Jel termopasta uopće pomaže?

poruka: 13
|
čitano: 5.308
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Jel termopasta uopće pomaže?

Eto, zanima me jel pasta uopće pomaže da se temperatura CPU-a snizi za koji stupanj

ili je ona na njemu samo za efikasniji odvod topline na rebra hladnjaka?

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Jel termopasta uopće pomaže?
Aceo kaže...

Eto, zanima me jel pasta uopće pomaže da se temperatura CPU-a snizi za koji stupanj

ili je ona na njemu samo za efikasniji odvod topline na rebra hladnjaka?

 

 Za efikasniji odvod topline...
Kublach
15 godina
neaktivan
offline
RE: Jel termopasta uopće pomaže?

Pa ona ti snizi temperaturu procesora tako da efikasnije (veća se površina hladi) odvodi toplinu na cooler.....

Kod procesora se primjeti ako je nema.....katkad u obliku dima.....

Definitivno ju je poželjno stavit.

Tikviči vladaju svijetom!
16 godina
offline
RE: Jel termopasta uopće pomaže?

Ajde razmisli jos jednom. Ako sa necega odvodis toplinu onda je to nesto ........

15 godina
offline
Jel termopasta uopće pomaže?

Pomaze ako imas dobar coler pa da ti hladi procesor.Al bez dobrog colera ti ne pomaze toliko

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Jel termopasta uopće pomaže?
Aceo kaže...

Eto, zanima me jel pasta uopće pomaže da se temperatura CPU-a snizi za koji stupanj

ili je ona na njemu samo za efikasniji odvod topline na rebra hladnjaka?

 

 Ona je OBAVEZNA. Sastavni je dio kompjutera kao i svi ostali dijelovi na matičnoj ploči. Nanosi se na tanko i to treba znati napraviti. Kako postavljaš suvislo pitanje, moj ti je odgovor da ti termopastu ako je nemaš stavi netko tko to zna.
16 godina
moderator
offline
Jel termopasta uopće pomaže?

Pasta sluzi da bi se popunile brazde izmedju hladnjaka i procesora i time poboljsao kontakt izmedju njih i odvod topline.

Ako imas savrseno ispoliranu bazu hladnjaka i procesor i oni savrseno nalijezu jedno na drugo, onda ti pasta nije potrebna.

Ali savrseno u praksi ne postoji.

Zato ide mrvica paste na procesor a ne natackati kao pastetu, sto mnogi noobovi ne znaju.

I'm fat, you're ugly! I can diet.
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.2.2009 14:01 (DrNasty).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Jel termopasta uopće pomaže?
Kalea kaže...
Aceo kaže...

Eto, zanima me jel pasta uopće pomaže da se temperatura CPU-a snizi za koji stupanj

ili je ona na njemu samo za efikasniji odvod topline na rebra hladnjaka?

 

 Ona je OBAVEZNA. Sastavni je dio kompjutera kao i svi ostali dijelovi na matičnoj ploči. Nanosi se na tanko i to treba znati napraviti. Kako postavljaš suvislo pitanje, moj ti je odgovor da ti termopastu ako je nemaš stavi netko tko to zna.
 A jesi li ti kad kom stavio ???
http://tionline.ru/
15 godina
neaktivan
offline
RE: Jel termopasta uopće pomaže?
skyrider kaže...
Kalea kaže...
Aceo kaže...

Eto, zanima me jel pasta uopće pomaže da se temperatura CPU-a snizi za koji stupanj

ili je ona na njemu samo za efikasniji odvod topline na rebra hladnjaka?

 

 Ona je OBAVEZNA. Sastavni je dio kompjutera kao i svi ostali dijelovi na matičnoj ploči. Nanosi se na tanko i to treba znati napraviti. Kako postavljaš suvislo pitanje, moj ti je odgovor da ti termopastu ako je nemaš stavi netko tko to zna.
 A jesi li ti kad kom stavio ???
 Morat ćeš naći nekog drugog, sklon sam stavljanju suprotnom spolu.
15 godina
neaktivan
offline
Jel termopasta uopće pomaže?

ma stavi kap(zrno rize...mrviiiiicuuuuuuuuu vece) na sredinu proca...i razmazi s necim..(nemoj odmah u stranu vuci jer ce ti nestat za sredinu popunit...nego ravnomjerno potezim sredinu proca razmazi..pa polako prema rubovima)..i kad stavis hladnjak...ako je AMD..samo ga prodrmaj malo ljevo desno(kod stock i jos nekih coolera) i stavi polugu...kod intela ovisi isto...jer stock ima manju bazu...pa ti je bolje stavit pasrtu na hladnjak..jer je bitnije stavit pastu tamo gdje je kontat proca i hladnjaka(barem ja tako mislim iako mos direktno na proc)

kopirajte si ovo u potpis....ako misliste....da bi vistu trebalo ukinut....i da je kingmax definintivno....best buy na trzistu
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Jel termopasta uopće pomaže?
Aceo kaže...

Eto, zanima me jel pasta uopće pomaže da se temperatura CPU-a snizi za koji stupanj

ili je ona na njemu samo za efikasniji odvod topline na rebra hladnjaka?

 

 pitaš gluposti ćim su izišli prvi tranzistori s hladnjacima 60 godina prošlog stoljeća korištena je termo vodiva pasta a ti danas pitaš jeli to upće potrebno

naravno da je i to obavezno
MB-Gigabyte-EP35-DS3P-Q9450 4×2.66-Crosair Dominator 4×1GB DDR-2,1066Mhz-HDD-2×SAGATE 31000340as 2×1-TB-plus vanjski hd Maxstor-500gb NVIDIJA GF 8800 Gts 512-Thermaltake W0131R,850W-Samsung T220P 1920×1200,ful HD Revoltec tipkovnica miš-Predator gejmer laser 3300dpi kućište HELLGATE-3000
15 godina
neaktivan
offline
RE: Jel termopasta uopće pomaže?
Aceo kaže...

Eto, zanima me jel pasta uopće pomaže da se temperatura CPU-a snizi za koji stupanj

ili je ona na njemu samo za efikasniji odvod topline na rebra hladnjaka?

 

 A da nam kažeš o kom se procu radi? To bi nam pomoglo. Imaš procesore sa i bez kućišta što donekle mijenja način postave termal paste.
15 godina
online
Jel termopasta uopće pomaže?

Ja sam nakon godinu dana na svoj q6600 stavio novu pastu(ac mx-2)i skinuo onu staru koja se dobije sa stock coolerom,i sad mi je procesor 10stupnjeva hladniji i manji mi zuji ventilator pod opterecenjem(temperature u idle ispod 40 stupnjeva 37-40 po jezgrama, a u loadu ne ide preko 60)Prezadavoljan sam sa pastom.Skini si everest i malo pogledaj kakve su ti temperature.Ak su ti visoke i vent ti stalno jako zuji,bolje si stavi pastu da ga ohladis.Naravno i jaci hladnjak je jos bolje,al to dode vise para nego pasta(ova mx2 dode 40kn u linksu)

Intel Core 2 Quad Q6600 BOX, 4×2.4GHz, 1066MHz MB Gigabyte P35-S3G,DDR II, SATA II Gigabyte GF 9800GT, 512MB DDR3,OC-ed 700/1715/900 2XDDR2 2GB PC6400 (800MHz),SuperTalent, CL5 Chieftec power supply 550W, EPS, ATX 2.0
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice