Grijanje racunala

poruka: 22
|
čitano: 5.205
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Grijanje racunala
pitanje

Dakle,komp mi se grije ko lud,u sobi je uzasno vruce.Kako da rijesim to grijanje?(mislim da je krivac 4850)

Konfa mi je: Amd 5200+,Radeon 4850(gigabyte),buffalo pc6400(1x2 gigabajta)Što da radim?

djevice,padobranci i mineri griješe samo jednom! Quote(opifex):"Ne upustaj se u raspravu sa budalama;prvo ce te spustiti na svoj nivo pa dotuci svojim iskustvom..."
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Grijanje racunala
nick kaže...

Dakle,komp mi se grije ko lud,u sobi je uzasno vruce.Kako da rijesim to grijanje?(mislim da je krivac 4850)

Konfa mi je: Amd 5200+,Radeon 4850(gigabyte),buffalo pc6400(1x2 gigabajta)Što da radim?

 Misli da ta graficka ne zasluzuje ono stranje od hladnjaka kupi Zalman VF1000 ako ti jeskup moze VF900 imas ih u HGspot, a taj tvoj AMD se isto dosta grije  i na njega bis mogo stavit Zalman 8700CU led (imam ga ja odlican je ) i jos koji ventilator na kuciste 2-3 po 50-ak kuna i problem je rijesen
AMD Opteron 1214 2,2GHz(OC 3,2 /Zalman 8700LED/), DFI LanParty DK790FX M2RS, 2X 2GB OCZ, Reaper 1066MHz, Club3D Radeon 3870, Hiper 730W.
16 godina
neaktivan
offline
Grijanje racunala

Krivac je nedovoljno prozraceno kuciste i vruci zrak u sobi.

 

Opcije: Ugradi klimu u sobu ili kupi par 120mm ventilatora stavi ih u kuciste i napravi protok svjezeg zraka u kucistu (najbolje s dna prema vrhu kucista). I malo sredi kablove u kutiji tako da nesmetaju strujanju zraka...

 

Zbog nedostatka informacija to je sve sto mi sada pada na pamet...

 

Sretno...

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Grijanje racunala
autorov komentar

imam thermaltake matrix i jedan hladnjak straga,ali mogu ugraditi jos jedan naprijed, dda mi struji zrak. mislim staviti i schyte zipang na proc.Jel to dobra investicija?

djevice,padobranci i mineri griješe samo jednom! Quote(opifex):"Ne upustaj se u raspravu sa budalama;prvo ce te spustiti na svoj nivo pa dotuci svojim iskustvom..."
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Grijanje racunala

Za grafu - Accelero S1 + 12 cm vent.

 

Za proc - http://www.hardveraj.hr/shop/product_info.php/cPath/98_151/products_id/532 ili http://www.hardveraj.hr/shop/product_info.php/cPath/98_151/products_id/299 - ovisi kolko imaš love

 

+ 2x ventilatora za kučište...

U 16ercu se nije dobro za.......frkavat xD
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Grijanje racunala

brainiac ti je da najbolje moguce rjesenje... prije svega u sobu stavi klimu, a tek onda se vataj prozracivanja kucista. Jednostavno ne mozes ocekivat da ce ti proc i graf bit ladna kad je zrak koji ih ventilira ovih dana jako vruc (naravno kad nemas klimu)...

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Grijanje racunala

Glupost netreba klima ...

 

Brainiac ti je dobro rekel .. prvo poslozi dobro kablove da ne smetaju protoku zraka i stavi jos jedan vent za usis, ako ne pomogne onda makni bocnu stranicu ili montiraj na nju vent da puse po grafi ...

 

Nazalost 4850 se grije radi "slabog" hladnjaka i tu nema pomoci ... osim aftermarket resenja kao S1...

 

A zasto netreba klima.. pa u mojoj sobi je uredno po ovom divnom ljetu 30-35 stupnjeva a proc mi na loadu ne prelazi 48 dok je na idle na 40 a grafa na loadu ne prelazi 70 dok je na idle 50 ... a po zimi je sve za oko 10 stupnjeva manje ....

 

Tak ak je u kucistu sve dobro poslozeno i ima vent za usis i ispuh nebi trebao biti beda ... pogotovo u prozracnim kucistima ...

Main Komp : Athlon64 X2 4200+@2200MHz//MSI K8N Neo4 Platinum//ST 2x1024 DDR 400 CL2 // Seagate 80 Gb ST380815AS//Seagate 320Gb ST3320620AS//Gigabyte 8800GTS 512Mb//Chieftec CA-01B-B-SL//Chieftec 550W//LG F900P//Plextor DVD-RW PX-810SA// LiteOn DVD DH-16D2S Laptop : Acer 5520G - AMD Turion TL-56\\
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Grijanje racunala

grafa ti se grije jako puno zamijeni hladnjak i sve ce bit hladnije mozda jos stavi jedan 120mm hladnjak.

intel q6600@3.8GHz,500gb hard,4gb ram@840MHz 4-4-4-12 corsair520w,8800gts(g92) oc@9800gtx
16 godina
neaktivan
offline
RE: Grijanje racunala
prihvaćeno rješenje
Ezav kaže...

Glupost netreba klima ...

 

Brainiac ti je dobro rekel .. prvo poslozi dobro kablove da ne smetaju protoku zraka i stavi jos jedan vent za usis, ako ne pomogne onda makni bocnu stranicu ili montiraj na nju vent da puse po grafi ...

 

Nazalost 4850 se grije radi "slabog" hladnjaka i tu nema pomoci ... osim aftermarket resenja kao S1...

 

A zasto netreba klima.. pa u mojoj sobi je uredno po ovom divnom ljetu 30-35 stupnjeva a proc mi na loadu ne prelazi 48 dok je na idle na 40 a grafa na loadu ne prelazi 70 dok je na idle 50 ... a po zimi je sve za oko 10 stupnjeva manje ....

 

Tak ak je u kucistu sve dobro poslozeno i ima vent za usis i ispuh nebi trebao biti beda ... pogotovo u prozracnim kucistima ...

 netko je predlozia izmjenu na S1, pa izmjenu hladnjaka procesora i jos 2 ventilatora na kuciste...
accelero s1 - 186kn
12cm vent scythe slipstream 500 - 70kn
cpu cooler - 100-300kn
2x kuciste vent (80-120mm) - 2x70kn
Summa sumarum: oko 700kn samo za komp i njegovo hladjenje...
Najjeftinije klime (ala Vivax i slicne) su oko 1200kn, s tim da hlade citavu sobu, pa i vise... ukljucujuci i uskuvalog vlasnika... pa kad vec govoris o gluposti... onda tribas stvarno bit pametan bacit 700kn da komp ohladis 2 stupnja... dok ga s klimom (i bez ikakvih investicija) i sam kazes spustis za 10 stupnjeva (zimski uvjeti, ili sobna temperatura od 24 stupnja).
S druge strane.... uredni kablovi u unutrasnjosti mogu jedino pomoc ventilaciji... a ne kostaju ni lipe!
16 godina
neaktivan
offline
Grijanje racunala
autorov komentar

Hvala,di to ima za kupit?

djevice,padobranci i mineri griješe samo jednom! Quote(opifex):"Ne upustaj se u raspravu sa budalama;prvo ce te spustiti na svoj nivo pa dotuci svojim iskustvom..."
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Grijanje racunala

Moj komp se isto grije, vani je toplo pa nije ni čudo. Ja sam skinuo poklopac sa strane i on ima sad odlično hlađenje, ne zagrijava se previše kao sa poklopcem, i još uz to ventilator mi počne jako stvarat buku kad stavim poklopac po ljeti, dok zimi ima odlično hlađenje.

Nema pitanja na koje ne postoji odgovor.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Grijanje racunala

Stavi 5 ventova na kućište + napajenje, cpu i vga cooleri....-tak sam ja i bit ce ti sve ok....al kad je doma vruce tu nema pomoci velke...

bobo desmra
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.7.2008 22:30 (Core2Duo2).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Grijanje racunala

Što ti misliš koristiti kućište kao klimu?

Hacking isn't just Computers & Exploits. It's a Philosophy
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Grijanje racunala
wifi kaže...
Ezav kaže...

Glupost netreba klima ...

 

Brainiac ti je dobro rekel .. prvo poslozi dobro kablove da ne smetaju protoku zraka i stavi jos jedan vent za usis, ako ne pomogne onda makni bocnu stranicu ili montiraj na nju vent da puse po grafi ...

 

Nazalost 4850 se grije radi "slabog" hladnjaka i tu nema pomoci ... osim aftermarket resenja kao S1...

 

A zasto netreba klima.. pa u mojoj sobi je uredno po ovom divnom ljetu 30-35 stupnjeva a proc mi na loadu ne prelazi 48 dok je na idle na 40 a grafa na loadu ne prelazi 70 dok je na idle 50 ... a po zimi je sve za oko 10 stupnjeva manje ....

 

Tak ak je u kucistu sve dobro poslozeno i ima vent za usis i ispuh nebi trebao biti beda ... pogotovo u prozracnim kucistima ...

 netko je predlozia izmjenu na S1, pa izmjenu hladnjaka procesora i jos 2 ventilatora na kuciste...
accelero s1 - 186kn
12cm vent scythe slipstream 500 - 70kn
cpu cooler - 100-300kn
2x kuciste vent (80-120mm) - 2x70kn
Summa sumarum: oko 700kn samo za komp i njegovo hladjenje...
Najjeftinije klime (ala Vivax i slicne) su oko 1200kn, s tim da hlade citavu sobu, pa i vise... ukljucujuci i uskuvalog vlasnika... pa kad vec govoris o gluposti... onda tribas stvarno bit pametan bacit 700kn da komp ohladis 2 stupnja... dok ga s klimom (i bez ikakvih investicija) i sam kazes spustis za 10 stupnjeva (zimski uvjeti, ili sobna temperatura od 24 stupnja).
S druge strane.... uredni kablovi u unutrasnjosti mogu jedino pomoc ventilaciji... a ne kostaju ni lipe!
 Arm ... sorry .. ja imam BOX cooler i dva cifova venta od 120 ... svaki je kostal 36kn ... strasno puno love ...

Jap klima je 1200kn, koliko je ugradnja (500kn+), plus nered po stanu/kuci .. gle nije sam tak ...

Ja nisam rekel (osim za grafu ak mu smetaju visoke temp) da mjenja ista .. samo da poslozi dobro kablove .. to bas i nje neka investicija .. osim pol cuke posla i 5 kuna za vezice ...
Main Komp : Athlon64 X2 4200+@2200MHz//MSI K8N Neo4 Platinum//ST 2x1024 DDR 400 CL2 // Seagate 80 Gb ST380815AS//Seagate 320Gb ST3320620AS//Gigabyte 8800GTS 512Mb//Chieftec CA-01B-B-SL//Chieftec 550W//LG F900P//Plextor DVD-RW PX-810SA// LiteOn DVD DH-16D2S Laptop : Acer 5520G - AMD Turion TL-56\\
16 godina
neaktivan
offline
Grijanje racunala

A da probaš ugraditi klimu u kućište!

Malo ga modificiraš tako da ti ohladi i sobu.

Vidite dečki nema smisla svađati se kad ste mogli zajedničkim snagama

pronaći riješenje.Smijeh

Drugs and alcohol are not the only addictions.Gaming is one of them too.My God i am an addict.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Grijanje racunala

imam štok kulere, nemam niti jedan dodatni vent u kučištu, baš nijedan

 

temp proca (AMD 5000+) ne prelazi 50°c pod loadom

temp grafičke(8800gts) 55°c idle, 70°c load

 

bit će da se ova 4850 grije ko luda

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.7.2008 23:28 (nadimak888).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Grijanje racunala

Ček, klima će mu biti uključena cijeli dan i bit će na neka 24 stupnja? Oh, ti ćeš se naplaćati struje sljedeći mjesec.

U 16ercu se nije dobro za.......frkavat xD
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Grijanje racunala
autorov komentar

Ček sad, kad   metnem sve te silne hladnjake,oni ce hladit grafu i proc,a toplinu ce prenosit na   okolinu,ne?

djevice,padobranci i mineri griješe samo jednom! Quote(opifex):"Ne upustaj se u raspravu sa budalama;prvo ce te spustiti na svoj nivo pa dotuci svojim iskustvom..."
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Grijanje racunala
nick kaže...

Ček sad, kad   metnem sve te silne hladnjake,oni ce hladit grafu i proc,a toplinu ce prenosit na   okolinu,ne?

 

Naravno da će prenositi na okolinu. Svako računalo ti je jako dobra grijalica. To se jako dobro primijeti u sobi u kojoj ima više računala, ako prostorija nema klimu. I još ako imaš CRT monitor.

 

 

16 godina
neaktivan
offline
Grijanje racunala
autorov komentar

Pa đaba su mi onda svi ti ventilatori?

djevice,padobranci i mineri griješe samo jednom! Quote(opifex):"Ne upustaj se u raspravu sa budalama;prvo ce te spustiti na svoj nivo pa dotuci svojim iskustvom..."
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Grijanje racunala

Nisu džaba. Ohladit će ti grafičku, procesor i računalo općenito, ali ne mogu ga ohladiti ispod temperature prostorije u kojoj se računalo nalazi. I naravno pri tome se prostorija grije, jer se toplina s računala prenosi na nju.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Grijanje racunala
autorov komentar
klimama kaže...

Nisu džaba. Ohladit će ti grafičku, procesor i računalo općenito, ali ne mogu ga ohladiti ispod temperature prostorije u kojoj se računalo nalazi. I naravno pri tome se prostorija grije, jer se toplina s računala prenosi na nju.

  Hvala puno,sve sam skuzio...
djevice,padobranci i mineri griješe samo jednom! Quote(opifex):"Ne upustaj se u raspravu sa budalama;prvo ce te spustiti na svoj nivo pa dotuci svojim iskustvom..."
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice