Iznenadno gašenje PC-a

poruka: 13
|
čitano: 2.674
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Iznenadno gašenje PC-a

Pozdrav,

prije par dana sam premještao kompjuter iz jedne sobe u drugu, pa reko usput ću malo očistiti površinsku prašinu unutar kučišta (nisam skidao ventilatore niti bilo sta drugo). I tako spojim ja sve fino i upalim ga, pokrenem cod4 mp i igra pocne stekati (kao da laga, ista stvar i u snigleplayeru) i nakon par minuta se ugasi skroz sve (kao da je nestalo struje). Upalim ga ponovo nije se do kraja nti upalio i opet crkne. Sljedeci dan ista prica samo sto nisam igrao cod nego sam surfao netom (cca 10min) i opet se ugasi. Skenirao sam ga malwarebytom ali nije nista nasao i taman sto je skinranje zavrsilo opet se ugasio. M0žda sam slučajo pomaknuo koji od ventilatora pa se pregrijava, neznam, zato trazim vasu pomoć.

Windows 7 Ultimate, SP1, 32-bit

Processor: Intel(R) Core(TM) i5 CPU 750@2.67GHz

RAM: 4,00 GB

 

p.s. imam komp već 5 godina i nikad nisam imao sličnih problema

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Iznenadno gašenje PC-a

Provjeri je li hladnjak procesora dobro učvrćen na mjesto. S obzirom na pojavu ovog problema možda bi bilo dobro i skinuti hladnjak, očistiti ga temeljito, nanijeti novu termovodljivu pastu i ponovno postaviti.

KaeR
13 godina
offline
Re: Iznenadno gašenje PC-a
honorboy14 kaže...

Pozdrav,

prije par dana sam premještao kompjuter iz jedne sobe u drugu, pa reko usput ću malo očistiti površinsku prašinu unutar kučišta (nisam skidao ventilatore niti bilo sta drugo). I tako spojim ja sve fino i upalim ga, pokrenem cod4 mp i igra pocne stekati (kao da laga, ista stvar i u snigleplayeru) i nakon par minuta se ugasi skroz sve (kao da je nestalo struje). Upalim ga ponovo nije se do kraja nti upalio i opet crkne. Sljedeci dan ista prica samo sto nisam igrao cod nego sam surfao netom (cca 10min) i opet se ugasi. Skenirao sam ga malwarebytom ali nije nista nasao i taman sto je skinranje zavrsilo opet se ugasio. M0žda sam slučajo pomaknuo koji od ventilatora pa se pregrijava, neznam, zato trazim vasu pomoć.

Windows 7 Ultimate, SP1, 32-bit

Processor: Intel(R) Core(TM) i5 CPU 750@2.67GHz

RAM: 4,00 GB

 

p.s. imam komp već 5 godina i nikad nisam imao sličnih problema

Skini HW-Monitor,i pokažinam sliku temperatura kompa.

Strm
14 godina
neaktivan
offline
Iznenadno gašenje PC-a

Evo slika. Taman sam jos htio okinut jednu i ugasio se.

Slika nakon što sam upalio komp Slika nakon što sam upalio komp
Nakon 3 min coda Nakon 3 min coda
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.12.2013 20:11 (honorboy14).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Iznenadno gašenje PC-a
honorboy14 kaže...

Evo slika. Taman sam jos htio okinut jednu i ugasio se.

Procesor ti je dosta vruč,dal imaš stock ili aftermarket cooler?

Strm
11 godina
offline
Iznenadno gašenje PC-a

u jbt! Nemoj stari vise ni palit kompljuter! Procesor je vruc! Dobro pogledaj jel je cooller dobro zaserafljen da se nije mozda otpustio dok si ga premjestio pc!

A mogo bi i pastu promijenit cca nekih 10-15 kn je pasta!

To ti je ono musss!

Kresimir
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Iznenadno gašenje PC-a

Nova pasta.

14 godina
neaktivan
offline
Iznenadno gašenje PC-a

Mislim da je stock cooler.

Skinuo sam ga skroz i propuhat cu ga na kompresor, a sutra cu nabaviti pastu.

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.12.2013 11:23 (honorboy14).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Iznenadno gašenje PC-a

I ja se slažem sa večinom, defenitivno nova pasta. Ne znam koliko je stara ova koja je sada na računalu no definitivno nema provodljivost topline kao prije, a i ak je bila neka lošija vjerojatno je otvrdnula i prilikom premještanja kompa i usljed vibracija itd... izgubila funkciju koja joj je namjenjena. 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Iznenadno gašenje PC-a

Da li preporučate razmazivanje paste ili samo stavljanje paste ''riže'' u sredinu pa da pritisak hladnjaka rasporedi pastu?

 
0 0 hvala 0
10 godina
odjavljen
offline
Re: Iznenadno gašenje PC-a

Razmazivanje.

Ako imas Steam dodaj me: WolfET03
11 godina
neaktivan
offline
Re: Iznenadno gašenje PC-a
honorboy14 kaže...

Da li preporučate razmazivanje paste ili samo stavljanje paste ''riže'' u sredinu pa da pritisak hladnjaka rasporedi pastu?


Zayebi zrno rize. Stock cooler ne prione dovoljno jako uz plocu da bi to zrno rize spresao preko cijelog proca. Ja obicno uzmem malu plasticnu zlicicu od sladoleda i fino razmazem tanki, tanki sloj preko proca i onda nabijem cooler. Prijatelj mi je rekao da on navuce vrecicu preko prsta pa fino razmaze na tanko. Ali zaista na tanko i da nema brazda ili zazora u pasti. Napravo to, nabi cooler i onda ga probaj rukom micati i vidi jel dobro nasjeo ili klamfa ...

12 godina
offline
Re: Iznenadno gašenje PC-a
honorboy14 kaže...

Evo slika. Taman sam jos htio okinut jednu i ugasio se.

Ako dobro vidim pored temperature procesora temperatura napajanja je također visoka a i napon na 12v je niži, pored procesora i paste  pokušaj provjeriti radi li ventilator napajanja.

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.12.2013 18:07 (stipara).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice