Hardverski ili softverski problemi?

poruka: 20
|
čitano: 3.732
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Hardverski ili softverski problemi?

Otkad sam uzeo nove dijelove samo neke komplikacije i problemi...
Trenutno je instaliran Windows 8.1 na SSD-u, HDD je ostao podijeljen na 2 dijela, jedan sam formatirao, a drugi sam ostavio kakav je bio prije SSD-a. Uglavnom, čestom tokom rada računala najednom nestane HDD (d i e disk)... U my computeru stoji samo SSD, a naravno sve instalirano na HDD-u se neće pokrenuti. Probao sam vadit kabal, jer mi je otpao onaj dio sa sata kabla koji se pritisne da bi se kabal izvadio iz utora, medjutim i dalje mogu normalno uštekat. Nakon toga nekad proradi pa radi neko vrijeme, ali onda se desi to da u my computeru sve štima, ali npr danas. udjem u svaki folder na d disku i svi folderi prazni (a pokazuje da disk sadrzava datoteke), a na e disku sve štima, ali ne mogu odande opet ništa pokrenut. 2. slučaj je da se windows uopće neće dić (a na ssdu je) i moram gasit i opet čekat, isprobavat i šta ja znam...
Ovako računalo ne radi baš kako treba, često zna nekad nešto zablokirat i ne mogu ga ni preko task managera ugasit pa moram resetirat komp.

E sad, jel ovo hardrverski nešto ne valja s kablom, HDD-om, SSD-om ili nečim drugim ili je ovdje u pitanju možda windows?


Siky1234
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.9.2016 18:17 (Siky1234).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Hardverski ili softverski problemi?
Siky1234 kaže...

Otkad sam uzeo nove dijelove samo neke komplikacije i problemi...
Trenutno je instaliran Windows 8.1 na SSD-u, HDD je ostao podijeljen na 2 dijela, jedan sam formatirao, a drugi sam ostavio kakav je bio prije SSD-a. Uglavnom, čestom tokom rada računala najednom nestane HDD (d i e disk)... U my computeru stoji samo SSD, a naravno sve instalirano na HDD-u se neće pokrenuti. Probao sam vadit kabal, jer mi je otpao onaj dio sa sata kabla koji se pritisne da bi se kabal izvadio iz utora, medjutim i dalje mogu normalno uštekat. Nakon toga nekad proradi pa radi neko vrijeme, ali onda se desi to da u my computeru sve štima, ali npr danas. udjem u svaki folder na d disku i svi folderi prazni (a pokazuje da disk sadrzava datoteke), a na e disku sve štima, ali ne mogu odande opet ništa pokrenut. 2. slučaj je da se windows uopće neće dić (a na ssdu je) i moram gasit i opet čekat, isprobavat i šta ja znam...
Ovako računalo ne radi baš kako treba, često zna nekad nešto zablokirat i ne mogu ga ni preko task managera ugasit pa moram resetirat komp.

E sad, jel ovo hardrverski nešto ne valja s kablom, HDD-om, SSD-om ili nečim drugim ili je ovdje u pitanju možda windows?


Može biti da je do kabla,no sve mi se nekako čini da hard crkava,tako i ovaj moj od 320gb.Moram ga zamjenit.Jel ti javlja "Windows has detected a hard disk problem"? Inače,ako nestaju fajlovi,ili ih malware inficira i ždere pa ih nje vidiš(probaj formatirati disk),mada sve mi se čini da je hard mrtav.Probaj možda instalirati windows novi pa da vidiš jel do toga,mada čisto sumnjam...

Skini hdd sentinel,klikni u programu na taj hard i napiši mi koliko piše da je health.

Entuzijast
10 godina
neaktivan
offline
Re: Hardverski ili softverski problemi?
FatMAN kaže...
Siky1234 kaže...

Otkad sam uzeo nove dijelove samo neke komplikacije i problemi...
Trenutno je instaliran Windows 8.1 na SSD-u, HDD je ostao podijeljen na 2 dijela, jedan sam formatirao, a drugi sam ostavio kakav je bio prije SSD-a. Uglavnom, čestom tokom rada računala najednom nestane HDD (d i e disk)... U my computeru stoji samo SSD, a naravno sve instalirano na HDD-u se neće pokrenuti. Probao sam vadit kabal, jer mi je otpao onaj dio sa sata kabla koji se pritisne da bi se kabal izvadio iz utora, medjutim i dalje mogu normalno uštekat. Nakon toga nekad proradi pa radi neko vrijeme, ali onda se desi to da u my computeru sve štima, ali npr danas. udjem u svaki folder na d disku i svi folderi prazni (a pokazuje da disk sadrzava datoteke), a na e disku sve štima, ali ne mogu odande opet ništa pokrenut. 2. slučaj je da se windows uopće neće dić (a na ssdu je) i moram gasit i opet čekat, isprobavat i šta ja znam...
Ovako računalo ne radi baš kako treba, često zna nekad nešto zablokirat i ne mogu ga ni preko task managera ugasit pa moram resetirat komp.

E sad, jel ovo hardrverski nešto ne valja s kablom, HDD-om, SSD-om ili nečim drugim ili je ovdje u pitanju možda windows?


Može biti da je do kabla,no sve mi se nekako čini da hard crkava,tako i ovaj moj od 320gb.Moram ga zamjenit.Jel ti javlja "Windows has detected a hard disk problem"? Inače,ako nestaju fajlovi,ili ih malware inficira i ždere pa ih nje vidiš(probaj formatirati disk),mada sve mi se čini da je hard mrtav.Probaj možda instalirati windows novi pa da vidiš jel do toga,mada čisto sumnjam...

Skini hdd sentinel,klikni u programu na taj hard i napiši mi koliko piše da je health.

 Kaže health 100%... Probao sam preko HD Tune-a očitat, jednom je bilo 100%, a jednom su se pojavila 2 bad sectora u 3. redu i dalje više nije očitavao što bi onda ipak moglo bit do kabla

Usput evo sad kad sam htio upalit komp, vrtio mi je windows logo, izvuko sam sata iz ssda i hdda i vratio i upalio i ušao mi je u ono diagnosticiranje i napravio sam system restore (mozda vec 3.,4. put) i evo sad trenutno radi...

Siky1234
12 godina
neaktivan
offline
Hardverski ili softverski problemi?

Ako si ištekao SSD i uštekao HDD i napravio system restore i sve je radilo, to znači da je jedna particija na HDDu još uvijek aktivna i na njoj su windowsi. To moraš rješiti da bi se windowsi pokretali normalno. Moj savjet ti je da pokrenš Win sa SSDa, uštekaš HDD i kompletnog ga formatiraš sa nekim programom za formatiranje, MiniTool ili EaseUs. Ako ga ne možeš cijelog formatirati onda otkloni particiju na kojoj su windowsi skupa sa recovery particijom, boot particijom itd. Komp ne može raditi sa 2 aktivne particije i sa 2 diska s kojih se može bootati. Često će bios izabrati disk sa nižim brojem i bootati se s njega, ali će nastati greške unutar windowsa. Možda se to tebi događa. Evo jedan screenshot koji pokazuje kako bi stvari trebale izgledati u minitools partition wizardu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Hardverski ili softverski problemi?

 Kaže health 100%... Probao sam preko HD Tune-a očitat, jednom je bilo 100%, a jednom su se pojavila 2 bad sectora u 3. redu i dalje više nije očitavao što bi onda ipak moglo bit do kabla

Usput evo sad kad sam htio upalit komp, vrtio mi je windows logo, izvuko sam sata iz ssda i hdda i vratio i upalio i ušao mi je u ono diagnosticiranje i napravio sam system restore (mozda vec 3.,4. put) i evo sad trenutno radi...

 Ima kolega pravo ali ako ti pokazuje bad sectore onda je loš znak,ako se nastave širiti bad sectori morat ćeš kupiti hard ili jednostavno sve backup probaj napravit na neki usb hdd ili nešto pa low level format probat da makneš te sektore,mada ako hard normalno radi nema potrebe,a ako je pod garancijom ja bi napravio backup i napravio reklamaciju,jesu 2 bad sectora,no zašto bi imao i 2 ako možeš imati hard koji ih nema?

Entuzijast
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.9.2016 10:04 (FatMAN).
10 godina
neaktivan
offline
Hardverski ili softverski problemi?

Evo ovako je stanje.
Garanciju nažalost nemam jer je hdd kupljen 2010, istekla prošle godine...

Siky1234
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Hardverski ili softverski problemi?

Znači sve je uredno, samo jedna je aktivna particija, ja bi za svaki slučaj formatirao D particiju i nakon toga pokušao hoće li disk nestajati, ako nestaje i ima bad sectore, očigledno je stvar u disku. Možeš pokušati skenirati sa HDDScan-om, koji će ti provjeriti koliko ms treba za pristup svakom sektoru na disku, ali nema potrebe jer se disk ne pojavljuje svaki put u windowsima. Očigledno je da je ili mehanički kvar ili kvar kontrolera ili nešto treće. Postaj SMART dijagnostiku iz HDTune-a ili HDDScana. Tamo ćemo sve vidjeti. Ako je disk Seagate, nije loše skinuti SeaTools koji će napraviti dijagnostiku. Ako je disk WD onda Data Lifeguard. Moj prethodni post o particijama koje izazivaju konflikt je bio way off, mislim da to nije slučaj kod tebe. Disk ti jednostavno rikava. Da imaš na oba diska windowse i da svaki disk radi bez onoga drugog onda bi imao smisla, ali kod tebe jedan disk uvijek ne radi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Hardverski ili softverski problemi?
PirateX kaže...

Znači sve je uredno, samo jedna je aktivna particija, ja bi za svaki slučaj formatirao D particiju i nakon toga pokušao hoće li disk nestajati, ako nestaje i ima bad sectore, očigledno je stvar u disku. Možeš pokušati skenirati sa HDDScan-om, koji će ti provjeriti koliko ms treba za pristup svakom sektoru na disku, ali nema potrebe jer se disk ne pojavljuje svaki put u windowsima. Očigledno je da je ili mehanički kvar ili kvar kontrolera ili nešto treće. Postaj SMART dijagnostiku iz HDTune-a ili HDDScana. Tamo ćemo sve vidjeti. Ako je disk Seagate, nije loše skinuti SeaTools koji će napraviti dijagnostiku. Ako je disk WD onda Data Lifeguard. Moj prethodni post o particijama koje izazivaju konflikt je bio way off, mislim da to nije slučaj kod tebe. Disk ti jednostavno rikava. Da imaš na oba diska windowse i da svaki disk radi bez onoga drugog onda bi imao smisla, ali kod tebe jedan disk uvijek ne radi.

 Riješeno
Jedan obični sata kabal je uzrokovao nestabilnost. Jučer sam stavio novi kabal i dosada nikakvih problema :D

Siky1234
12 godina
neaktivan
offline
Hardverski ili softverski problemi?

Probaj i dalje skenirati da vidiš ima li bad sectora, ako ima i dalje disk nije pouzdan. Ali bar neće nestajati :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Hardverski ili softverski problemi?

Ovako imam jedan mali problem.Imam msi 970a-g43 maticnu uparenu s fx 8370.Kada igram neke teze igre poput GTA 5 ili Witcher 3 tmpin1 mi doseze temperature do 80 celzijusa.E sada kada udem u hwmonitor vidio sam da je max clock procesora 4300mhz koliko je i deklarirano na pakiranju za turbo boost.Jeli se proc sam clockao jer ja nisam nist dirao u biosu.Pretpostavljam da bi se temperatura maticne spustila ako bi se proc vratio na 4ghz.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Hardverski ili softverski problemi?

Ako je deklarirano da se procesor može turbo boostati do 4.3, u čemu je problem? Kad ga opteretiš, boosta se i to je normalno.

Temperatura je visoka, ali FX ima visoku temperaturi inaće. Kupi bolje hlađenje. Koje sad imaš?

 

I postaj ovo u novu poruku, ovde je čovjek pitao neko deseto pitanje i sad dobiva za odgovor problema tvoje pitanje. Nije fer prema njemu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Hardverski ili softverski problemi?

Da ne otvaram novu temu, htjeo bi ovdje upitat oko nekog problema koji mi počinje ići lagano na živce.


PC mi radi par dana uredu i onda mi se desi da se tokom dana 2 puta zamrzne do mjere da nemogu otvori task manager, niti preglednik niti ikakve mape. Drugim rječima odbija ikakvu naredbu. Task manager izbacje error problem. Stranica koju taj tren sam gledao nemogu niti osvježit, niti otvorit neku drugu. Pomaže samo gašenje pc-a. Reset nije potreban. jer se ugasi, a kad se upali, radi ko da nije ništa bilo.

 

3 antivirusa sam prešao sa njime: AVG, panda nisu ništa našli. jedino antispyware je našao hrpu adware tracking cookie. No čisto sumnjam da su oni stvarali taj problem.

 

Jel tko upoznat sa ovakvim problemom? Jel bi to mogao bit softwarski problem ili hardwerski?

 

 

Cpu nije zagušen, temperature su normalne.

Bf 4 - Tonyhrv
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Hardverski ili softverski problemi?

Kad klikneš na mapu ne želi je otvoriti?

 

Možda je do diska. Si probao skenirati disk?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Hardverski ili softverski problemi?

Ništa ne trza, bilo što da kliknem da idem otvorit on odbija poslušnost. Kao da nisam uopče kliknuo.

Check disk sam radio pred 2mj. i nije ništa našao. A taj problem se počeo javljat pred dva tjedna dana.

Bf 4 - Tonyhrv
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.9.2016 15:09 (tonik).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Hardverski ili softverski problemi?

reinstaliraj Windowse i vidi onda. Može biti bilo što, tako da je teško ovako reći. Reinstall ti je najbolja opcija. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Hardverski ili softverski problemi?

Javljam mi ovo, što se tiće Health-a. Budem probao sa dugim kabelom onda. A sad sam bacio error scan, da vidim jel ima ustvari bad sectora.

 

 

Bf 4 - Tonyhrv
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Hardverski ili softverski problemi?

Taj disk je za otpad.. Po mom skromnom mišljenju. Ali zašto ne pokušati :D

 

Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Hardverski ili softverski problemi?

Služi svrsi disk, za nezahtjevne radnje. Inaće okreno sam error scan i sve je čisto. Nema nikakvih grešaka. Sad sam promijenio kabel pa ćemo vidit. 

Bf 4 - Tonyhrv
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Hardverski ili softverski problemi?

Ova greška je u većini slučajeva problem s kabelom. Vidi kakvo će sada biti stanje.

Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Hardverski ili softverski problemi?

Promijenio sam kabel i prošao jedan dan i ne blokira se. 

Bf 4 - Tonyhrv
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice