Hard disc problem

poruka: 5
|
čitano: 767
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Hard disc problem

Imam problem sa hardom.

Disk je čist, bez windowsa. Cca godinu dana je bio izvan funkcije. Do zadnjeg dana je korišten, te kad sam nabavio novi disk, ovom sam maknuo windowse i spremio ga.

Kada sam neki dan pokušao nanovo staviti windowse na njega, uđem najnormalnije u instalaciju i kod ''to set up winxp press enter'' mi javi da mi diska nema i da ne može nastaviti instalaciju.

Također, kada uđem u BIOS i idem namjestiti First Boot device, tamo mi nema harda nego samo DVD čitač.

 

Zanima me, da li je problem u disku ili je možda nešto drugo, pošto kod pokretanja kompa disk se uredno pokrene (čujem ga) i nakon nekog vremena se zagrije što bi po meni značilo da disk funkcionira?

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.10.2015 21:50 (domagoj05).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Hard disc problem

Bios ga mora prepoznati da bi mogao raditi sa njim bez obzira što mu motor radi. Vjerujem da se radi o PATA disku jer kod njih treba namjestiti mostić MA-SL-CS a pritom provjeriti npr. ako imaš PATA CD-ROM na istom kablu koji je mostić kod njega, HDD stavi mostić na MA (master) a na CD-ROM postavi SL (slave) i BIOS bi tada trebao prepoznati disk.

Ukoliko se radi o SATA disku promjeni kabal ili uključi u neki drugi sata utor na MBO.

14 godina
offline
Re: Hard disc problem

Na kojem OSu je bio korišten?

 

Win 7ici i novijima?

 

Da ti nije formatiran u GPT, umjesto MBR?

 

koliko je velik disk?

Ju je je? Je ju je!
12 godina
offline
Re: Hard disc problem
AF139 kaže...

Bios ga mora prepoznati da bi mogao raditi sa njim bez obzira što mu motor radi. Vjerujem da se radi o PATA disku jer kod njih treba namjestiti mostić MA-SL-CS a pritom provjeriti npr. ako imaš PATA CD-ROM na istom kablu koji je mostić kod njega, HDD stavi mostić na MA (master) a na CD-ROM postavi SL (slave) i BIOS bi tada trebao prepoznati disk.

Ukoliko se radi o SATA disku promjeni kabal ili uključi u neki drugi sata utor na MBO.

 Da, disk je PATA 60GB. Disk i CD-ROM su na istom kabelu. 

Moze li samo kratke instrukcije kako namjestiti MA i SL?

Stric_Jura kaže...

Na kojem OSu je bio korišten?

 

Win 7ici i novijima?

 

Da ti nije formatiran u GPT, umjesto MBR?

 

koliko je velik disk?

 Korišten je na XP-u. Koliko kuzim taj GPT i MBR se koristi samo za win 8 i 10.

PATA 60GB

14 godina
offline
Re: Hard disc problem
Ju je je? Je ju je!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice