Iskre iz napajanja

poruka: 51
|
čitano: 8.480
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Iskre iz napajanja

ja nisam bio doma, a ukucani mi kazu da je prvo pregorila zica od misa, oni su ga zatim ugasili te su htjeli pricekat da ja dodjem doma da vidim staje, medjutim nakon nekih pola sata komp se sam ukljucio i nisu ga mogli iskljucit, te cu ga rucno iskljucili sljedece sto se dogodilo je da su isle iskre iz napajanja oko 10-tak sekundi dok oni nisu reagirali i sve iscupali iz kompa.

 

pa mene zanima dali je samo napajanje otislo ili se mogu pozdravit s cijelim kompom,

 

radi se o kopmjuteru starom 8 godina, koji radi oko 12h dnevno bez prestanka, unutra je pentium 4, neka onboard grafa, asrock p4ig65v maticna i 1 gb ddr1 rama

 

pa eto svaki savjet je dobro dosao, recite koje sljedece korake da poduzmem jer mi se ovo prvi put desava pa nebi htio jos pogorsat stvari

 

i dali da pokusavam ukljucivat u struju komp da provjerim dali uopce radi

★★★★★ ako sam ti pomogo stisni HVALA!!!★★★★★
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Iskre iz napajanja

Koje napajanje?

Nemoj ni slučajno paliti. 

Watercooled CPU. Bubni PP, ako te nešto zanima :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Iskre iz napajanja

nije mi jasno kako je zica od misa mogla pregorit na 5v :O

13 godina
offline
Re: Iskre iz napajanja
dombak1608 kaže...

Koje napajanje?

Nemoj ni slučajno paliti. 

neko codegen  300w, dugo je i izdrzalo, divim mu se

gogi321 kaže...

nije mi jasno kako je zica od misa mogla pregorit na 5v :O

pojma nemam, buraz je bio na kompu i kaze da ga ja malo sprzilo

★★★★★ ako sam ti pomogo stisni HVALA!!!★★★★★
15 godina
offline
Iskre iz napajanja

Da nije buraz gledao kakav vatren video pa opalilo ga:D

 

 

On tp.

Vijerovatno je progurala jaca struja kroz maticnu i spalilo zice unutar kabla misa..ako je to slucaj..rika je i sve ostalo..

* Friend: "I heard about this thing called 'Linux'." * Me: "Oh, I use Linux." * Friend: &amp
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Iskre iz napajanja
mejt kaže...

Da nije buraz gledao kakav vatren video pa opalilo ga:D

 

 

On tp.

Vijerovatno je progurala jaca struja kroz maticnu i spalilo zice unutar kabla misa..ako je to slucaj..rika je i sve ostalo..

hahah o ovom prvom ne zelim ni razmisljat

 

ja sam otvorio kuciste i pogledo unutra i sve je normalno, nista ne smrdi, jedino ta zica od misa koja je inace siva sad je crna(ne doslovno, onako na nekim mjestima)

★★★★★ ako sam ti pomogo stisni HVALA!!!★★★★★
14 godina
neaktivan
offline
Re: Iskre iz napajanja
mejt kaže...

Da nije buraz gledao kakav vatren video pa opalilo ga:D

 

 

On tp.

Vijerovatno je progurala jaca struja kroz maticnu i spalilo zice unutar kabla misa..ako je to slucaj..rika je i sve ostalo..

pa sigurno je jaca struja od kojih 150 miliampera ne moze bit nista.

13 godina
offline
Iskre iz napajanja

ima netko neki savjet sta da poduzmem, da probam testirat neke komponente a neznam koliko ce to biti moguce jer nitko u mojoj blizini nema ovako stari komp, jedino mogu testirat hdd na svoj komp(vidi moj pc)

★★★★★ ako sam ti pomogo stisni HVALA!!!★★★★★
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Iskre iz napajanja

Izvadi napajanje iz kućišta i upali ga samog, bez da je spojen na išta.

Pališ ga tako da sa žicom ili bilo čime (a da taj vodič ne dodiruje tvoju kožu za svaki slučaj) spojiš ova 2 pina koja su označena na slici.

Stručnjak za paranormalne pojave
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Iskre iz napajanja
Unix kaže...

Izvadi napajanje iz kućišta i upali ga samog, bez da je spojen na išta.

Pališ ga tako da sa žicom ili bilo čime (a da taj vodič ne dodiruje tvoju kožu za svaki slučaj) spojiš ova 2 pina koja su označena na slici.

ma nece mu nis bit :) ja uzmem dve igle i jednu spigam pod kutem od 90 stupnjeva i samo ju zarotiram i upali se :) 

13 godina
offline
Re: Iskre iz napajanja
Unix kaže...

Izvadi napajanje iz kućišta i upali ga samog, bez da je spojen na išta.

Pališ ga tako da sa žicom ili bilo čime (a da taj vodič ne dodiruje tvoju kožu za svaki slučaj) spojiš ova 2 pina koja su označena na slici.

kojom zicom, dali mozes samo biti precizniji :D nikad to nisam radio

 

i sta bi se trebalo dogodit, ako upali radi, ako ne upali ne radi, imal kakvih dodatnih ishoda, da mi pocne iskrit ili tako nesto :)

★★★★★ ako sam ti pomogo stisni HVALA!!!★★★★★
12 godina
offline
Re: Iskre iz napajanja

na 24 pin konektoru imas jednu zelenu zicu i pored nje je jedna crna (uzemljenje). kratkospojis nekim metalnim predmetom te dve i napajanje ce se upalit...i onda vidi sta iskri,curi,gori itd itd...

13 godina
offline
Re: Iskre iz napajanja
KrpaZG kaže...

na 24 pin konektoru imas jednu zelenu zicu i pored nje je jedna crna (uzemljenje). kratkospojis nekim metalnim predmetom te dve i napajanje ce se upalit...i onda vidi sta iskri,curi,gori itd itd...

aha kuzim znaci u ta 2 pina gurnem recimo 2 igle i onda samo te igle spojim

za svaki slucaj cu uzet gumene rukavice da me nebi nesto zgromilo xD

★★★★★ ako sam ti pomogo stisni HVALA!!!★★★★★
12 godina
neaktivan
offline
Re: Iskre iz napajanja
KrpaZG kaže...
Unix kaže...

Izvadi napajanje iz kućišta i upali ga samog, bez da je spojen na išta.

Pališ ga tako da sa žicom ili bilo čime (a da taj vodič ne dodiruje tvoju kožu za svaki slučaj) spojiš ova 2 pina koja su označena na slici.

ma nece mu nis bit :) ja uzmem dve igle i jednu spigam pod kutem od 90 stupnjeva i samo ju zarotiram i upali se :) 

On ima moguće neispravno napajanje koje je rastopilo kabel od miša. Ne želim biti odgovoran ako kroz ta 2 pina prođe 220V i ubije jadnog čovjeka. {#}

win4crazzy kaže...
Unix kaže...

Izvadi napajanje iz kućišta i upali ga samog, bez da je spojen na išta.

Pališ ga tako da sa žicom ili bilo čime (a da taj vodič ne dodiruje tvoju kožu za svaki slučaj) spojiš ova 2 pina koja su označena na slici.

kojom zicom, dali mozes samo biti precizniji :D nikad to nisam radio

 

i sta bi se trebalo dogodit, ako upali radi, ako ne upali ne radi, imal kakvih dodatnih ishoda, da mi pocne iskrit ili tako nesto :)

Bilo čime, možeš i spajalicom, makar bolje ne jer ako bude velika struja zbog greške, mrtav si {#}

Dakle nešto sa izolacijom, bilo kakva žica, možeš i spajalicu omotati sa izlorikom. 

Stručnjak za paranormalne pojave
13 godina
offline
Re: Iskre iz napajanja

Bilo čime, možeš i spajalicom, makar bolje ne jer ako bude velika struja zbog greške, mrtav si {#}

Dakle nešto sa izolacijom, bilo kakva žica, možeš i spajalicu omotati sa izlorikom. 

 

 

lol ozb, nemoj se zajebavat dug je zivot predamnom ne zelim ga zavrsit na nacin da spasavam komp iz isusovog doba  {#}

 

ja cu uzet rukavice, i probat cu nac nesto sto ima izloaciju, i dat cu burazu letvu ako sta bude nek me pukne xD

★★★★★ ako sam ti pomogo stisni HVALA!!!★★★★★
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.8.2012 12:46 (win4crazzy).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Iskre iz napajanja

Sam ti tu spajalicu omotaj izolirkom (nekoliko puta) i bit će sve ok :)

Stručnjak za paranormalne pojave
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: Iskre iz napajanja
win4crazzy kaže...

 

ja cu uzet rukavice, i probat cu nac nesto sto ima izloaciju, i dat cu burazu letvu ako sta bude nek me pukne xD

  Rukavice i spicasta kljesta da drzis tu spajalicu sa kojom ces "kratkospojiti" zelenu i bilo koju crnu na snopu.

 

Step 1:

Ne dodiravajuci napajanje ukljuci ga u struju

 

Step 2:

Uzmi ispitivac faza (fazomer) i dodirni kuciste. Ako svjetlji iskljuci ga iz utikaca i pravac kod tvojih roditelja.

 

Step 3:

Kazi im da si dosad koristio Codegen i da ne zelis mlad na onaj svijet. Trazi novce i nabavi novo napajanje i mis

★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★
13 godina
offline
Iskre iz napajanja

De pazi se, nemoj se ubit na tako brutalan nacin xD

Necu moci spavat veceras radi tebe ...

ivek
 
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Iskre iz napajanja
Lazarus Long kaže...
win4crazzy kaže...

 

ja cu uzet rukavice, i probat cu nac nesto sto ima izloaciju, i dat cu burazu letvu ako sta bude nek me pukne xD

  Rukavice i spicasta kljesta da drzis tu spajalicu sa kojom ces "kratkospojiti" zelenu i bilo koju crnu na snopu.

 

Step 1:

Ne dodiravajuci napajanje ukljuci ga u struju

 

Step 2:

Uzmi ispitivac faza (fazomer) i dodirni kuciste. Ako svjetlji iskljuci ga iz utikaca i pravac kod tvojih roditelja.

 

Step 3:

Kazi im da si dosad koristio Codegen i da ne zelis mlad na onaj svijet. Trazi novce i nabavi novo napajanje i mis

cek ne kontam jel ovi koraci ukljucuju i ovo s zicom ili je to drugi nacin

 

znam da sam dosadan i ispadam glup, ali to je zato sto nemam pojma o tim stvarima 

IVOX kaže...

De pazi se, nemoj se ubit na tako brutalan nacin xD

Necu moci spavat veceras radi tebe ...

haha valjda necu

spavaj ti mirno, necu danas to pokusavat, sutra cu se ubit

 

 

★★★★★ ako sam ti pomogo stisni HVALA!!!★★★★★
13 godina
offline
Iskre iz napajanja

Hah,ionako nisam mislio danas spavat hhh

idem vanka za 10 min {#}

 

Svako se ti sutra cuvaj i pazi prste.PEC PEC!!

ivek
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Iskre iz napajanja
IVOX kaže...

Hah,ionako nisam mislio danas spavat hhh

idem vanka za 10 min {#}

 

Svako se ti sutra cuvaj i pazi prste.PEC PEC!!

hahah :) uzivaj

 

ma nece nista bit ako sve shvatim kako treba :D

 

★★★★★ ako sam ti pomogo stisni HVALA!!!★★★★★
16 godina
offline
Re: Iskre iz napajanja
win4crazzy kaže...
IVOX kaže...

Hah,ionako nisam mislio danas spavat hhh

idem vanka za 10 min {#}

 

Svako se ti sutra cuvaj i pazi prste.PEC PEC!!

hahah :) uzivaj

 

ma nece nista bit ako sve shvatim kako treba :D

 

Fučkaj ga zaboravi ti na to probavanje,{#} sa žicicama i takve savjete smotane to su bedastoče u ovom slučaju sve je jasno. Napajanje/iskre iz njega je krepalo 10 000%, i gotovo izvadi ga van iz kučišta i baci u smeče pa rješeno.{#}{#}

http://www.vhnd.com/a-different-kind-of-truth/
14 godina
offline
Re: Iskre iz napajanja
rambox kaže...

 

Fučkaj ga zaboravi ti na to probavanje,{#} sa žicicama i takve savjete smotane to su bedastoče u ovom slučaju sve je jasno. Napajanje/iskre iz njega je krepalo 10 000%, i gotovo izvadi ga van iz kučišta i baci u smeče pa rješeno.{#}{#}

A nikad neznas, mozda se samo malo zagrcnulo {#}

I don't ask why people lie, I just assume they all do. // Steam: http://steamcommunity.com/id/Hexx2012
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.8.2012 23:46 (rocker55555).
15 godina
odjavljen
offline
Iskre iz napajanja

Komplicirate.

 

Napajanje prvo spoji na struju i ne diraj kućište od napajanja nakon toga. Uzmi 220v ispitivač i prisloni ga na kućište od napajanja. Ako svijetli, čupaj ga van iz struje i baci ga.

 

Ako ispitivač ne svijetli, isključi napajanje iz struje, spigaj spajalicu i umetni je u zeleni i crni pin. To ostavi tako i spoji napajanje. Ako počne grmit/sijevat/bacat iskre/bijeli dim ili sve odjednom, iskopčaj ga iz struje i baci ga. Ako ti izbaci osigurač u kući, u šlusu je i možeš ga isto (vjerojatno baciti).

 

A ako sve prođe bez incidenata, napajanje se normalno uključi i sl., nađi neki stari CD-ROM ili tako neki slabiji potrošač pa ga spoji na napajanje i ponovi proceduru iznad. Ako i to prođe bez incidenata, napajanje je (recimo) ok.

 

Naravno, odričem se bilo kakve odgovornosti ako netko prosvijetli.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
Moj PC  
3 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Iskre iz napajanja
Sum_of_all_fears kaže...

Komplicirate.

 

Napajanje prvo spoji na struju i ne diraj kućište od napajanja nakon toga. Uzmi 220v ispitivač i prisloni ga na kućište od napajanja. Ako svijetli, čupaj ga van iz struje i baci ga.

 

Ako ispitivač ne svijetli, isključi napajanje iz struje, spigaj spajalicu i umetni je u zeleni i crni pin. To ostavi tako i spoji napajanje. Ako počne grmit/sijevat/bacat iskre/bijeli dim ili sve odjednom, iskopčaj ga iz struje i baci ga. Ako ti izbaci osigurač u kući, u šlusu je i možeš ga isto (vjerojatno baciti).

 

A ako sve prođe bez incidenata, napajanje se normalno uključi i sl., nađi neki stari CD-ROM ili tako neki slabiji potrošač pa ga spoji na napajanje i ponovi proceduru iznad. Ako i to prođe bez incidenata, napajanje je (recimo) ok.

 

Naravno, odričem se bilo kakve odgovornosti ako netko prosvijetli.

probo sam ovo prvo i ispitivac ne svijetli, te sam probo ukljucit kompjuter koji takodjer ne radi

 

sad znaci uzmem spajalicu i jedan kraj gurnem u zeleni a drugi u crni pin i onda cekam posljedice?

 

★★★★★ ako sam ti pomogo stisni HVALA!!!★★★★★
12 godina
neaktivan
offline
Re: Iskre iz napajanja
win4crazzy kaže...

probo sam ovo prvo i ispitivac ne svijetli, te sam probo ukljucit kompjuter koji takodjer ne radi

 

sad znaci uzmem spajalicu i jedan kraj gurnem u zeleni a drugi u crni pin i onda cekam posljedice?

 

Di je pisalo da spojiš kompjuter na napajanje?

Stručnjak za paranormalne pojave
13 godina
offline
Re: Iskre iz napajanja
Unix kaže...
win4crazzy kaže...

probo sam ovo prvo i ispitivac ne svijetli, te sam probo ukljucit kompjuter koji takodjer ne radi

 

sad znaci uzmem spajalicu i jedan kraj gurnem u zeleni a drugi u crni pin i onda cekam posljedice?

 

Di je pisalo da spojiš kompjuter na napajanje?

pa bilo je napajanje unutra i spojio sam ga u struju, pa kad sam vidio da ne svijetli probo sam ukljucit komp ali nije radio

★★★★★ ako sam ti pomogo stisni HVALA!!!★★★★★
12 godina
neaktivan
offline
Re: Iskre iz napajanja
win4crazzy kaže...
Unix kaže...
win4crazzy kaže...

probo sam ovo prvo i ispitivac ne svijetli, te sam probo ukljucit kompjuter koji takodjer ne radi

 

sad znaci uzmem spajalicu i jedan kraj gurnem u zeleni a drugi u crni pin i onda cekam posljedice?

 

Di je pisalo da spojiš kompjuter na napajanje?

pa bilo je napajanje unutra i spojio sam ga u struju, pa kad sam vidio da ne svijetli probo sam ukljucit komp ali nije radio

Trebalo je izvaditi napajanje i ne spajati PC na njega dok ne prođeš gore navedene korake. Inače riskiraš da spržiš i ostale komponente.

Stručnjak za paranormalne pojave
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: Iskre iz napajanja
win4crazzy kaže...

 

sad znaci uzmem spajalicu i jedan kraj gurnem u zeleni a drugi u crni pin i onda cekam posljedice?

 

  NE!

 

Kad vec nisi skontao (od 100 postova) sto trebas uraditi NEMOJ! Zovi nekog, vodi racualo na servis samo ti nemoj dirati. Pocinjes se igrati sa naponom od 220V a to niposto nije zabavno niti naivno!

Ozbiljno ti velim!

★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★
13 godina
offline
Re: Iskre iz napajanja
Unix kaže..
pa bilo je napajanje unutra i spojio sam ga u struju, pa kad sam vidio da ne svijetli probo sam ukljucit komp ali nije radio

Trebalo je izvaditi napajanje i ne spajati PC na njega dok ne prođeš gore navedene korake. Inače riskiraš da spržiš i ostale komponente.

ocito nisam dobro shvatio, da sad ponovim taj korak tako da izvadim napajanje 

Lazarus Long kaže...
win4crazzy kaže...

 

sad znaci uzmem spajalicu i jedan kraj gurnem u zeleni a drugi u crni pin i onda cekam posljedice?

 

  NE!

 

Kad vec nisi skontao (od 100 postova) sto trebas uraditi NEMOJ! Zovi nekog, vodi racualo na servis samo ti nemoj dirati. Pocinjes se igrati sa naponom od 220V a to niposto nije zabavno niti naivno!

Ozbiljno ti velim!

jbg ja sam tako shvatio da trebam ta 2 pina spojit s jednom spajalicom, ili mozda treba jednu spajalicu u jedan pin a drugu spajalicu u drugi pin.

 

nista onda se ostavljam toga, nosim ga na servis neka se oni zabavljaju s tim

★★★★★ ako sam ti pomogo stisni HVALA!!!★★★★★
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.8.2012 12:44 (win4crazzy).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice