Greska pri nanosenju termalne paste

poruka: 25
|
čitano: 4.172
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Greska pri nanosenju termalne paste

Prilikom nanosenja,nanio sam termalne paste na krivu stranu procesora i sada mi racunalo se ne pali. Kako da skinem pastu sa te strane ili neka solucija. Hvalaa 

 
1 7 hvala 0
15 godina
online
Re: Greska pri nanosenju termalne paste

to je lako.. ali problem će ti biti druga strana... lakše će biti nova MBO.

 

i neki silent troolalert mi beepka...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
neaktivan
offline
Re: Greska pri nanosenju termalne paste
VaultBoy kaže...

Prilikom nanosenja,nanio sam termalne paste na krivu stranu procesora i sada mi racunalo se ne pali. Kako da skinem pastu sa te strane ili neka solucija. Hvalaa 

 Hvala na dnevnoj dozi smijeha , za procesor možda i postoji nada al tebi sinko nema pomoći

8 godina
neaktivan
offline
Greska pri nanosenju termalne paste

Hvala?!

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Greska pri nanosenju termalne paste

A MBO bi bio? Hvala,nije troll. :)

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Greska pri nanosenju termalne paste

di je tu logika stavljat termalnu pastu sa krive strane??

Moj PC  
0 1 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Greska pri nanosenju termalne paste

Molio bih samo solucije,hvala.

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Greska pri nanosenju termalne paste

Sad okreni procesor na drugu stranu i tako ga stavi

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
7 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Greska pri nanosenju termalne paste
VaultBoy kaže...

Molio bih samo solucije,hvala.

 A vjerojatno je izgorio procesor, no lijepo prvo izgasi komp iz struje, izvadi procesor uzmi stapice za uši ne pada mi nista drugo na pamet, lagano smočiš sa alkoholom i probaš nekako poskidat, ne smije ništa ostat ni na socketu ni procesoru i onda se nadaj da je sve ok

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.6.2015 18:30 (goranmactavish).
16 godina
offline
Greska pri nanosenju termalne paste

Koji procesor? Ak je Intel možda ti i ima pomoći, al jako je mala šansa... Ak je AMD onda si u većim govnima.

 

I najbitnije pitanje, koja je pasta? Ak je neka električki vodljiva pasta onda je vjerojatno skureno neš...

 

btw. Svaka čast, mislim da si prvi na svijetu koji je ovo napravio 

 

MBO je matična, a ak to ne znaš ne vidim na koji foru si mislio sam složit računalo.

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.6.2015 20:39 (lllnuclearlll).
Moj PC  
3 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Greska pri nanosenju termalne paste

ako ne trolaš, možeš li molim te objasniti otkud ti ideja da staviš pastu na pinove?

Clueless gamers shouldn't judge
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Greska pri nanosenju termalne paste

Može i slika tak da vidimo kak to izgleda.

Moj PC  
7 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Greska pri nanosenju termalne paste

Alkohol, benzin, razrjeđivač za boje, mala četkica, sve lijepo očistiš, pričekaš jedan dan da se sve dobro osuši i napravi kako treba.

Ako ne radi, e onda je skuren CPU a možda i ploča, ali ne mora biti.

Navik zivi tko krade posteno
 
2 0 hvala 1
14 godina
offline
Greska pri nanosenju termalne paste

Don't feed the troll.. Ja nekako mislim da ako je dovoljno pametan da skuzi da "troolalert beep" ili kako je to vec kolega naveo znaci troll, da ne moze bit u isto vrijeme toliko glup da stavi pastu sa pogresne strane. (A jos ju je i skinuo pa je mogao vidjet gdje je).

 

Dakle, preporucam, dok ne dodju slike, ne trudit se uopce odgovarat.  

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.6.2015 21:10 (passat).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Greska pri nanosenju termalne paste
VaultBoy kaže...

Prilikom nanosenja,nanio sam termalne paste na krivu stranu procesora i sada mi racunalo se ne pali. Kako da skinem pastu sa te strane ili neka solucija. Hvalaa 

 

 za ubuduce kako staviti pastu na procesor.Sad se pozdravi sa tim procesorom ili maticnom plocom  a mozda oboje.

8 godina
neaktivan
offline
Greska pri nanosenju termalne paste

Hvala svima pogotovo uvazenom diskutantu Strahoslav Trta,sada radi normalno. :)

 
2 1 hvala 1
12 godina
offline
Greska pri nanosenju termalne paste

ja ne vjerujem da ovakva tema postoji.. 

 

 

hint: ako vozis ili budes ikad vozio, gorivo ti se ne nalijeva u prtljaznik.

Moj PC  
2 3 hvala 1
14 godina
offline
Greska pri nanosenju termalne paste

Ako netko pita za pomoć, ne treba ga omalovažavat, ako možeš pomoć pomozi, ako ne, onda ne omalovažavaj, jer nikad ne znaš, tko je s druge strane ekrana.

Moj PC  
6 1 hvala 1
12 godina
offline
Re: Greska pri nanosenju termalne paste
ivo454 kaže...

Ako netko pita za pomoć, ne treba ga omalovažavat, ako možeš pomoć pomozi, ako ne, onda ne omalovažavaj, jer nikad ne znaš, tko je s druge strane ekrana.

 

u potpunosti se slazem, ali malo zafrkancije nikad ne skodi. ako se netko nade omalovazen radi paste na procesoru onda taj stvarno nema problema u zivotu.

 

u slucaju da covjek stvarno ne trola jedini razlog nase zarfkancije je cinjenica da je isao sklapat racunalo a ne razlikuje osnovne komponente. vjerojatno je isao u stilu pravog muzjaka zasukat rukave i bez citanja prirucnika sastavit racunalo, pa mu je bilo logicno malo podmazat proc prije nego usteka jel  .

 

no hard feelings kolega, sve 5

14 godina
offline
Re: Greska pri nanosenju termalne paste
neznalica90 kaže...

 

u potpunosti se slazem, ali malo zafrkancije nikad ne skodi. ako se netko nade omalovazen radi paste na procesoru onda taj stvarno nema problema u zivotu.

 

u slucaju da covjek stvarno ne trola jedini razlog nase zarfkancije je cinjenica da je isao sklapat racunalo a ne razlikuje osnovne komponente. vjerojatno je isao u stilu pravog muzjaka zasukat rukave i bez citanja prirucnika sastavit racunalo, pa mu je bilo logicno malo podmazat proc prije nego usteka jel  .

 

no hard feelings kolega, sve 5

 Sve je to u redu kad znaš tko je s druge strane, kao npr. prijatelji na feisu. Ja sam isto nekad bi početnik i nisam imao blage veze gdje se što uštekava i postavljao sam "glupa" pitanja. Nisam uopće mislio da treba pasta na proc, nego sam je očistio misleći da se nešto razlijepilo. Tako me isto zeznuo ovaj proc bez pinova, jer mi je ispao na pinove u utoru, pa sam se onda namučio sa lupom i iglicom.

12 godina
offline
Re: Greska pri nanosenju termalne paste
ivo454 kaže...
neznalica90 kaže...

 

u potpunosti se slazem, ali malo zafrkancije nikad ne skodi. ako se netko nade omalovazen radi paste na procesoru onda taj stvarno nema problema u zivotu.

 

u slucaju da covjek stvarno ne trola jedini razlog nase zarfkancije je cinjenica da je isao sklapat racunalo a ne razlikuje osnovne komponente. vjerojatno je isao u stilu pravog muzjaka zasukat rukave i bez citanja prirucnika sastavit racunalo, pa mu je bilo logicno malo podmazat proc prije nego usteka jel  .

 

no hard feelings kolega, sve 5

 Sve je to u redu kad znaš tko je s druge strane, kao npr. prijatelji na feisu. Ja sam isto nekad bi početnik i nisam imao blage veze gdje se što uštekava i postavljao sam "glupa" pitanja. Nisam uopće mislio da treba pasta na proc, nego sam je očistio misleći da se nešto razlijepilo. Tako me isto zeznuo ovaj proc bez pinova, jer mi je ispao na pinove u utoru, pa sam se onda namučio sa lupom i iglicom.

 

ok, ali reci mi jednu stvar. znaci imas komponente koje potencijalno kostaju vise stotina ili tisuca kuna i 0 iskustva. da li je logicno danas u doba interneta kad ti je svaka informacija dostupna u nekoliko sekundi ic cackat po skupoj i osjetljivoj opremi bez blage veze i pojma? ja jako cijenim svoj novac i da sam recimo bio totalno neiskusan kad sam izdvojio 3000kn za graficku karticu nebi mi palo na pamet otvorit kuciste i nabijat ju u prvu rupu/otvor za koji mislim da bi to tako moglo bit.

to je zapravo i bila poanta cijele price, a ne zato sta sam zlocest i isfrustriran pa zelim upirat prstom i rugat se tudim pogreskama.

 

EDIT: evo primjera radi upisao sam sad iz sprda u google samo "termalna pasta" znaci bez ikakvih trik rijeci ili pitanja itd. izbacilo je odma barem 10 tutorijala na hrvatskom jeziku, sto me opet navodi na cinjenicu da nas ovaj kolega izgleda stvarno vuce za nos.

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.7.2015 17:54 (neznalica90).
15 godina
online
Re: Greska pri nanosenju termalne paste
ivo454 kaže...

-.. jer nikad ne znaš, tko je s druge strane ekrana.

 ok za omalovažavanje, ali nebitno je tko je.. bitno je što pokušava, zna ili ne zna i pita li prije ili poslje. Neznanje nije opravdanje, primjeri iza.. + pitanje koje se postavi nakon nanošenja paste.. zašto ne prije. Pri tome je nevažno dal je osoba djete, starac, premijer, elijen.. djedmraz.. zna ili ne zna, ako ne zna pita, traži. Ne poslje nego prije.

 

neznalica90 kaže..
...

EDIT: evo primjera radi upisao sam sad iz sprda u google samo "termalna pasta" znaci bez ikakvih trik rijeci ili pitanja itd. izbacilo je odma barem 10 tutorijala na hrvatskom jeziku, sto me opet navodi na cinjenicu da nas ovaj kolega izgleda stvarno vuce za nos.

 -da, + za svaku sitnicu danas postoji video na yt, tako da nije stvar ni jezik.. jednostavno treba biti (minimum) snalažljiv. Bez tog jednostavno NE DIRATI. (jer ne mora svatko znati sve).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
Greska pri nanosenju termalne paste

Samo da nadodam na ihushev post, popravljam računala već 3-4 godine (godinu i pol sam proveo u servisu) i još ponekad zguglam neke stvari ako nisam siguran jer bolje provjeriti nego da neš zeznem.

--------------------------------------------------------------------------------------------
 
3 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Greska pri nanosenju termalne paste
zerocool12 kaže...

Samo da nadodam na ihushev post, popravljam računala već 3-4 godine (godinu i pol sam proveo u servisu) i još ponekad zguglam neke stvari ako nisam siguran jer bolje provjeriti nego da neš zeznem.

 

 

 upravo to! i ja sam dosao na forum sa jedva osnovnim znanjem (otud i nick) i postavljao milijun pitanja prije nego sam uzeo prvi komp. sada 3 godine kasnije to je postala ljubav/hobi. promjenio sam valjda 150 komponenti do sad, od samih kucista, grafi pa nadalje ( komp ima i svoju prostirku da nije bogec gol na stolu, u kategoriji kucnog ljubimca  ) i bez obzira sta ga vec zmirecki preslozim uvijek prvo posegnem za yt i guglom da se 2 puta uvjerim kako i koliko je sta i cega i gdje prije nego ista promjenim/narucim.

no dobro, bilo/proslo da ne mlatimo praznu slamu bzvze.

 

 

14 godina
offline
Greska pri nanosenju termalne paste

Ja mogu samo reci da si to uradio prije 10g mislim da te nitko nebi ni ismijavao i sprdao s ovim problemom.Ali danas pogotovo u ovo vrijeme kad svaka kuca ili kafic pa na kraju krajeva i vukohebina ima pristup internetu i informacijama da takav gaf napravis to mi je smjesno.A mozda je ovo  samo troolanje i nista vise.

Moj PC  
1 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice