HDD nevidljiv

poruka: 15
|
čitano: 4.934
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
nevidljiva druga particija Local Disc D

Kao sto sam naslova kaže, nakon neuspjesne instalacije "Ubuntu 11.10" od drugog harda (local disc d) prepolovio sam ga na 2 djela, i sad mi je nevidljiv.više na slici.

"Who are you to judge the life I live? I know I'm not perfect -and I don't live to be- but before you start pointing fingers... make sure you hands are
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: nevidljiva druga particija Local Disc D

Na unallocated space desni klik i add letter..

13 godina
neaktivan
offline
HDD nevidljiv

da sad mi je dosla particija F i ima 55 gb, ali meni treba ova druga da bude vidljiva od 93 gb, ali kad idem desni klik na nju ima samo format a na toj particiji imam pun rac programa

"Who are you to judge the life I live? I know I'm not perfect -and I don't live to be- but before you start pointing fingers... make sure you hands are
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: HDD nevidljiv

Windows "ne vidi" Linux particije. Pokušaj kroz Disk Managment (onako kako ti je kolega mario1990 opisao) a grub loader možeš ukloniti sa Windows instalacionim diskom.

16 godina
offline
Re: HDD nevidljiv
atiHD kaže...

da sad mi je dosla particija F i ima 55 gb, ali meni treba ova druga da bude vidljiva od 93 gb, ali kad idem desni klik na nju ima samo format a na toj particiji imam pun rac programa

Ako si na nju instalirao Linux, gore imaš samo Linux. Treba ti neki čitač linux particija, poput ovih.

No trees were killed in the creation of this post. However, a large number of electrons were seriously inconvenienced.
14 godina
offline
Re: HDD nevidljiv
Father_Dougal kaže...
atiHD kaže...

da sad mi je dosla particija F i ima 55 gb, ali meni treba ova druga da bude vidljiva od 93 gb, ali kad idem desni klik na nju ima samo format a na toj particiji imam pun rac programa

Ako si na nju instalirao Linux, gore imaš samo Linux. Treba ti neki čitač linux particija, poput ovih.

Mislim da ne treba. Koliko se sjećam ja sam to radio direktno kroz Disk Managment.

16 godina
offline
Re: HDD nevidljiv
phoenix2003 kaže...

Ako si na nju instalirao Linux, gore imaš samo Linux. Treba ti neki čitač linux particija, poput ovih.

Mislim da ne treba. Koliko se sjećam ja sam to radio direktno kroz Disk Managment.

Izbrisati i formatirati, da. Pročitao datotečni sustav sigurno nisi.

No trees were killed in the creation of this post. However, a large number of electrons were seriously inconvenienced.
14 godina
offline
Re: HDD nevidljiv

Naravno da nisam, inače ne bih pisao po ovom forumu.{#}

Ako ne bude išlo kroz Disk Managment, između ostalog, možeš formatirati particiju u NTFS pomoću Ubuntu live CD-a. Zadnja verzija podržava i NTFS pa će Windows prepoznati particiju.

13 godina
offline
HDD nevidljiv
Da ne otvaram novu temu bezpredmetno, tu bih postavio jedno pitanje meni problem;

Kako prepoznate da je HDD krepao, a problem je nastao kada ste željeli upaliti laptop, a na ekranu piše da se ne može podići IS, sada, dali je uopće riknuo HDD ili sam dobio dezinformaciju, a u stvari je neki drugi kvar????

Unaprijed hvala na svim odgovorima!
ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: nevidljiva druga particija Local Disc D
atiHD kaže...

.., nakon neuspjesne instalacije "Ubuntu 11.10" ..

- imaš ispravan liveCD (s nečeg si pokrenuo instalaciju)? - bootaj i prabaci potrebno ili poslušaj Fathera...

 

ATJLučko kaže...
.. ne može podići IS, sada, ..

- IS ili OS, u oba slučaja, neki problem s fileom, ali dali je uzrok kvar diska ne možeš znati dok ga ne provjeriš. Tj kvar diska je samo jedan od mogućih izroka takve posljedice ali nije jedini ili nešto konkretan zaključak, npr dovoljno je imati virus, pogrešan driver, lošu aktivaciju... ili je neka (bilo koja) komponenta neispravna.

- HDD se testira konkretnim alatom proizvođača (svi imaju na svojim str.. ) ali praktičnije je imait npr Hirens (boot CD s potrebnim alatima).

-istovremeno LiveCD je najbrži 'test', ako npr bootaš ubuntu vidiš dali sve radi ili ne radi.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.4.2012 20:43 (ihush).
13 godina
offline
HDD nevidljiv
@ihush, tipfeler je IS treba biti OS, konkretno WXP Professional 3SP, da još malo pojasnim,
kada pokušam upaliti komp, normalno se pokušavaju podići Windowsi ali iznenada kao da negdje pukne, i otvori se crna stranica na kojoj bijelim slovima piše da se OS ne može podići zbog kvara i nudi mi tri otvaranja u safe modu ili pokušaj po normalnim uvijetima, koji ne funkcioniraju!
BTW, već neko vrijeme radim preko moba pa lakše zbrljam riječ, budete mi oprostili nenamjerno feleriranje?!
ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: HDD nevidljiv
ATJLučko kaže...
Da ne otvaram novu temu bezpredmetno, tu bih postavio jedno pitanje meni problem;

Kako prepoznate da je HDD krepao, a problem je nastao kada ste željeli upaliti laptop, a na ekranu piše da se ne može podići IS, sada, dali je uopće riknuo HDD ili sam dobio dezinformaciju, a u stvari je neki drugi kvar????

Unaprijed hvala na svim odgovorima!

Ako si imao Ubuntu i ne možeš podići Windows potrebno je maknuti Grubloader. Najverovatnije da ti nije kvar HDD-a. Evo link i prati upute, treba ti samo instalacioni disk Windows 7:

http://www.howtogeek.com/howto/32523/how-to-manually-repair-windows-7-boot-loader-problems/

13 godina
offline
HDD nevidljiv
@phoenix2003, mala digresija, radi se o WXP Professional 3SP, pa ako ima za to tutorijal, hvala.
ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: HDD nevidljiv
ATJLučko kaže...
@phoenix2003, mala digresija, radi se o WXP Professional 3SP, pa ako ima za to tutorijal, hvala.

 http://www.microsoft.com/resources/documentation/windows/xp/all/proddocs/en-us/bootcons_fixmbr.mspx?mfr=true

 

 

http://helpdeskgeek.com/how-to/fix-mbr-xp-vista/

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.4.2012 21:41 (phoenix2003).
15 godina
offline
Re: HDD nevidljiv
ATJLučko kaže...
.. normalno se pokušavaju podići Windowsi ali iznenada kao da negdje pukne, ..

 - problem je hardware ili software. Bootaj s bilo kojim liveCDom (linux-ubuntu, miniPE, Hirens.. ) i tako eliminiraš ili potvrdiš hardware kvar, ako radi tad je soft.

Ako je soft, repair ili reinstall možda pomognu. Ponekad nema druge nego clean install, naravno prvo pokupiti podatke (za što opet trebaš neki LiveCD ili drugo računalo..) -zato, nabavi neki liveCD... ima više popularnih, ...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice