Iritantan zvuk na laptopu

poruka: 3
|
čitano: 1.102
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Iritantan zvuk na laptopu

Pozdrav

 

Prije nešto više od dva mjeseca kupio sam novi laptop, HP ProBook 450 sa i5 procesorom i genralno mogu reći da sam zadovoljan svojim odabirom.

Problem je tome što sam nedavno (prije par dana) primjetio nekakav sada već iritantan zvuk kada laptop ne koristim za izvođenje zahtijevnih zadataka.

Npr. dok čitam neki pdf dokument čuje se neko lagano lupkanke (klikanje) unutar kućišta. Da li netko ima kakvu ideju što bi to moglo biti.

 

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Iritantan zvuk na laptopu

Da nije možda HDD u pitanju. Meni se znao čuti HDD (kvrckati, lupkati i slično). HDTune i HDD Sentinel nisu javljali nikakve bad sectore, ali je bilo nešto malo SMART errora. Kad sam zamjenio HDD zvukovi su prestali. 

 

Na drugom laptopu se pak čulo neko ''brbučkanje'',  sve živo sam prekopao dok nisam utvrdio da se radi o ventilatoru. Kad sam ga pročistio dalje isto ni zvuka nije bilo. 

Probaj utvrditi odakle točno dolazi zvuk, pa će onda biti lakše definirati što je problem.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Iritantan zvuk na laptopu
strojman kaže...

Pozdrav

 

Prije nešto više od dva mjeseca kupio sam novi laptop, HP ProBook 450 sa i5 procesorom i genralno mogu reći da sam zadovoljan svojim odabirom.

Problem je tome što sam nedavno (prije par dana) primjetio nekakav sada već iritantan zvuk kada laptop ne koristim za izvođenje zahtijevnih zadataka.

Npr. dok čitam neki pdf dokument čuje se neko lagano lupkanke (klikanje) unutar kućišta. Da li netko ima kakvu ideju što bi to moglo biti.

 

Lupkanj moze doci jedino od mehanickog dijela. Mehaniku imaju ventilatori, diskovi, cd/dvd uredjaj. Dakle jedno od ta 3 proizvodi buku. Pretpostavljam da ne citas pdf sa dvd-a tako da mozemo i to iskljuciti.

Preostaju disk i ventilatori. Posto se ventilatori manje vise uvijek dosta brzo vrte, ne bi bilo lupkanje nego vise kao konstantno cviljenje, dakle ja mislim da se radi o disku. Zasto lupa - tko bo ga znao. Probaj provrtiti kakvu dijagnostiku na disku (malo proguglaj na tu temu).

Uglavnom, ako nadjes nesto sumnjivo - odmah backup podataka i laptop nosi na reklamaciju ...

battlelog: b4stardo_CRO, FREE STEAM KLJUCEVI: http://tinyurl.com/2fcpre6
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice