperX Savage DDR4  8 GB Single-Channel @1066MHz

 

Maticna: Gigabyte Technology Co. Ltd. H110M-S2V-CF (U3E1)

 

Graficka: Inno 3D
        NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB

 

Napajanje: Corsair VS550 550W

 

Monitor: AOC  E2275SWJ

 

Unaprijed hvala.

EDIT: Zaboravio sam napomenuti da je kompjuter bio servisu nepunih mjesec dana prije nego sto sam kupio novu graficku i novo napajanje, rekli su da je sve u redu sa kompjuterom i da su samo promijenili termalnu pastu.

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.12.2017 22:49 (Snakzilla).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Grafička se pregrijava

Koje kućište imaš?

Kakvo je stanje sa kabelima, kakvi su ventilatori, kad si sve zadnji put čistio?

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Grafička se pregrijava

Kuciste je MS Knight, sto se tice kabela sve mi se cini u redu isto bih rekao i za ventilatore iako sam prije ovog problem imao jedan drugi problem koji trajao otprilike tjedan dana. Ovako kako mi sad zna graficka se pregrijavat i ventilator na njoj podivlja, slicno mi se dogadalo sa napajanjem ili procesorom. Naime nakon nekog odredenog vremena rada (cca 4 sata), jedan od ta dva ventilatora bi se isto tako poceo brzo vrtiti i bio je jako glasan ali to je sad prestalo. Siguran sam da tada nije bilo do graficke jer sam u tom trenu otvorio kuciste kompjutera i pogledao u graficku a na njoj se ventilator nije vrtio jer nisam igrao nikakve igrice vec sam gledao video na youtube-u. Cak sam i provijerio temperaturu komponenti i sve je bilo u granicama normale (otprilike 40-ak stupnjeva) tako da je mozda napajanje ipak bilo u pitanju. A sto se tice ciscenja, prije otprilike mjesec dana sam zadnji put cistio kompjuter od prasine koristeci kompresor.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Grafička se pregrijava

Nije prikladno kućište za takve komponente, nema dovoljno airflowa.

12 godina
neaktivan
offline
Grafička se pregrijava

Kako nije prikladno kućište cijela prednja strana je rešetka i još sa strane ima rupe..

Imaš li još ventilatora po kućištu i koji kuler za procesor imaš? 

Inače inno3d kartice jesu jeftinije od ostalih ali su često i glasne griju se dosta...sjećam se isto bilo je tema tu po forumu kako se nove inno3d penju do 90°

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Grafička se pregrijava

Skini bočnu stranicu pa probaj onda.

 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Grafička se pregrijava

Nemam dodatnih ventilatora po kucistu, zato i jesam to naveo kao moguce rjesenje.
Ovo je ventilator koji je na procesoru: https://pcpartpicker.com/product/YykwrH/intel-cpu-cooler-bxts15a

6 godina
neaktivan
offline
Re: Grafička se pregrijava

Mislis da bi to upalilo? Zar nije bolji protok zraka kada je kuciste zatvoreno?

13 godina
neaktivan
offline
Grafička se pregrijava

Ako nema ventilatora koji osiguravaju protok, bolje je sa skinutom bocnom. 

Onda se vise prasi, ali za potrebe testa zanemarivo. 

 

Skini i probaj i tada ces znati jel problem u grafickoj ili kucistu, tj. Nedoststku ventilatora. 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Grafička se pregrijava

Evo pokrenuo sam Far Cry 3 i opet isto, gotovo odmah je temp skocila na 70 stupnjeva, cak i sa skinutom bocnom stranicom

6 godina
neaktivan
offline
Re: Grafička se pregrijava

Btw koja bi bila maksimalna radna temp graficke kroz neki duzi period od otprilike 3-4 sata?

13 godina
neaktivan
offline
Grafička se pregrijava

Normalno je da se brzo zagrije, ali je i normalno da stoji na toj temperaturi.

Ako ti nije išla preko 70, a prije je išla do 90, znači da je stvar u prozračnosti kućišta.

 

Normalna temperatura zavisi od hlađenja i čipa. A maksimalna u periodu će ti biti ista maksimalna kao i nakon prvih 10 minuta osim ako je hlađenje loše/pokvareno.
Ovih 70 je sasvim pristojna temperatura. Ide taj čip i niže, ali nije uopće visoko.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Grafička se pregrijava

Covjek ima "normalne" temperature s obzirom na cpu koji ako radi na auto postavkama(sigurno i veci napon nego sto treba) poprilicno ispusta topline u kuciste, skupa s losim modelom graficke i nedovoljnim airflowom u kucistu. Staviti postenu termalnu pastu(cca 35kn) ispod nekog novog lc cc120 coolera(170kn), ubaciti jos koji vent(60kn) u kuciste tj napraviti push-pull sistem kao i korekcija napona na tom i7 i pada temperatura za 10°c sigurno.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice