Kako spojiti PC na TV ako je PC već spojen na...

poruka: 12
|
čitano: 4.017
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Kako spojiti PC na TV ako je PC već spojen na...

Pozdrav svima,

 

Zanima me kako da spojim PC koji je već spojen na monitor putem HDMI-ja (na grafičku) na 4K TV?

Od kablova imam samo HDMI a kada spojim PC (putem matične) s TV-om ne događa se ništa.

Mogu li uopće spojiti PC i TV ako mi je PC spojen na monitor putem HDMI-ja?

PS

Od OS-a koristim Windows 10.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kako spojiti PC na TV ako je PC već spojen na.
Jurassic Park kaže...

Pozdrav svima,

 

Zanima me kako da spojim PC koji je već spojen na monitor putem HDMI-ja (na grafičku) na 4K TV?

Od kablova imam samo HDMI a kada spojim PC (putem matične) s TV-om ne događa se ništa.

Mogu li uopće spojiti PC i TV ako mi je PC spojen na monitor putem HDMI-ja?

PS

Od OS-a koristim Windows 10.

 Spojio si na tu GTX sto imas ? 

ako jesi , nije ni cudo sto ne moze preko integruse jer ju gasi automatski cim detektira diskretni GPU 

 

imas DVI ili DP na monitoru ? ako imas spoji tako , a  HDMI izlaz na  grafi iskoristi za TV 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.9.2018 20:19 (error_666).
11 godina
offline
Re: Kako spojiti PC na TV ako je PC već spojen na.
error_666 kaže...
Jurassic Park kaže...

Pozdrav svima,

 

Zanima me kako da spojim PC koji je već spojen na monitor putem HDMI-ja (na grafičku) na 4K TV?

Od kablova imam samo HDMI a kada spojim PC (putem matične) s TV-om ne događa se ništa.

Mogu li uopće spojiti PC i TV ako mi je PC spojen na monitor putem HDMI-ja?

PS

Od OS-a koristim Windows 10.

 Spojio si na tu GTX sto imas ? 

 

 Da,spoji sam monitor sa GTX 970 putem HDMI-ja.

Sad bi volio spojiti TV sa PC-jem putem HDMI-ja ako je ikako moguće?

 

EDIT:da,mislim da imam DVI,pa ću probati tako.

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.9.2018 20:21 (Jurassic Park).
12 godina
offline
Kako spojiti PC na TV ako je PC već spojen na...

Ako imas DVI ulaz na monitoru , spoji ga  tako , a TV preko HDMI-a i nemas brige . Tako je i kod mene 

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.9.2018 20:49 (error_666).
Moj PC  
2 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Kako spojiti PC na TV ako je PC već spojen na.

Nemoguce da monitor ima samo hdmi to jos nikada nisam vidio. Mora imat bar dvi ili DP jos. Inace postoji i hdmi switch za kupiti ali mislim da ti nije potrebno

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
11 godina
offline
Re: Kako spojiti PC na TV ako je PC već spojen na.
CroVandal kaže...

Nemoguce da monitor ima samo hdmi to jos nikada nisam vidio. Mora imat bar dvi ili DP jos. Inace postoji i hdmi switch za kupiti ali mislim da ti nije potrebno

 Nema samo HDMI,ima i DVI i DP.Samo sam ja mislio da mogu spojiti HDMI u matičnu i onda u TV,a da mi je za to vrijeme spojen PC s monitorom.Sad vidim kao što je kolega gore rekao da kupim DVI,pa ću to i kupiti.

11 godina
online
Re: Kako spojiti PC na TV ako je PC već spojen na.
Možeš i to, dapače čak je i poželjno jer se gtxice više griju s dva ekrana, a za tv ti je dovoljna i integrirana - samo treba uključiti igpu u biosu, jer se po defoltu isključi čim ukopčaš decidiranu grafu u matičnu.
14 godina
offline
Re: Kako spojiti PC na TV ako je PC već spojen na.

Aha, da to neide jedino ako grafa ima 2 hdmi porta. Al najbolje je kako je kolega rekao svi za monitor i hdmi za tv tako sam ja imao isto dok nisam slozio htpc. 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
6 godina
protjeran
offline
Kako spojiti PC na TV ako je PC već spojen na...

Mozda kad si spojio si na telki zaboravio odabrati pravi input u izborniku?

žene ga vole
Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
online
Re: Kako spojiti PC na TV ako je PC već spojen na.
Ja govorim da ne treba niti kupovati dodatne kablove, jer očito već ima 2x hdmi, samo uključi u biosu igpu i ostavi jedan hdmi u gtx za monitor, a drugi hdmi u matičnoj preko igpu za tv. Tako će imati tv za filmove, a monitor za gejmanje i gtxica mu neće nepotrebno biti opterećena dodatnim monitorom
12 godina
offline
Kako spojiti PC na TV ako je PC već spojen na...

imao sam spojeno hdmi kablom pc sa samsung ttv 22 inch

sad sam spojio pc hdmi kablom sa tv Toshiba 32LV933G ,ovako izgleda tv,

i slika mi je razvučena i gore i dolje i sa strana,koju god stavim rez.ne stane na tv 

kad spojim sa toshibom u postavkama pc je rez.1920x1080 preporučena

sve sam isprobao i neće ,zaboravio uslikat

ima li tko kakav savjet

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kako spojiti PC na TV ako je PC već spojen na.

-to je 'tv' fičer.. tj svaki tv (iz povijesti od st.sedmog do danas..) je 'uvećavao' sliku, kao zoom, recimo +5%.. i to u doba analognih, kako bi taj okvir bio višak-odrezan, tj da se ne vidi 'snijeg'-smetnja-rub..

-odavno to nije potrebno, no eto, tako je..

-tad ovisiš o tv-opcijama, pa može imati potrebne postavke-podešavanja za 'zumiranje' ili podešavanje pozicije-veličine slike, no vjerojatno nema (jer danas to nije potrebno..) kao što to isto može gpu-driver u svojim opcijama, opet ako imaš driver s tim opcijama.. ista stvar-zoom-skaliranje, kako god se nazove.

-treća kombinacija, koju više vjerojatno ne možeš.. tv-analogni ulazi, kao video-cinch, vga (plavi) pc.. su alanogni i obično imaju taj dio, skaliranje-podešavanje, dok digitalni ulaz to obično nema.. pa ako tv ima npr vga ulaz tad može i tako.. no sad ga većina novijih računala nema kao izlaz.

 

-zato se tv ekrani ne koriste za pc-računalo, rad.. tj može raznim kemijanjima, npr kako podesiti startmeni-traku da je vidljivo-dovoljno za klikanje da se može upaliti-ugasiti ili podesiti glasnoća zvuka mišem (jer je to dio koji nedostaje, .. rubovi..) pa se to uveća, povećane ikone ili os-gui-frontend koji to kao startmeni riješi prikazom ne na systraci i rubovima ekrana, dok svaka app u prozoru tad treba biti ne-maximizirana od ruba do ruba kako bi buttonmeniji bili vidjivi..

 

-razlika je naprosto u elektronici i postavkama skaliranja-zuma, dok je dovoljno da nema opcje za podešavanje i eto problema..

+ pošto su to imali u pravilu na analognim ulazima, umjesto podešavanja ručno plus-minus, često je samo automatika, autofit.. kad se stisne button slika ide gore-dolje-ljevo-desno.. i podesi se, no na digitalnim ulazima to u pravilu ne postoji kao i to da bolje šanse imaju stariji uređaji iz doba kad se koristilo oboje, noviji često nemaju ništa za podešavanje slike.. tako da se ne treba čuditi 'zašto to nema'.. 

 

-pc, poruke-textovi na ekranu, kao 'preporučena' rezilucija... je onako, polubezvezna, defaultna je nešto drugo, dok mogu biti iste.. pa podesi-promijeni i na nekim kombinacijama će ti biti upotrebljivo, na nekima mutno, na nekima premala slika vs crni rub (suprotno od stanja da prelazi rub-nevidljivo)..čak i promjenom hz-a jer i o tome ovisi kako će neka elektronika podesiti-pomaknuti prikaz, npr 25-30 ili 50-60hz kao i poneki hz manje-više, npr 59 je često u izborniku.. a sve ovisi i o driveru pa možda win-generički nema sve što ima proizvođačev ovisno o gpu-kartici, intel-amd-nvidia.. pa i to probati-instalirati i proći opcije, ima ali ovisi i o verziji drivera a takve fičere često izbace dok im je važnije npr izdati novi (mada stari) dirver za win11 ili dolazeći win12, za novu karticu ili novu igru.. ne misle na tv pa ispuste itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice