HDD se fragmentira svakih par dana

poruka: 24
|
čitano: 2.396
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
HDD se fragmentira svakih par dana

Hard mi se fragmentira svakih par dana za 1-8% kako kad(samo C particija na kojoj su win). Uzasno se sporo pali traje po 5 minuta. Kad se defragmentira onda malo ozivi, al ne puno, programe jako sporo otvara, itd...

Kada pustim disk check, svaki put javlja da ima gresaka i da su popravljene, i onda opet pustim i opet kaze da ima gresaka i da su popravljene i tako u nedogled..

Zna neko rijesenja problema? Hvala {#}

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
HDD se fragmentira svakih par dana
Najjednostavnije rjesenje je cista instalacija winsa i ako ostanu greske na redu je novi hdd
koristimo dijalekte kojih je Hrvatski jezik prepun a ne Englesko smeće
Moj PC  
2 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Re: HDD se fragmentira svakih par dana

Bila je nova instalacija prije mjesec dana haha, naci novi hard? Nema neki software da moze probat to popravit?

10 godina
offline
Re: HDD se fragmentira svakih par dana

Prvo provjeri stanje diska sa npr. HD tune, ako ima malo prostora napravi mjesta tako da neke stvari prebaciš na vanjski disk ili ispržiš na DVD-e.

Razlog zašto su oštećene datoteke nemora biti do diska ...može biti od prisilnog gašenje ili čestim korištenjem dugmeta "reset" a i od čestih prekida napona napajanja.

Ako budeš prisiljen raditi instalaciju windowsa kod formatiranja odaberi full format ..duže traje ali se vide bad sektori ako ih ima.

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.8.2014 22:40 (AF139).
10 godina
neaktivan
offline
HDD se fragmentira svakih par dana

Ima 600gb prazno. Laptop je, nikada nije gasen na silu, niti je bilo nestanka struje. Oce mi radit hirens 10.6 na win7 x64? Neki kazu da nece i da skinem 15.2 ali on nema HDD regenerator

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
HDD se fragmentira svakih par dana

Hirens 10.6 može raditi na Windows 7 x64.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: HDD se fragmentira svakih par dana
NoOne1997 kaže...

Hard mi se fragmentira svakih par dana za 1-8% kako kad(samo C particija na kojoj su win). Uzasno se sporo pali traje po 5 minuta. Kad se defragmentira onda malo ozivi, al ne puno, programe jako sporo otvara, itd...

Kada pustim disk check, svaki put javlja da ima gresaka i da su popravljene, i onda opet pustim i opet kaze da ima gresaka i da su popravljene i tako u nedogled..

Zna neko rijesenja problema? Hvala {#}

jesi napravio disk check sa surface scanom?

Origin: F4stReload ----- | ----- Nema na čemu! ----- | ----- Google is your friend !
10 godina
neaktivan
offline
HDD se fragmentira svakih par dana

Mislis na disk check koji se pojavi kada restartam komp? Jesam 5 puta

 

Sada sam napravio scan and repair sa hdd regeneratorom, i kaze da nema nijednog bad sectora(dva puta sam pustio)

 

I kada je zavrsio sa scanom, win se poceo podizat i reko je da se nemoze pokrenuti jer su ostecene datoteke i onda sam moro instalaciski cd stavit da popravi nestale fileove {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
HDD se fragmentira svakih par dana

hard disk sentinel probaj ->performance i health ?

 
0 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
HDD se fragmentira svakih par dana

Ma sve zivo sam probo, sve je sporiji komp a niko nis ne prepoznaje, samo disk check neke errore baca a nemoze ih popravit

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: HDD se fragmentira svakih par dana

Daj screenshot kartice Health (SMART podaci) od HD Tunea i napravi Error Scan pomoću HD Tunea. Ako tu nema nikakvih problema, onda bih počeo sumnjati ili na RAM (testiraj pomoću memtest86+) ili na softver - možda virus ili tako nešto (imaš instaliran i ažuriran neki antivirusni program?).

15 godina
neaktivan
offline
Re: HDD se fragmentira svakih par dana
NoOne1997 kaže...

Mislis na disk check koji se pojavi kada restartam komp? Jesam 5 puta

 

... {#}

Ne .. desni klik na C disk i Properties. Klikni ovo što je na slici.

Ne znam kako radi HDD regenerator tako da se vodim uglavnom windows alatima. Pravi surface scan traje satima.

Ne škodi proći i kroz memtest, iako mislim da bi simptomi bili malo drukčiji da je do memorije. Ako trebam spekulirati, HDD je u banani.

 

EDIT: da li ti je nekim slučajem laptop pao na pod?

Origin: F4stReload ----- | ----- Nema na čemu! ----- | ----- Google is your friend !
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.8.2014 9:29 (Zura).
10 godina
neaktivan
offline
HDD se fragmentira svakih par dana

To sam napravio dvaput, trajao je mozda 45min. Budem danas navecer skinuo hd tune i mem test pa slikam. Imam avast premier, svaki dan se updata.

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
HDD se fragmentira svakih par dana

Nikada nije pao nigdje ni iz cega.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
HDD se fragmentira svakih par dana

e imam i ja jedno pitanje u vezi hdd da ne otvaram novu temu, dobio sam novi hdd malo veci pa hocu na njeg da snimim win al mi se neda snimat i drivere i update itd... dal mogu ovako sa ovog hdd kopirat sve sa c na onaj i bootat sa novog da ne snimam ponovo

Mulalic Aid
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: HDD se fragmentira svakih par dana
wanted kaže...

e imam i ja jedno pitanje u vezi hdd da ne otvaram novu temu, dobio sam novi hdd malo veci pa hocu na njeg da snimim win al mi se neda snimat i drivere i update itd... dal mogu ovako sa ovog hdd kopirat sve sa c na onaj i bootat sa novog da ne snimam ponovo

Kopirati u smislu copy&paste - ne. Kopirati u smislu kloniranja diska/particije - da. Postoje i besplatni programi tog tipa, npr.: http://www.easeus.com/disk-copy/home-edition/

14 godina
neaktivan
offline
Re: HDD se fragmentira svakih par dana
mbaksa kaže...
wanted kaže...

e imam i ja jedno pitanje u vezi hdd da ne otvaram novu temu, dobio sam novi hdd malo veci pa hocu na njeg da snimim win al mi se neda snimat i drivere i update itd... dal mogu ovako sa ovog hdd kopirat sve sa c na onaj i bootat sa novog da ne snimam ponovo

Kopirati u smislu copy&paste - ne. Kopirati u smislu kloniranja diska/particije - da. Postoje i besplatni programi tog tipa, npr.: http://www.easeus.com/disk-copy/home-edition/

e hvala ti sad cu ja to obavit

 

Mulalic Aid
10 godina
neaktivan
offline
HDD se fragmentira svakih par dana

Evo slike, memtest kaze da je sve uredu

Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: HDD se fragmentira svakih par dana
NoOne1997 kaže...

Evo slike, memtest kaze da je sve uredu

11Drive Calibration Retry CountNumber of attempts to calibrate a drive
Indicate problem with motor, bearings or power supply.

 

 

Benchmark bi trebao pokazivati malo ujednačeniju krivulju čitanja/pisanja, ti imaš dosta skokovitu.

Također, probaj očitati nakon par dana ponovo SMART status, ovaj drive calibration retry indikator se nebi trebao jako povećavati i barem po opisu označava problem sa mehanikom diska.

Origin: F4stReload ----- | ----- Nema na čemu! ----- | ----- Google is your friend !
10 godina
neaktivan
offline
HDD se fragmentira svakih par dana

Laptop mi je bio u servisu prosle godine jer su se bila cula nekakva zujanja iz hdd-a i lupkanja. U ovlastenom servisu su rekli da mu nista nije i da nezele promjenit hdd(poslje servisa se nije culo zujanje i lupkanje), i nije bilo proble sve do zadnjih 6 mjeseci, od tada koma. Sad me zanima, jel imam pravo u servisu trazit da mi zamjene hdd(laptop je pod garancijom)?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
HDD se fragmentira svakih par dana
Ako se utvrdi da je neispravan imas pravo na novi hdd ako nisi sam pridonio crkavanju doticnog
koristimo dijalekte kojih je Hrvatski jezik prepun a ne Englesko smeće
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
moderator
offline
Re: HDD se fragmentira svakih par dana
NoOne1997 kaže...

Evo slike, memtest kaze da je sve uredu

Jesi što radio za kompjuterom kad si pustio benchmark? Je li ti koji program u pozadini radio nešto s diskom? Probaj ponoviti benchmark. Ovi tu padovi skoro do nule oko 100 i 700 gigabajta upućuju na problem - takvi se drastični padovi ne bi smjeli događati.

 

NoOne1997 kaže...

Sad me zanima, jel imam pravo u servisu trazit da mi zamjene hdd(laptop je pod garancijom)?

To ovisi o njima. S obzirom na benchmark, Calibration Retry Count i presporo pokretanje računala, bilo bi korektno od njih da ti ga zamijene. Ali nikad ne znaš.

 

Naime, mogu ti reći da si disk nakrcao datotekama, da je sporost posljedica toga što si Windowse nakrcao svim i svačim i sl. Idealno bi bilo da disk obrišeš i staviš na njega svježe Windowse (je li ti kompjuter došao s predinstaliranim Windowsima? ako je, onda mislim da ni ništa nije potrebno brisati, nego se samo napravi "recovery" koji bi valjda obrisao sadržaj primarne particije i na nju iskopirao datoteke Windowsa) - kad bi ti se i onda Windowsi pokretali nekoliko minuta, onda ti ne bi mogli ništa prigovoriti jer bi onda bilo evidentno da tvoje računalo više nije u stanju u kojem je bilo kad si ga kupio.

10 godina
neaktivan
offline
HDD se fragmentira svakih par dana

Sve sam pogasio, nis nije u pozadini radilo, samo hd tune. Kad smo kod pretrapavanja diska, imam 650gb prazno od 931gb, stvarno pazim da kada instaliram programe da mi ne uvale nesto tipa "free pc backup" ili "free video player" i slicna sranja. Na kompu nema ni jednog virusa, tako bar avast kaze. Driveri su svi na mjestu, od programa i igrica imam sve sto je na slici + adobe, office 2013, java, powerISO i winrar. Nista od toga se ne pokrece sa windowsima osim avasta i drivera. Svak put kada kopiram nesto sam C: na D: particiju kompje spor tolko da youtube steka, a cpu je na 3%, ram na 30%.

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.8.2014 22:58 (NoOne1997).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: HDD se fragmentira svakih par dana

Proslo ni mjsesec dana, komp se duplo sporije pali, treba mu izmedju 8 i 10 minuta. NIJEDAN program nista ne pokazuje da je hdd ili ram pred izdisajem ili slicno... U servisu me ne dozivljavaju, samo su rekli ko i zadnji put "stavio sam hdd na stres test, meni sve dobro pokazuje"

 

Neke ideje? Kak bi se ponasao da stavim ssd od 60gb i na njega os i manje programe, a u 3.0 usb stavim taj hard koji imam u kompu i sa njega pokrecem igrice? Pitam zato kaj imam jedan ssd viska.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice