Kako prebaciti OS s ostecenog HDD na ispravni HDD

poruka: 15
|
čitano: 3.475
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Kako prebaciti OS s ostecenog HDD na ispravni HDD

Naime imam bad sectore na jednom od dva HDD u laptopu na kojem mi je OS i svi drugi orginal programi pa sam pokusao prebaciti sve u kompletu na drugi zdravi HDD iste marke Toshiba ali nije islo upravo zbog ostecenja na prvom.

Ako neko ima iskustva sa navedeni lijepo molim pomoc?

 

Unaprijed zahvalan...

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Kako prebaciti OS s ostecenog HDD na ispravni HDD

Unaprijed se ispricavam moderatorima ako negdje grjesim u pravilima ponasanja...

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kako prebaciti OS s ostecenog HDD na ispravni

Taj disk će uskoro biti neupotrebljiv ... kopiraj si sve što može od My Dokuments ( slike, dokumente, videa itd.) a i ostale podatke kao e-mail, profil/bookmarks od browsera itd. na taj drugi disk na koji prethodno treba napraviti dvije particije jedna za system i druga za te podatke.

Programe kao ni system nemožeš kopirati, oni se moraju instalirati.

15 godina
neaktivan
offline
Kako prebaciti OS s ostecenog HDD na ispravni HDD

Možeš ga klonirati. Ima dosta programa za to. Recimo ovo je dobar alat: http://www.paragon-software.com/home/brh/

 

 

http://deridownload.comze.com/
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Kako prebaciti OS s ostecenog HDD na ispravni HDD

Kloniraje odlično odrađuje i "System image" kojeg imaš već na Windowsima. Samo "System repair disck" nemoj zapržiti kroz Windowse nego s neta skini ISO pa ga zaprži preko recimo ImgBurn.

Crkva je zlo 21. stoljeća
Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Kako prebaciti OS s ostecenog HDD na ispravni

"....pa sam pokusao prebaciti sve u kompletu na drugi zdravi HDD iste marke Toshiba ali nije islo upravo zbog ostecenja na prvom. "

 

.. mislite klonirati hdd skupa sa bad sektorima  koje nemože kopirat ???

12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prebaciti OS s ostecenog HDD na ispravni
hetog kaže...

Unaprijed se ispricavam moderatorima ako negdje grjesim u pravilima ponasanja...

Pročitaj pravila foruma

 

"Višestruke poruke - Suzdržite se od uzastopnih poruka, jedne za drugom, prije odgovora drugih forumaša. Višestruko postanje smatra se lošom netiketom, pa će takve poruke biti brisane, a njihovi autori kažnjavani kartonima. "

 

 

14 godina
offline
Kako prebaciti OS s ostecenog HDD na ispravni HDD

Macrium relfect instaliraj i kloniraj disk, daleko najjednostavniji način,

 

pozz

 
0 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Kako prebaciti OS s ostecenog HDD na ispravni HDD

Pokušao sa HDTune napraviti Error scan pa se sve zaledilo i nakon prisilnog gašenja totalni kaos sve poremećeno i blokirano od audio kartice do wireless kartice, grafika sve. E sad sam ga stvarno dokrajčio. Je li sad konačno mrtav taj HDD ili ima još bilo kakve šanse da s njega pokupim orginal OS, orginal MS Office Pro i Student, orginal Norton and so on.

 

Ljudi hvala vam na dosadašnjem zanimanju i pokušaju pomoći za moj problem

 

Unaprijed zahvalan svima...

 

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Kako prebaciti OS s ostecenog HDD na ispravni

Slini sa Digital river .iso i to su ti orginalni legalni windowsi, kasnije ih samo aktiviraš. Za ovo drugo ne znam, za početak si instaliraj OS.

Crkva je zlo 21. stoljeća
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.10.2014 9:17 (daniel.hajdinjak666).
10 godina
offline
Re: Kako prebaciti OS s ostecenog HDD na ispravni

---nije sve gotovo..ne predaji se...ukoliko bios vidi disk (bez obzira što više ne diže system) možeš još spasiti podatke...odnesi na drugi comp taj disk i priključi pa prekopiraj što god ti treba.

12 godina
offline
Kako prebaciti OS s ostecenog HDD na ispravni HDD

Probaj s dd_rescue i live linux distribucijom "ogulit" podakte s particije,

a kasnije probaj s windows repairom popravit sustav.

Nastoj ne pokretat više windows, jer što ga više pokrećeš oštećenja

se mogu pogoršati.

Na kraju ako ne želiš riskirati najbolje ti je odnjeti disk do kakvog

servisa pa da ti oni profesionalnim alatima pokušaju spasit sustav/

podatke.

Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Kako prebaciti OS s ostecenog HDD na ispravni
hetog kaže...

..,. E sad sam ga stvarno dokrajčio. Je li sad konačno mrtav taj HDD ili ima još bilo kakve šanse da ..

 

 

-tko zna, možda..

-prvo pravilo, stani. Polako, takve stvari se ne rade iz (pokvarenog) OSa, nego s bootmedija ili drugi PC.

-hd tune i sl alati mogu napraviti više štete... ali to si već otkrio, dodatak, HW fizičke kvarove ne možeš popraviti softwareom, samo logičke-SW kvarove.. ali to se radi tek kad diagosticiraš i kad ZNAŠ rezultat kojeg će neki alat napraviti. Inače je ćoava koka/rizik gubitka mada poneki kvar može biti takav da spasa nema.

-prije popravka (raznim) diag alatima vidiš stanje, pokušaš backup-image, pa tek tad kreneš u 'popravljanje'. Razlika kojim alatom ćeš napraviti image je u tome što neki mogu ignorirati bad sectore i sl probleme i uspješno iskopirati potrebno, naravno prvo se pokuša kompletan image, ako nikako ne ide druge metode..

-alati? vidi npr Hirens + svaki proizvođač hdda ima svoj alat (ali većina je na hirensu-miniPE), linux distre-live mogu ali ugl nemaju DOS-Win alate kao npr chkdsk.. uz pitanje kako se snalaziš na nekoj linux distri/terminal/oznake particija.., većini je MSovski SW 'lakši'-razumljiviji.

-ovisno što imaš na raspolaganju (npr drugi hdd kabel, drugi PC.. drugi hdd) i SW-alatima, kao i 'važnosti' podataka koje spašavaš, može se ali nema 100% i ovisi o konkretnom kvaru/sreći, naravno i (pred)znanju za to, jer krivi korak.. možda je sad već kasno, možda se može uz nekokiko sati-dana ..jet to može trajati, trajati.. polako, moraš znati što će svaki korak napraviti, ako nisi siguran stani (ili je prekasno).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Re: Kako prebaciti OS s ostecenog HDD na ispravni
AF139 kaže...

"....pa sam pokusao prebaciti sve u kompletu na drugi zdravi HDD iste marke Toshiba ali nije islo upravo zbog ostecenja na prvom. "

 

.. mislite klonirati hdd skupa sa bad sektorima  koje nemože kopirat ???

Ako su bad sectori oštetili hrpu sistemskih datoteka,  zaboravi na kloniranje i probaj spasiti podatke.

9 godina
neaktivan
offline
Kako prebaciti OS s ostecenog HDD na ispravni HDD

Hvala ljudi,

borba se nastavlja

nema predaje

za sada najbitnije izvući podatke pa onda dalje što bude.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice