HP probook 6475b - Touchpad ne radi

poruka: 7
|
čitano: 8.263
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
HP probook 6475b - Touchpad ne radi

Pozdrav,

stvar je ovakva.

 

Kontaktirao me prijatelj, jer mu ne radi touchpad na HP probooku 6475b.

Isprobali smo sve i svašta. Kaže da mu uopće ne radi ono svijetlo u gornjem lijevom kutu, bez obzira na dvostruko klikanje po njemu. Probali smo fn key + spacebar (to bi trebalo uključiti/isključiti svijetla), međutim kaže da nema promjene te da se svijetlo i dalje ne pojavljuje.

Lijeva i desna tipka touchpada rade, ali kursor se ne miče s mjesta.

 

U prilogu je slika device settingsa. Nemam iskustva s HP-om pa ne znam treba li biti toliko toga. Problem je inače pristutan i kada je sve enableano.

 

Reset Devices nije urodio plodom.

 

Jučer je sve radilo normalno, međutim danas ne radi. Navodno nije ništa brljavio po postavkama već se problem javio sam od sebe.

 

Molio bih Vas da pomognete, ako znate što bi mogao biti problem.

Device Settings Device Settings
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
HP probook 6475b - Touchpad ne radi

Možda je sam touch dao svoje, ako se kužiš, možeš otvorit laptop i provjerit da

se slučajno kabel kojim je touch pad spojen na matičnu nije olabavio.

Inače za eliminaciju softwerskoga problema možeš podigutni neku "live" distribuciju Linuxa, npr. Mint.

Ako je problem u samom touch padu, možeš uzet novi s Njuškala ili Ebaya za taj model laptopa.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.11.2014 16:56 (Valentin17).
 
0 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
HP probook 6475b - Touchpad ne radi

Zahvaljujem na odgovoru.
Kao što sam naveo, nije riječ o mojem laptopu, a nismo si blizu pa da imam mogućnosti raskapati po njemu. Isprobao bih ja još neke stvari da mogu doći do samog laptopa.

Zar ne bi i tipke na touchpadu bile nefunkcionalne u slučaju da je kabel labav?

Meni se čini da nešto nije podešeno kako spada, ali nisam nikako uspio otkriti što bi to bilo.

Ako se ne pronađe neko jednostavno rješenje, laptop će vjerojatno u servis, jer se on ne usudi upuštati u nešto iole kompliciranije.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
HP probook 6475b - Touchpad ne radi

Kažem, skini si Live CD od Linux Minta, bootaj laptop s toga CDa i u Mintu isprobaj

da li touch radi.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
 
0 0 hvala 1
15 godina
online
HP probook 6475b - Touchpad ne radi

-bilo koji boot medij s GUI+mouse dijelom je dovoljan za test (npr sam BIOS ili install OSa), da se skrati skidanje i snimanje linux distre.

-ako je HW kvar tad miš (touchpad=mouse) ne radi. Može biti kabel, provjeriti, ali ako tipke rade mala šansa za tako jednostavan fix...

-ako je soft, može biti bilo što, driver, malware, postavke utilsa ili neki drugi utils koji petlja po tom dijelu, npr možda radi u safe modu i to je možda dovoljan test (ako u safeu radi) umjesto boota s medija.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
1 0 hvala 2
10 godina
neaktivan
offline
HP probook 6475b - Touchpad ne radi

Zahvaljujem se na pomoći.

Malo prije smo se čuli i kako mi je rekao, izgleda da se radi o nekom problemu s kontaktom i da će biti potrebna zamjena.

 
0 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Re: HP probook 6475b - Touchpad ne radi

Ja imam problema s tipkovnicom na laptopu hp probook 4535 s tipkovnica u biosu rafi sve normalno ali kad mi ude u windowse neradi JEL ZNA NEKO ZASTO??

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice