HDD pao na pod, ne radi kako treba!

poruka: 31
|
čitano: 12.463
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
HDD pao na pod, ne radi kako treba!

Prije nekih 15-ak minuta radio sam nesto na laptopu, i bio mi je ukljucen eksterni HDD. Brat je prolazio, te zakacio kabel sto ide od hdd-a u utičnicu, i HDD je pao.

Odmah se iskljucio iz sustava i nakon nekog vremena opet ukljucio. nastavio sam raditi ali je poceo stopat, pa sam ga opet iskljucio. kada sam ga ukljucio sporo se ocitavao, i kada bi ukljucio neku pjesmu, zastopalo bi sve nakon nekih 10-ak sekunda.

 

procitao sam na nekom forumu sta se moglo ostetiti, pa su pisali da ako je igla ostetila plocu da nece raditi vise, stoga vam pisem gore malo detaljnije.

 

Znaci, nakon sto je pao, opet je radio, ali usporen je, i kad ga ukopcam nekad nece da se ocita, a nekad hoce.

Crasher1504
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: HDD pao na pod, ne radi kako treba!

backup svega sto je na njemu ( ako mozes ), pa u smece. Nemoj ga probavati ozivljavati sa nekim raznim toolovima dok ne napravis backup.

 

Vjerujem da mu nema spasa :/

13 godina
neaktivan
offline
Re: HDD pao na pod, ne radi kako treba!
Alesandro kaže...

backup svega sto je na njemu ( ako mozes ), pa u smece. Nemoj ga probavati ozivljavati sa nekim raznim toolovima dok ne napravis backup.

 

Vjerujem da mu nema spasa :/

A volio bi i ja uraditi backup, pa s njim sta bude bude... ali ne uspijevam :S a na njemu imam 500-ak GB file-ova

Crasher1504
13 godina
offline
HDD pao na pod, ne radi kako treba!

A niš, zahvali se bratu i kupi novi HDD.

Sticky teme nisu tu bezveze, tu su da vam pomognu. :D
Moj PC  
8 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: HDD pao na pod, ne radi kako treba!
u trenutku dodira hdd-a sa podom njegov je zivot osto zapecacen. tesko se da tu sta napravit.
AMD u <3 Intel u C===3
12 godina
neaktivan
offline
HDD pao na pod, ne radi kako treba!

ako ne ide prebacivanje podataka, pokušaj sa sa nekim revitalize hdd programom, postoji sasvim mala mogućnost da ga održiš na životu dovoljno da prebaciš barem nešto podataka. Ako je glava zagrebala, gotov je.

Whoever undertakes to set himself up as judge in the field of truth and knowledge is shipwrecked by the laughter of the gods.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: HDD pao na pod, ne radi kako treba!
ili ga u ledenicu ubacit
AMD u <3 Intel u C===3
14 godina
neaktivan
offline
Re: HDD pao na pod, ne radi kako treba!
Crasher1504 kaže...

Prije nekih 15-ak minuta radio sam nesto na laptopu, i bio mi je ukljucen eksterni HDD. Brat je prolazio, te zakacio kabel sto ide od hdd-a u utičnicu, i HDD je pao.

Odmah se iskljucio iz sustava i nakon nekog vremena opet ukljucio. nastavio sam raditi ali je poceo stopat, pa sam ga opet iskljucio. kada sam ga ukljucio sporo se ocitavao, i kada bi ukljucio neku pjesmu, zastopalo bi sve nakon nekih 10-ak sekunda.

 

procitao sam na nekom forumu sta se moglo ostetiti, pa su pisali da ako je igla ostetila plocu da nece raditi vise, stoga vam pisem gore malo detaljnije.

 

Znaci, nakon sto je pao, opet je radio, ali usporen je, i kad ga ukopcam nekad nece da se ocita, a nekad hoce.

Skeniraj hd tune sa sporim skenom pa češ vidjet koliki ima bad sectora (crvene kocke) ali ima u alati Hirens cd boot koji će pokušati regeneritati i ako nema bad i možeš napravit backup i kupiš novi hdd .Ova mjera samo privremeno ali nije trajno riješenje  jer se može dogodit nova pojava bad sectora i kasnije bit neupotrebljen tj otić u vječna lovišta.

Sam svoj majstor. :)
14 godina
offline
HDD pao na pod, ne radi kako treba!

Ovako... ima programa za spašavanje podataka koji će možda uspjeti spasiti stvari i sa diska koji se jedva vrti. Problem je što se ja sada ne mogu sjetiti niti jednog, a nedavno sam ih koristio. Deeerp {#}

Ono što nikako NEMOJ činiti je paliti disk za bezveze (skeniranje bad sectora, recimo). Nema potrebe da opterećuješ disk na samrti koji može krepat svako malo.

Kad se netko sjeti nekog dobrog recovery programa, fino ga uštekaš, pokreneš, po mogućnosti staviš na hladno (kroz prozor, ako baš ne piči snijeg vani) i cepaj. Pripremi si 500GB prostora i par sati do par dana (da, dana) vremena i sretno. :)

 

Usput, ja sam primjetio da kod mehaničkog kvara (čitaj: kad izlupaš laptop u naletu gnjeva pravednoga, lolz) na kasniju čitljivost utječe i položaj diska. Valjda je nešto bilo dobilo lufta pa je u određenom položaju sjelo na mjesto.

s.f. - s.n.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
HDD pao na pod, ne radi kako treba!

npr. GetDataBack

Whoever undertakes to set himself up as judge in the field of truth and knowledge is shipwrecked by the laughter of the gods.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: HDD pao na pod, ne radi kako treba!
Immartu kaže...

npr. GetDataBack

 kako su naveli probaj izvuc nesto ako ide, ako ne pokreni hd tune ne quick normalni error scan, pogledaj kolko crvenih kvadratica... i onda ga stavi u zamrzivac.... neznam ti tocan proces netko ce ti morat prepricat uglavnom to kad napravis mozda ga ozivis al siguran sam da pisi propalo, i placi jer nisu diskovi sad vise jefitni :D inace cisto pitanje ovako imas garanciju na disk?

13 godina
neaktivan
offline
Re: HDD pao na pod, ne radi kako treba!
mislavgray kaže...
Immartu kaže...

npr. GetDataBack

 kako su naveli probaj izvuc nesto ako ide, ako ne pokreni hd tune ne quick normalni error scan, pogledaj kolko crvenih kvadratica... i onda ga stavi u zamrzivac.... neznam ti tocan proces netko ce ti morat prepricat uglavnom to kad napravis mozda ga ozivis al siguran sam da pisi propalo, i placi jer nisu diskovi sad vise jefitni :D inace cisto pitanje ovako imas garanciju na disk?

Garanciju imam, ali nevjerujem da ce oni ista popravit "besplatno", jer i prije je radjeno na ovom HDD (Kucni rad...adapter od struje nije valjao pa smo kombinirali nesto i napravili). Zvao sam jednu tvrtku ovdje, i rekli su da mogu izvuci sve podatke (kako samo od pocetka mislio...nema toga sto nije moguce u IT <3 ). i jos nesto, cuo sam da su poskupjeli HDD-ovi, ali nisam u toku, zasto (neki poseban razlog ili?) ? :)

Crasher1504
13 godina
neaktivan
offline
Re: HDD pao na pod, ne radi kako treba!

Može mi netko reći otprilike kolika je cijena spašavanja podataka sa unistenog HDD-a ??

Crasher1504
14 godina
neaktivan
offline
Re: HDD pao na pod, ne radi kako treba!
1000 kn
420chan.org // 7chan.org
16 godina
offline
Re: HDD pao na pod, ne radi kako treba!
Crasher1504 kaže...

Može mi netko reći otprilike kolika je cijena spašavanja podataka sa unistenog HDD-a ??

 Ovisno je o vrsti kvara, vrsti diska, količini podataka i slično. Od par stotina pa i do par desetaka tisuća kuna.

13 godina
neaktivan
offline
Re: HDD pao na pod, ne radi kako treba!
Old Iggy kaže...
Crasher1504 kaže...

Može mi netko reći otprilike kolika je cijena spašavanja podataka sa unistenog HDD-a ??

 Ovisno je o vrsti kvara, vrsti diska, količini podataka i slično. Od par stotina pa i do par desetaka tisuća kuna.

Pao je na pod, ne znam dalje :( oko 500 GB podataka, WD 3,5" , USB 2.0, 2TB.

Crasher1504
16 godina
offline
Re: HDD pao na pod, ne radi kako treba!
Crasher1504 kaže...
Old Iggy kaže...
Crasher1504 kaže...

Može mi netko reći otprilike kolika je cijena spašavanja podataka sa unistenog HDD-a ??

 Ovisno je o vrsti kvara, vrsti diska, količini podataka i slično. Od par stotina pa i do par desetaka tisuća kuna.

Pao je na pod, ne znam dalje :( oko 500 GB podataka, WD 3,5" , USB 2.0, 2TB.

 Treba proći dijagnostiku da se vidi što je i kako dalje. Do tada je najbolje ne dirati disk.

12 godina
neaktivan
offline
Re: HDD pao na pod, ne radi kako treba!
Crasher1504 kaže...
Old Iggy kaže...
Crasher1504 kaže...

Može mi netko reći otprilike kolika je cijena spašavanja podataka sa unistenog HDD-a ??

 Ovisno je o vrsti kvara, vrsti diska, količini podataka i slično. Od par stotina pa i do par desetaka tisuća kuna.

Pao je na pod, ne znam dalje :( oko 500 GB podataka, WD 3,5" , USB 2.0, 2TB.

Par stotina kuna su eventualno neki jeftiniji problemi koje možeš i sa malo znanja doma riješiti.

Pad diska je problem koji jako teško da možeš sam riješiti. To znaju pa i naplaćuju u skladu s tim.

 

A što se tiče  drugog pitanja o cijenama diskova, prvenstveno zbog sranja u Japanu

Whoever undertakes to set himself up as judge in the field of truth and knowledge is shipwrecked by the laughter of the gods.
13 godina
offline
Re: HDD pao na pod, ne radi kako treba!
na tajlandu
AMD u &amp;amp;amp;lt;3 Intel u C===3
12 godina
neaktivan
offline
HDD pao na pod, ne radi kako treba!

ma svugdje

Whoever undertakes to set himself up as judge in the field of truth and knowledge is shipwrecked by the laughter of the gods.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
HDD pao na pod, ne radi kako treba!

ovo izvlacenje podataka zaboravi, jer je skupo ko sam vrag. Sta se tice garancije Samo disk uzmi nemoj adapter, i samo reci da ti je prestao radit odjednom, meni je jednom tako proslo a sad nemas kaj za izgubit.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: HDD pao na pod, ne radi kako treba!

Može li mi netko (ako zna, naravno) opisati kako se izvlace ti podaci "profesionalno" (to sto skupo naplacuju)... sta je sve potrebno od opreme, softvera i ostalo??

Crasher1504
15 godina
offline
HDD pao na pod, ne radi kako treba!

servis ti uopče ne gleda jesi li ga otvara,oni samo vide jeli radi i zamjena,jedino ako nisi nešto vidljivo na njemu mijenja tj. to šta si radija jel se vidi

koliki mi je da ga pola moran držat u živideru
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: HDD pao na pod, ne radi kako treba!

Adapter je mijenjan (a pretpostavljam da se moze bez njega poslat, neki su rekli tako) i ima nekoliko ogrebotina na njemu...

Crasher1504
15 godina
offline
HDD pao na pod, ne radi kako treba!

uvijek je bilo da treba poslat u original pakiranju sve šta ide s njim,male ogrebotine nema veze,samo da se vidi da nije pao

koliki mi je da ga pola moran držat u živideru
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: HDD pao na pod, ne radi kako treba!

Ne vidi se.. a sta njima reći zašto ne radi?

 

Crasher1504
15 godina
offline
HDD pao na pod, ne radi kako treba!

opiši simptome i to je sve, ne govori da je pao

koliki mi je da ga pola moran držat u živideru
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: HDD pao na pod, ne radi kako treba!

Aha.

 

A zna li tko kakva je oprema potrebna za spasavanje podataka?

Crasher1504
15 godina
neaktivan
offline
Re: HDD pao na pod, ne radi kako treba!
Crasher1504 kaže...

Aha.

 

A zna li tko kakva je oprema potrebna za spasavanje podataka?

Ako je mehanički kvar nema mu spasa osim ako nećeš iskeširati popriličan iznos.............

So say We All
16 godina
offline
HDD pao na pod, ne radi kako treba!

Zaboravi imitirati profesionalno spašavanje podataka.

Oni vade ploče iz diska u CleanPlace komorama i posebnim sklopom kloniraju ploče.

500GB spašavanja bi te koštalo kao rabljeni auto.
Ljudi su ti rekli što da radiš:

1. ohladi disk

2. opremi se data recovery softom poput file scavengera ili ranije spomenutima

3. pripremi 500GB za presnimku i stroj koji se neće danima moguće i tjednima gasiti

4. pomoli se svetom antunu da šljaka

5. ako uspiješ - reklamiraj na garanciji, jer nemaš što izgubiti

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice