Hitno trebam pomoc oko USB-a

poruka: 6
|
čitano: 1.465
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Hitno trebam pomoc oko USB-a

pozz trebam odgovor sto prije(danas po mogućnosti)

naime kupio sam PNY 2.0 USB od 64 gb u instaru,e sad kako mi memorije nikad nisu bila jaca strana

,prvo sam stik iskristio doma na windowsu 7 ,trebala mi je prezentacija za skolu i sve sam to ja uredno stavio na stik,i glazbu i slike itd. ,ali u skoli mi u prezentaciji nije bilo ni slika ni glazbe (morao sam rucno ubacivat,sto mi je ubilo prezentaciju,svi su vidjeli o cemu sam zaprevo radio ,i propo mi je clickbait)

e sad poslje par dana trebo sam neke slike baki na komp prebacit , prebacim ja slike s kompa doma(win7) ,a kad sam usteko stik kod bake(winXP) nije mi nikakve podatke pokazivo,samo dali ga zelim formatirat(doma sam ga formatiro,prije nego sto sam slike stavio naravno),i sumnjam da sam nesto krivo prebacio il tak nes,da li da ga reklamiram,dok je jos pod garancijom ili mi neko na forumu moze pomoc osposobit stik da mogu danas neke igre na njega skinut(posto doma na kompu nemam internet),i da onda nakon tog da mogu doma na komp skinut i igrat,komp od doma je pod mojom konfiguracijon(win 7 64 bit), a ovaj bakin neki crni s motorom od kosilice,win xp 32-bit

  1. unaprijed hvala
hačoman
Moj PC  
0 2 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Hitno trebam pomoc oko USB-a

Prije svega izvinjavam se zbog kašnjenja.

Ovako po mom mišljenju problem je vjerovatno u operativnom sistemu odnosno nedostatku odgovarajućih drajvera za navedeni uređaj (na tim drugim računarima).

Ako sam dobro razumio kod tebe kući na Windows 7 USB radi i sve je u redu, ali na tom starom XP-u se pojavljuju problemi, to mi liči na navedeni problem.

Možeš li pregledati fotografije sa USB-a kod sebe kući? Ako možeš onda je uređaj uredan a problem predstavljaju drajveri na starijim operativnim sistemima koji se ne nose baš najbolje sa Flash memorijom tolikog kapaciteta...

 
0 0 hvala 1
7 godina
neaktivan
offline
Re: Hitno trebam pomoc oko USB-a
E da ,hvala na trudu problem nisam rjesio ,al sam se taj dan snaso(fala bogu za rezervnu microsd kingstonicu od 16gb u maski od moba),al moj problem nije rijesen,a cesto mi treba neke informacije i podatke prebacivat sa xp-a,probo sam dona ,slike se sve vide,jos sam neku prezentaciju s frendovog kompa skinuo,sam za probu,i radilo je sve normalno,e sad ja sam dobio usb zapakiran,bez ikakvih uputstva,kartica,drajvera,jel postoji nesto takvo za moj PNY stikic,ak ima zamolio bih link jer mi je internet na mobu jadan,a iz posta prije mogucje je razaznati da mi je mob jedini pristup netu,ako nije do drajvera ,kaj da radim,probo sam formatirat u drugom obliku ,al mi je samo jedan oblik nudio ,pa sam njega stisnuo...svaka pomoc dobrodosla
hačoman
13 godina
neaktivan
offline
Hitno trebam pomoc oko USB-a

Ovako najjednostavnije rješenje je da kupite stik manjeg kapaciteta (4 ili 8 GB) i koristite ga za prenos podataka sa starijih računara, jer mnogo današnjeg hardvera uopšte nema drajvere za starije operativne sisteme zbog procesa "planskog zastarjevanja".

Drugo komplikovanije rješenje (za koje nisam siguran da će riješiti vaš problem) je da pokušate napraviti particiju (FAT32 datotečnog sistema) veličine 2-4GB za korištenje na starijim sistemima, a ostatak kapaciteta formatirajte kao NTFS (ostavite kao podrazumjevano). Za ovakvo nešto možete koristiti Windows Disk Manager ili neki drugi alat za particionisanje diskova.

 
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: Hitno trebam pomoc oko USB-a

Usb stick je vjerojatno formatiran u ntfs. Probaj ga formatirati u fat32.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Hitno trebam pomoc oko USB-a
Fala na pomoci ljudi ,probam disc mannager,i podjelu diska pa javim,ali meni je sad iskrsnuo novi problem kad sam u kopiraonu nosio stik da mi isprintaju nes ,nije niti jedan kompjuter mogao prepoznati disk,niti xp niti 7,ni10
hačoman
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice