HP ProBook 4530s problem s grafičkom karticom

poruka: 9
|
čitano: 12.256
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
HP ProBook 4530s problem s grafičkom karticom

Pozdrav svima, dakle kao u navedenom naslovu.. imam laptop HP ProBook 4530s.
Laptop ima 2 grafičke kartice Intel (R) HD Graphics 3000 i AMD Radeon HD 6400M Series.

Problem se javlja u tome što grafička kartica AMD Radeon HD 6400M Series ne radi, integrirana radi..drivere sam instalirao pravilno, ali ne znam u čemu je problem.

 

I da nadodam, u GPU-Z mi čita i jednu i drugu.. slike dolje

 

Je li moguće da je pregorila?

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.1.2014 19:48 (rayy1337).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
HP ProBook 4530s problem s grafičkom karticom

- Jesi siguran da si instalirao oba drivera?

- Na stranici lijepo piše, "Intel Video driver i control panel" i "Ati video driver i control panel",

  treba skinuti i instalirati jedno i drugo.

- Stranica sa driverima, KLIK.

---------- Drži se majstore, moje misli su uz tebe. ----------
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.1.2014 18:40 (Valentin17).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: HP ProBook 4530s problem s grafičkom karticom

.. {#}

ovaj notebook je iz 2011te, prije pojave swichable graphicsa, treba provjeriti dali podržava, BIOS, postavke.. svaki ima intel u chipsetu, ali samo na novijima se može koristiti obje vga.

za swichable, instalira se intel driver koji ima integriran i radeon driver. npr klik.. +300mb Upravo zato je dvostruko veći od uobičajenog. Čisti intel driver je za osnovni model (bez Radeonke).

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
neaktivan
offline
HP ProBook 4530s problem s grafičkom karticom

Instalirao sam obadva drivera. Radilo mi prije, rušeni su Windowsi 2 puta i oba dva puta sam isto sve radio i radilo je sve.
Inače sam ju mjenjao preko preko AMD-ovog Catalyst programa.
No ovaj put ne znam u čemu je problem {#} 


 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
HP ProBook 4530s problem s grafičkom karticom

identičan problem i kod mene isto tako baš od nedavno... ništa ne želi pokrenuti piše da je intel hd 3000 normalno instaliran a catalyst ooće neželi niti pokrenuti.. o.O

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
HP ProBook 4530s problem s grafičkom karticom

- Evo(pri dnu) ja sam ovdje problem rijesio, uglavnom HD 7670M mi je bio pod usklicnikom i skinuo ovo sta mi je kolega Zoharzibo(tnx) preporucio i sve 5.

 

- Uglavnom mora biti velika datoteka, i kad se sve instalira mora se RESTARTATI laptop.

 

- Pitaj u ovoj temi netko ce ti sigurno pomoci.

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.1.2014 19:16 (hahhaajaads).
Moj PC  
0 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
HP ProBook 4530s problem s grafičkom karticom

Ja imam drugi problem z me već par dana, zablokira mi win 7 na startu, reinstalirao sam ga i sve je radilo dok nisam instalirao drajvere za grafičku, kad sam resetovao startovao win i pokazao crn ekran sa dočljnjom crtom u gornjem levom ćošku, a kad isključim grefičku u biosu uđe bez problema, pokušao sam 2 puta sa reinstalaciom won 7, pa pokušao i sa win 8,1.... ista priča, digne sistem i kad se pojavi pozadina prebaci mi na crni ekran, ovaj put bez kursora u ćošku.... ima il ikakvog leka????

 

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: HP ProBook 4530s problem s grafičkom karticom
MoeGy kaže...

Ja imam drugi problem z me već par dana, zablokira mi win 7 na startu, reinstalirao sam ga i sve je radilo dok nisam instalirao drajvere za grafičku, kad sam resetovao startovao win i pokazao crn ekran sa dočljnjom crtom u gornjem levom ćošku, a kad isključim grefičku u biosu uđe bez problema, pokušao sam 2 puta sa reinstalaciom won 7, pa pokušao i sa win 8,1.... ista priča, digne sistem i kad se pojavi pozadina prebaci mi na crni ekran, ovaj put bez kursora u ćošku.... ima il ikakvog leka????

 

 Identičan problem imam kao i ti, sve moguće drivere sam isprobao, flashao BIOS, sve živo....onda sam isčitao malo po netu da je to problem kad crkne grafa (vjerojatno se pregrijala) tako da preostaje samo integrirana.

9 godina
neaktivan
offline
HP ProBook 4530s problem s grafičkom karticom

Pozdrav ,imam laptop HP ProBook 4530s


Laptop ima 2 grafičke kartice Intel (R) HD Graphics 3000 i AMD Radeon HD 6400M Series.

Problem se javlja u tome što grafička kartica AMD Radeon HD 6400M Series ne radi, integrirana radi..drivere sam instalirao pravilno, ali ne znam u čemu je problem,bios je updatatan na najnoviji f.60, e sad jedina stavr je sto mi sa najnovim biosom cita ovu drugu graficku da je hd 7470m series,neznam dal je to neka greska ili sto.

 

Pomoc hitno,hvala 

 

I da nadodam, u GPU-Z mi čita i jednu i drugu,ali nemogu prebacivati iz jedne u drugu

 

Ima li itko kakvo rješenje?

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice