Kako uključit PC bez tipke?

poruka: 35
|
čitano: 27.652
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Kako uključit PC bez tipke?

Zanimalo bi me dali se može ikako uključit PC bez pritiska na tipku za uključenje od kučišta?

 

Naime, imam jedan PC na kojem ne radi tipka za uključenje na kučištu i nemam pojma kako da ga uplaim bez toga, a novo kučište ne mislim kupovati niti ništa lemiti.

 

Znači, dali ima kakva opcija da se pali preko tipkovnice ili miša, samo da se ne mora preko tipke na kučištu?

Gaming is Life!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kako uključit PC bez tipke?

Ako postoji, imaš u BIOS-u za namjestit da se pali putem tipkovnice.

I used to play a little, but a little wouldn't do it, so the little got more and more.
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kako uključit PC bez tipke?
Dali treba kakvu posebnu kombinaciju tipki stisnut?
Gaming is Life!
16 godina
offline
Re: Kako uključit PC bez tipke?
Imao sav takav slucaj. Tipka za paljenje je ustvari kratkospojnik na koji idu one dvije zice sa maticne. Kupi za par kuna prekidac otvori kuciste i spoji ga na te zice i to je to.
16 godina
offline
Re: Kako uključit PC bez tipke?
PCGamerX kaže...
Dali treba kakvu posebnu kombinaciju tipki stisnut?

Ne, obično je to "any key" ili jednostavno Enter, F2 ili Del tipka.

 

Potraži u BIOS-u pod Power Managementom, tamo bi trebalo biti ako tvoja ploča to podržava.

I used to play a little, but a little wouldn't do it, so the little got more and more.
12 godina
neaktivan
offline
Kako uključit PC bez tipke?

Pa za sad možeš samo kratko spojiti te pinove i onda u BIOS-u namjesti da ga možeš uključiti stiskanjem tipke na tipkovnici ili mišu.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kako uključit PC bez tipke?
Evo probao sam upaliti PC bez potrebe za pritiskom tipke na kučištu i radi, ali samo sa PS/2 tipkovnicom tj. samo preko PS/2 utora.

USB tipkovnica i miš može probuditi PC samo ako prethodno PC nije bio isključen iz struje tj.može ga probuditi iz S5 stanja, a PS/2 tipkovnica ga pali kao da ste pritisnuli tipku na kučištu nakon što ste ga uključili u struju.

Zanimljivo, vjerovatno USB nema dosta struje kao PS/2 za takvo nešto.

Ipak je korisno imat i stariju tipkovnicu :)

Gaming is Life!
16 godina
offline
Re: Kako uključit PC bez tipke?

ne vidim smisao paljenja pc-a priko tipkovnice... osim ako ti netko nije sakrio onaj botun s kojim se pc normalno pali {#}

It's not who u are, it's who u know.
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Kako uključit PC bez tipke?

A isto tako se mozes posluziti primitivnim trikom...ali samo privremeno zato sto nije prakticno.

 

Nadi u BIOS-u kako da se tvoj PC ponasa nakon nestanka struje. Opcija se zove Power On after power fail (ili tako nekako)

★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kako uključit PC bez tipke?
Obi Wan kaže...

ne vidim smisao paljenja pc-a priko tipkovnice... osim ako ti netko nije sakrio onaj botun s kojim se pc normalno pali {#}

Ne vidim smisao odgovaranja na poruku koju se nisi udostojio ni pročitati.

I used to play a little, but a little wouldn't do it, so the little got more and more.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kako uključit PC bez tipke?
Pa ako ti se pokvari tipka ili ti se strga kabel kao kod mene, onda je itekako korisno imat tu mogućnost da može PC upalit preko tipkovnice.

Samo mi nije jasno zašto nemože USB tipkovnica ga upalit, a PS/2 može?

To bi mi možda neki znalac mogao objasnit?
Gaming is Life!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako uključit PC bez tipke?
PCGamerX kaže...
Evo probao sam upaliti PC bez potrebe za pritiskom tipke na kučištu i radi, ali samo sa PS/2 tipkovnicom tj. samo preko PS/2 utora.

USB tipkovnica i miš može probuditi PC samo ako prethodno PC nije bio isključen iz struje tj.može ga probuditi iz S5 stanja, a PS/2 tipkovnica ga pali kao da ste pritisnuli tipku na kučištu nakon što ste ga uključili u struju.

Zanimljivo, vjerovatno USB nema dosta struje kao PS/2 za takvo nešto.

Ipak je korisno imat i stariju tipkovnicu :)

Gledaj od 14:20 do 14:49 ako ti se da stalno tako.

 

I want to taste you but your lips are venomous poison, you're poison, running through my veins
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: Kako uključit PC bez tipke?
PCGamerX kaže...
Pa ako ti se pokvari tipka ili ti se strga kabel kao kod mene, onda je itekako korisno imat tu mogućnost da može PC upalit preko tipkovnice.

Samo mi nije jasno zašto nemože USB tipkovnica ga upalit, a PS/2 može?

To bi mi možda neki znalac mogao objasnit?

  Na nekim plocama moze ako postavis jumper na kratkospojniku gdje pise USB Pwr da se omoguci +5 V na standby ili da ima uvijek +5V na USB portovima nezavisno da li je PC ukljucen (Windows) ili ne. Samo treba da je ukljucen naponski kabel u utikac, jel? {#}

 

★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.4.2012 13:57 (Lazarus Long).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kako uključit PC bez tipke?
Aha, to sam si i mislio, a kažeš da je onda po defautlu ti jumperi da se PC može uplalt preko PS/2?
Gaming is Life!
15 godina
offline
Kako uključit PC bez tipke?

zato vecina novih ploca ima power i reset tipku na sebi, to moze posluzit ako nemas kuciste nego drzis sve na stolu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: Kako uključit PC bez tipke?
PCGamerX kaže...
Aha, to sam si i mislio, a kažeš da je onda po defautlu ti jumperi da se PC može uplalt preko PS/2?

  Na PS/2 imamo stalan "dotok" struje i kratko-spajanjem (pritiskom na tipku) palimo PC

Zato i nije preporucljivo da se PS/2 mis ili tipkovnica cupaju dok PC radi

★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★
12 godina
offline
Re: Kako uključit PC bez tipke?

Iskoristi reset tipku, ako je imas na kucistu. Ustekaj kablove od reseta na mb switch na maticnoj ploci i palis comp ppomocu reset tipke.

16 godina
offline
Re: Kako uključit PC bez tipke?
Danny_HR kaže...
Obi Wan kaže...

ne vidim smisao paljenja pc-a priko tipkovnice... osim ako ti netko nije sakrio onaj botun s kojim se pc normalno pali {#}

Ne vidim smisao odgovaranja na poruku koju se nisi udostojio ni pročitati.

gle ako je vec botun i pokvaren, kako on onda misli upalit pc ako ne preko istoga.

It's not who u are, it's who u know.
15 godina
offline
Kako uključit PC bez tipke?

@filterini dobro zbori, imam takvo racunalo koje je bilo na servisu jer je otisla tipka za paljenje, pa je naređeno da se pali preko reseta.

TrustNo1
 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Kako uključit PC bez tipke?

kacavidom taknes kontakt na maticnoj i upali, najlakse i najbrze, tako mi u servisu radimo.

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.4.2012 0:17 (redikulx).
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kako uključit PC bez tipke?
PCGamerX kaže...

Zanimalo bi me dali se može ikako uključit PC bez pritiska na tipku za uključenje od kučišta?

 

Naime, imam jedan PC na kojem ne radi tipka za uključenje na kučištu i nemam pojma kako da ga uplaim bez toga, a novo kučište ne mislim kupovati niti ništa lemiti.

 

Znači, dali ima kakva opcija da se pali preko tipkovnice ili miša, samo da se ne mora preko tipke na kučištu?

Može se uključiti tako da se u BIOS-u namjesti uključenje putem modema. Naravno, ako imaš modem u računalu. Pozoveš telefon mobitelom i uključi se PC. Tako ja uključujem računalo kad želim da mi računalo bude uključeno kad stignem kući s posla (malo dulje traje podizanje sustava, a meni se ponekad žuri. Čak i podizanjem slušalice telefona, uključuje se računalo.

 

Može se namjestiti i pomoću opcije wake-on-lan i mobitela, ali to je nešto složenije.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako uključit PC bez tipke?
redikulx kaže...

kacavidom taknes kontakt na maticnoj i upali, najlakse i najbrze, tako mi u servisu radimo.

 Slažem se, najlakši način.

I want to taste you but your lips are venomous poison, you're poison, running through my veins
16 godina
offline
Re: Kako uključit PC bez tipke?
donator_bubrega kaže...
redikulx kaže...

kacavidom taknes kontakt na maticnoj i upali, najlakse i najbrze, tako mi u servisu radimo.

 Slažem se, najlakši način.

Tako ja palim, neki dan palio sa kacovidom kao i obicno dok radim servis, mozes upaliti sa bilo cime samo da povezes kontakte, evo nije mi se dalo traziti kacovidu pa uzeo saraf i kratko prespojio.

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako uključit PC bez tipke?
Obi Wan kaže...

gle ako je vec botun i pokvaren, kako on onda misli upalit pc ako ne preko istoga.

 

Pa to i je poanta teme pobogu!!! Čovjek traži alternativni način a ti si u to očito jako dobro upućen... {#}

 

EDIT:

Nikako se ne slažem da je najlakši način paljenje preko kratkog spoja na matičnoj. To je zapravo najteži način pogotovo uzevši u obzir da gotovo svaki bios ima opciju paljenja preko neke tipke na tipkovnici. Neki čak imaju opciju paljenja preko utipkanog passworda a ponekad je moguće i preko miša. Dakle, kratki spoj je stvarno za slučaj da baš ništa od nabrojanog ne pomaže.

Freak Show Inc.
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.4.2012 20:22 (Friday).
14 godina
neaktivan
offline
Kako uključit PC bez tipke?
Ne znam koliko ti se to svida, ali da probas Wake On LAN? Mozes ga prek bilo kojeg smartphonea (Android, iOS, Symbian, WP) palit, uvjet je sam da je spojen na mrezu (sto Desk kompovi obicno jesu) i mob spojen na kucni Wireless.....Probao ja, setup nekih 5 minuta, radi savrseno (iPhone, WOL free aplikacija) :)
"Nikad necu protiv toga imat nesto protiv"
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako uključit PC bez tipke?
brate mili kao sto su ti vec rekli samo na mbo prespojis reset na power i palis kompujtor.pozz
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako uključit PC bez tipke?
brate mili kao sto su ti vec rekli samo na mbo prespojis reset na power i palis kompujtor.pozz
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kako uključit PC bez tipke?
Jedini način na koji ja mogu upalit komp, a da ne koritstim odvijač, je preko PS/2 tipkovnice.

Preko USB periferije nikako se neće upalit, znači morate imat barem stariju tipkovnicu za takvo nešto.

A kao što ste i rekli, može se i preko LAN-a i...

Ali za par dana kupujem kućište, pa mi više nije potrebno alternativno paljenje :)
Gaming is Life!
15 godina
offline
Re: Kako uključit PC bez tipke?
Mojpismonosa kaže...
Ne znam koliko ti se to svida, ali da probas Wake On LAN? Mozes ga prek bilo kojeg smartphonea (Android, iOS, Symbian, WP) palit, uvjet je sam da je spojen na mrezu (sto Desk kompovi obicno jesu) i mob spojen na kucni Wireless.....Probao ja, setup nekih 5 minuta, radi savrseno (iPhone, WOL free aplikacija) :)

Nije nuzno niti da mobitel bude spojen na kucnu mrezu.

Radi i preko normalne 3G mreze (kada je mobitel na internetu, a ne na LAN-u).

Jedino sto trebas imati neki dyndns servis zbog promjene externe IP adrese i podesen port forwarding.

If you're not paranoid, you're not paying attention
12 godina
neaktivan
offline
Kako uključit PC bez tipke?

Spoji reset tipku od kućišta na pinove za paljenje i rješen problem

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice