HDD, SSD problemi

poruka: 9
|
čitano: 3.665
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
HDD, SSD problemi

Pozdarv!

 

Prvo da se odma ispricam ako sam otvorio vec postojeci topic.

 

Imam jedan problemcic, da vas odma uputim konfiguracija nije neka super extra sreća, no kupio sam prije tjedan dana SSD(Corsair LS 120GB)

8GB rama(2x4 fury nesto.. na 1800mhz) iz samog razloga da malo ubrzam komp i samo dizanje Windowsa(Win 10 64bit)
I to je radilo..sve normalno do jučer, ko i svaki dan, dodjes doma upalis komp fejs jutub bla bla i to, tako sam i ja jelte, došo doma 

i nakon nekih pola sata blejanja u ekran, komp je zamrzo, nakon nekih pola minute se restarto i pokazšto se može vidit i na slici

e sad je moje pitanje, dal da se nadam uopće nekom spašavanju HDD i SSD?
pokušao sam i sa odpajanjem hdd-a i ssd-a i sve uvjek mi baci isto..

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: HDD, SSD problemi
Kulis2703 kaže...

Pozdarv!

Ako je Windows na SSDu, vjerojatno je onda SSD "dao svoje".

Za početak probaj zamjeniti SATA kabel, npr. možeš uzeti ovaj od HDD, spojiti ga na SSD, probati pokrenuti PC.

Ako neće ni tako, otiđi u BIOS i tamo pogledaj da li vidiš HDD i SSD.

Garant je SSD "otišao", HDD i svi podaci na njemu bi trebali biti netaknuti.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
15 godina
offline
Re: HDD, SSD problemi
Kulis2703 kaže...

.. Windowsa(Win 10 64bit)..

 

 ima i fičer u win, koji ubije boot-load. Klasika za yogurt ili posljedica izmjene HWa (deaktiviran ID). Tako da možda kvar ne postoji.. ili kabel-kontakt, kvar diska, malware.. bezbroj sitnica.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
neaktivan
offline
Re: HDD, SSD problemi
..hmm nekako mi je cudno da je ssd "otisao" kad je prije nepunih tjedan dana tek "dosao"
I da nisam napomenuo, imam kuciste za vanjski hard...i spojio sam i ssd i hdd i ne prepoznaje mi nigdje...no cim stavim neki treci hdd prepozna ga odma, jel ima to sad kakve veze?
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
HDD, SSD problemi

Koju imaš matičnu ploču?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: HDD, SSD problemi

msi FM2-a55-e33
vec...godinu i nes

izmjena: evo dodao sam svoju cijelu konfiguraciju na profil, ako je od ikakve pomoci..

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.11.2015 8:57 (Kulis2703).
14 godina
offline
HDD, SSD problemi

Sa linka u prilogu skini zadnji BIOS i napravi update BIOS-a: http://www.msi.com/product/motherboard/support/FM2-A55M-E33.html#down-bios

Kada završiš update, uđi u BIOS i postavi SSD kao prvi boot device.

Moj PC  
1 0 hvala 2
11 godina
neaktivan
offline
Re: HDD, SSD problemi
Hvala svima na pomoci i na odgovorima, uspio sam nekako iskemijat...

Evo i kako:
Ubacio sam treci hard sa windowsima i HDD(onaj sa osobnim stvarima), kao sto je i kolega napisao netaknut je, i super
Nakon toga prispojio sam SSD koji mi je neznam ni kako ni zasto, ali uspio ga je ucitat, formatirao sam ga.
Iskopcao ave hardove i ostavio samo SSD spojen ubacio boot-usb instaliro windowse i radi opet normalno...
Jedino sta mogu pretpostavit je da samo povuko nekakav virus..jer kablovi koje imam svi rade i valjaju, BIOS na kraju nisam ni uspio updateat. Ako je jako bitno budem i to napravio.
Lijep pozdrav, a sad sto se mene tice tema moze pod kljuc.
CoBra273
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
HDD, SSD problemi

Nije virus, već do Auto postavki u BIOS-u.

Moj PC  
0 0 hvala 2
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice