Grafička XFX HD 6870 problem s performansama

poruka: 15
|
čitano: 3.923
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Grafička XFX HD 6870 problem performanse

Naime, kupio sam spomenutu grafičku karticu te se šokirao kad sam ju testirao.. U Arma2:Operation Arrowhead benchmarku dobio sam manje FPS-a nego sa HD4850.

 

Konfiguracija:

 

MBO Gigabyte GA-P35-DS3L

GPU XFX HD 6870 1GB DDR5 900MHz

CPU Intel Q8300 @ 2.50 GHz

RAM 7GB DDR2 800MHz

PSU Coolermaster Silent Pro Gold 600W

HDD 320GB

 

Driveri su najnoviji AMD 6xxx serija.

 

Zna netko u čemu je problem?

 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.6.2011 23:03 (Zeni).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Grafička XFX HD 6870 problem performanse
Zeni kaže...

Naime, kupio sam spomenutu grafičku karticu te se šokirao kad sam ju testirao.. U Arma2:Operation Arrowhead benchmarku dobio sam manje FPS-a nego sa HD4850.

 

Konfiguracija:

 

MBO Gigabyte GA-P35-DS3L

GPU XFX HD 6870 1GB DDR5 900MHz

RAM 7GB DDR2 800MHz

PSU Coolermaster Silent Pro Gold 600W

HDD 320GB

 

Driveri su najnoviji AMD 6xxx serija.

 

Zna netko u čemu je problem?

 

 

 

 

 

 

A da napišeš i najbitniju stvar ?? Recimo koji CPU imaš ?

 

Pardon, nisam vidio da si već napisao CPU. CPU ti je quad, ali bi ti dobro došlo da ga clockneš dokle možeš !

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.6.2011 23:11 (itomic009).
14 godina
protjeran
offline
Grafička XFX HD 6870 problem s performansama

ja bi bas voli znati kako si sklepao 7GB rama :)

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Grafička XFX HD 6870 problem performanse
Reci cu ti odmah, imas preslab procesor koji nemoze pratit graficku i koci ju, tj cpu ti je usko grlo.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Grafička XFX HD 6870 problem performanse
Reci cu ti odmah, imas preslab procesor koji nemoze pratit graficku i koci ju, tj cpu ti je usko grlo.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Grafička XFX HD 6870 problem performanse
Zeni kaže...

Naime, kupio sam spomenutu grafičku karticu te se šokirao kad sam ju testirao.. U Arma2:Operation Arrowhead benchmarku dobio sam manje FPS-a nego sa HD4850.

 

Konfiguracija:

 

MBO Gigabyte GA-P35-DS3L

GPU XFX HD 6870 1GB DDR5 900MHz

CPU Intel Q8300 @ 2.50 GHz

RAM 7GB DDR2 800MHz

PSU Coolermaster Silent Pro Gold 600W

HDD 320GB

 

Driveri su najnoviji AMD 6xxx serija.

 

Zna netko u čemu je problem?

ArmA je mnogo vise ovisna o procesoru. Nisam ni ja dobio nikakvo pobosljsanje u nj s novom grafom, kao ni u GTA IV. Testiraj Crysis ili Metro i vidjet ces znacajan porast frameratea.

Laxarus kaže...
Reci cu ti odmah, imas preslab procesor koji nemoze pratit graficku i koci ju, tj cpu ti je usko grlo.

Definitivno ne, ipak su 4 jezgre tu.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Grafička XFX HD 6870 problem performanse
Laxarus kaže...
Reci cu ti odmah, imas preslab procesor koji nemoze pratit graficku i koci ju, tj cpu ti je usko grlo.

 

A koji CPU ti savjetuješ za tu grafičku i zašto performanse nisu barem iste već niže? To mi nikako ne ide u glavu.

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.6.2011 23:10 (Zeni).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Grafička XFX HD 6870 problem performanse
@atigamer, u svom postu kazes da je igra ovisna o cpu i da zato nema poboljsanja i onda na kraju da cpu definitivno nije usko grlo jer je quad... LoL
12 godina
neaktivan
offline
Re: Grafička XFX HD 6870 problem performanse
Intel i5 ti je gaming best buy cpu, ali onda moras kupovat pola novog kompa..
12 godina
neaktivan
offline
Re: Grafička XFX HD 6870 problem performanse
Intel i5 ti je gaming best buy cpu, ali onda moras kupovat pola novog kompa..
14 godina
neaktivan
offline
Re: Grafička XFX HD 6870 problem performanse
Laxarus kaže...
@atigamer, u svom postu kazes da je igra ovisna o cpu i da zato nema poboljsanja i onda na kraju da cpu definitivno nije usko grlo jer je quad... LoL

Bottleneck je apstraktan pojam... u CPU ovisnim igrama poput Arme ili GTA IV ce uvjek proc biti usko grlo dok ce u GPU ovisnim igrama (ogroman postotak) uglavnom grafa biti bottleneck, osim ako ne radi u kombinaciji s nekim Pentiumom 4.

13 godina
offline
Re: Grafička XFX HD 6870 problem performanse
Laxarus kaže...
@atigamer, u svom postu kazes da je igra ovisna o cpu i da zato nema poboljsanja i onda na kraju da cpu definitivno nije usko grlo jer je quad... LoL

Dobro je čovjek rekao, samo što ti neznaš šta je CPU botlneck to je druga pjesma. Tu je očiti školski primjer CPU botlnecka. Znači CPU daje maximum i već sa HD 4850 je dao koliko može sličica. Kad je stavio duplo jaču grafu, framerate je osto otprilike isti jel je CPU na svom maximumu, tako da mu tu jača grafa nepredstavlja ništa. Probaj što je reko kolega sa drugim igrama, ako ni tamo se podignu frameovi dosta onda nešto nevalja.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Grafička XFX HD 6870 problem performanse
Kako god vi to okrenuli na kraju da bi imao bolje performanse u arma treba novi cpu.. I tocka.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Grafička XFX HD 6870 problem performanse
Laxarus kaže...
Kako god vi to okrenuli na kraju da bi imao bolje performanse u arma treba novi cpu.. I tocka.

Ne , ne treba mu novi CPU .
Moj frend ima isti model Quada i OC-an je na 3.8 GHZ , tako da , malo se poigraj sa OC-om i probaj onda , trebao bi biti pomak prema naprijed {#} 

Jack Daniels is the way to go !
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.6.2011 23:33 (Blacky_RI).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Grafička XFX HD 6870 problem performanse
Laxarus kaže...
Kako god vi to okrenuli na kraju da bi imao bolje performanse u arma treba novi cpu.. I tocka.

Ne stoji ti jednostavno konstatacija iznad i ne znam cemu sad tjeranje vode na svoj mlin.

 

Procesor moze pratit graficku i nekoci je, to je to... Nebi nista rekao ali me nerviraju ti "lool-ovi" i zakljucavanje rasprave bez da je druga strana iznjela protuargument.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice