Gtx 1080 problem

poruka: 27
|
čitano: 3.557
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Gtx 1080 problem

Lijep pozdrav prije par dana kupio sam polovnu gtx 1080 oko nje je sve uredno medjutim u igrama postotak iskoristenosti je najvise 65 posto sad me zanima zasto ??
Testirali smo je na dvije konfe :i5 8600k|1x kingstone predator 8gb ddr4 3000mh |napajanje super flower 650w    
konfa broj 2 : Ryzen5 1600 |4x 4gb g skill ddr4 3200mh | napajanje seasonic 850w modularno 
Da se razumijemo konfa broj dva je radila sa rx 580 8gb i savrseno ju iskoristila i frame je bio veci od gtx 1080 provjerili smo ne radi se o kineskoj kopiji . Molim vas za pomoc!! :D

Bero
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.12.2018 0:52 (Bero_ng95).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Gtx 1080 problem

Nije baš da se kužim previše, al pretpostavljam da je rudarila ako je polovna... da joj nije modan bios?

To mi je prvo palo na pamet, ali vjerojatno će se javiti i netko iskusniji.

14 godina
protjeran
offline
Gtx 1080 problem

Sigurno vsync ili fps limiter nije ukljucen?

 

Isto pogledaj power plan u windowsima, iskljuci power saving pod PCIexpress ako je slucajno ukljucen.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Gtx 1080 problem

Sve je uredu s powerplanom v sync uvjek iskljucen da je rudarila radila bi na 100 posto i imao bi manji frame a nebi radila na 60posto

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Gtx 1080 problem
Bero_ng95 kaže...

Sve je uredu s powerplanom v sync uvjek iskljucen da je rudarila radila bi na 100 posto i imao bi manji frame a nebi radila na 60posto

 Da je rudarila ne bi bilo apsolutno nikakve razlike.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
12 godina
offline
Gtx 1080 problem

U jedno sam siguran ako si ju kupio polovnu postoji mogucnost da je netko imao dobar razlog da ju prodaje , upali benchmark pa vidi jel ide na 100%.Na kojoj rezoluciji igras i koja igra ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
 
0 1 hvala 0
9 godina
offline
Gtx 1080 problem

Da ja objasnim sve, inače on bero je frend iz RL, kupio je prije par dana Palit Dual GTX 1080. Došao sam kod njega premda se žalio kako mu radi grafa na maksimalno 60% dok mu procesor radi na 90% i5 8600k, što nema nikakve logike. Probali smo hrpetinu igara, Battlefield V, PUBG, AC Creed Origins, Scum, Far Cry 5 itd. Onda smo jučer donjeli grafu kod mene da eliminiramo mogućnost da mu nešto drugo ne radi kako treba. No premda sam jučer taman imao goste imao sam vremena isprobati samo Battlefield i Pubg, u battlefieldu je također njegova grafa bila na 60% i davala gori FPS nego moja rx 580, koristili smo iste postavke naravno, testirano na 1920x1080... Dok u Pubgu je radila grafa normalno 95 do 99% da sam imao vremena testirao bi na više igara, ali eto koliko mogu reći Battlefield je radio dosta loše grafa ni blizu nije bila iskorištena u pubgu je bilo okej. Njemu je u svim igrama proc na 90 do 95% te grafa ne prelazi 60%.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Gtx 1080 problem

Prvo bih probao drugi nvidia driver(416.94) ako ne pomogne probao bi se igrat sa Resolution Scale-om povecaj ga preko 100% GPU usage bi se morao povecati.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Gtx 1080 problem

Jednom davno kada sam kupio voodoo2 imao sam slican problem. U FPS igrama mosa po pitanju brzine, a u svim drugima - letilo. Izgubio sam tjedan dana dok sam pokusao shvatiti gdje je probem.

Na kraju je reklamirao kao neispravnu i dobio novu koja je radila bez problema.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Gtx 1080 problem

Test napravljen https://prnt.sc/m11svd

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Gtx 1080 problem

Koji je smisao mrdat sa resolution scale grafa bi na bilo kojim postavkama morala imati od 90 do sto posto ucinka kako na intelu tako i na radeonu samo je razlika u frame-u

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Gtx 1080 problem

Nema smisla,ako promjena drivera ne pomaže još možeš probati flashati bios...inače je neispravna kartica 

IIII
12 godina
offline
Re: Gtx 1080 problem
Daj pogledaj na gpu z koju verziju biosa imaš.
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Gtx 1080 problem

Nije to amd, ne postoje minerski bios-i....

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Gtx 1080 problem

To je kartica za ultrahd, na manjoj rezoluciji teret prelazi na procesor koji ju pored 8gb memorije mozda ne moze upogonitit do kraja

 
1 1 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
Re: Gtx 1080 problem
overhead kaže...

To je kartica za ultrahd, na manjoj rezoluciji teret prelazi na procesor koji ju pored 8gb memorije mozda ne moze upogonitit do kraja

Ne pricaj gluposti, imam slabiji procesor i istu karticu i nista slicno mi se ne dogadja. Uostalom, kaze da su imali visi fps sa rx 580 sta je nemoguce osim ako gadan problem nije u pitanju.

5 godina
neaktivan
offline
Gtx 1080 problem

jacina procesora se ne definira brojem jezgra, pogotovo kad je u pitanju njegova mogucnost da iskoristi gpu

u kombinaciji sa 16 gb memorije 3200, tvoj procesor je vjerojatno jaci od njegovog na 8gb 3000 i jos imas jaci klok... njegove dvije jezgre vise mu nista ne znace

autoru teme bi savjetovao da proba malo kloknut procesor ili spojit ultra hd monitor

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.12.2018 11:08 (overhead).
 
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Gtx 1080 problem
https://www.techpowerup.com daj skini bios na ovoj stranici ako tvoja verzija biosa nije ista.
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Gtx 1080 problem
overhead kaže...

jacina procesora se ne definira brojem jezgra, pogotovo kad je u pitanju njegova mogucnost da iskoristi gpu

u kombinaciji sa 16 gb memorije 3200, tvoj procesor je vjerojatno jaci od njegovog na 8gb 3000 i jos imas jaci klok... njegove dvije jezgre vise mu nista ne znace

autoru teme bi savjetovao da proba malo kloknut procesor ili spojit ultra hd monitor

Procitaj prvi post, isprobali su na 2 kompa, jedan ima 16gb rama i radi bolje s rx 580 sta je nemoguce ukoliko je sve u redu s gtx-icom.

U vecini igara koje su probali, 6 core je brzi od 4 core-a i kad je na daleko nizem taktu.

 

Prvi komp ima jedan dimm memorije i to je problem, al drugi nikako ne bi smio bolje radit sa rx 580 koja je daleko slabija kartica.

 

 

14 godina
protjeran
offline
Re: Gtx 1080 problem
Bero_ng95 kaže...

 

Za pocetak kupi jos jedan stick od 8GB rama jer ti je jednokanalna memorija usko grlo...

10 godina
offline
Gtx 1080 problem

Hvala na savjetima no decki moji sam dokaz da rx 580 ima vise fpsa je vise nego dovoljan da se ovdje ne radi o softverskoj grešci ostatka konfiguracije problem je u ocigledno u gpu 

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Gtx 1080 problem
Bero_ng95 kaže...

Hvala na savjetima no decki moji sam dokaz da rx 580 ima vise fpsa je vise nego dovoljan da se ovdje ne radi o softverskoj grešci ostatka konfiguracije problem je u ocigledno u gpu 

Los ti je zakljucak, nije nikakav dokaz da se ne radi o softwareskoj gresci vec samo upucuje na to da neki problem/greska je u pitanju. 

A koliko je rx 580 bila brza? Jer ako je 1-2fps onda je mozda samo cpu bottleneck sta je u slucaju ryzena 1600 i 1080p rezolucije vrlo moguce...

8 godina
offline
Gtx 1080 problem

Kao miner,NVIDIE se ne flashaju,tako da isključite flashanje biosa i sve oko toga ...

 

Kao 2. navodno da nešto ne štima sa driverima koji su izašli van i neke igre ne podržavaju (makar bile i malo starije),zbog novih 2080 kartica ...

 

Kartica i ako je rudarila nikada nije bila na 100%,ni ventilatori,ni temperatura,ni procesor,ni ram na njoj,jer samo to dovodi do brikanja i rušenja programa za miniranje ...

 

Možda najbolje progooglati po nvidijinim stranicama što se događa sa driverima,i da li će biti kakve zakrpe ...

 

Konkretno baš sam za taj Battlefield (neznam ni jesam dobro napisao) da radi čudesa već sa 1070 karticama i da je stvar u driverima ili zakrpama same igrice ...

 

Ne branim nikoga ni ne kudim,pričam iskustvo kao miner,a ne gamer ...

 

To vam je kao i da je 2080 10% bolja za miniranje od 1080,pa kad se usporedi razlika u cijeni,treba cijela godina za otplatiti razliku ...

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Gtx 1080 problem

Stavljen najnoviji bios AMI 2.80 (7B48v28).  Gpu  driver 416.81 pa sad da sluzbeno vidim sto cu dobiti...

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Gtx 1080 problem

Znaci samo na 4k rezi mogu ovu graficku maksimalno iskoristit i to ultra detalji. Smanjim li rezoluciju ili detalje fps je nesto bolji ali postotak iskoristenosti spadne na nekih 60 posto

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Gtx 1080 problem

Da ocito je netko imao dobar razlog da proda karticu i siguran sam da je kolega Overhead 99% u pravu dok ga je vecina popljuvala, spoji na ekran sa vecom rezolucijom (1440p) jer to je prvi problem , zatim ubaci jos jedan keks rama i klokni taj i5 8600k da to sve moze tjerat...

Vecina igara ti koristi samo 4 jezgre danas tako da ti 6 jezgreni i5 nista ne znaci , na primjer udi u neku igru koja nije cpu intensive mozes probat i na RX480 u task manageru iskljuci 2 jezgre neces vidjet nikakvog pomaka u preformansama, mozda par fpsa manje...

EDIT: GTX 1080 dere vecinu danasnjih igara na 4k u 50fpsa , neke malo manje zahtjevnije i preko 60fpsa  neke zahtjevnije u 40fpsa, kako nekome onda ne bi palo na pamet napravit takvu graficku za vece rezolucije.Sve je moguce.Takve dvije u SLI navuces u gta V do 100 fpsa na 4k

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.1.2019 19:13 (MGloc).
Moj PC  
0 1 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice