Komp ne pali iz prve

poruka: 15
|
čitano: 2.119
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Komp ne pali iz prve

Imam problem sa paljenjem kompa. Zadnjih nekoliko dana se nije htio upaliti iz prve, neki put iz drugog, a neki put iz 10-og pokušaja. Danas je upalio nakon negdje 20-og pokušaja. Znači kad stisnem tipku za paljenje na kućištu ventilatori se zavrte nekih pola sekunde i stanu. Nekakve struje ima jer miš ima svijetla na sebi (CM Storm). U čemu bi mogao biti problem? Pretpostavljam napajanje, staro je skoro 7 godina. Nikad nije bilo ovako nešto u tih 7 godina. Možda je dalo svoje. Ima netko neki savjet

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Komp ne pali iz prve

Dao si sam sebi odgovor,provjeri napajanje,teško da može biti nesta drugo.

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.8.2016 11:13 (IDDQD).
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Komp ne pali iz prve

Probat ću sa drugim napajanjem, hvala

10 godina
offline
Re: Komp ne pali iz prve

Problem može bit i u postavkama Overkloka, vrati ga na default pa vidi kako se ponaša

14 godina
offline
Re: Komp ne pali iz prve

Možda je i to. Nisam dosad imao problema s OC-om, al probat ću

15 godina
odjavljen
offline
Komp ne pali iz prve

PSU: LC POWER GREEN 550W ?!?!

Biti ce napajanje. LC je bila losa marka. Sa vremenom PSU jos postaje i slabije, a ti upogonio dosta toga.

Da je neki kvalitetniji PSU, ali ja igram na njega. I makni ga sto prije, jer, ako rukne i vecinu ti povuce, ostati ce ti samo glava i zid.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Komp ne pali iz prve
Mrgud Veliki kaže...

PSU: LC POWER GREEN 550W ?!?!

Biti ce napajanje. LC je bila losa marka. Sa vremenom PSU jos postaje i slabije, a ti upogonio dosta toga.

Da je neki kvalitetniji PSU, ali ja igram na njega. I makni ga sto prije, jer, ako rukne i vecinu ti povuce, ostati ce ti samo glava i zid.

 Nije LC loša marka samo imaju šaroliku ponudu.

Taj njegov zeleni LC je i više nego dovoljan za njegovu konfiguraciju.

 

Moj Metatron i nije tako lošhttp://www.lc-power.com/produkte/netzteile/metatron-gaming-serie/lc8850iii-v23-arkangel-3/

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.8.2016 23:42 (nicky.sl).
12 godina
neaktivan
offline
Komp ne pali iz prve

Može biti i matična ili RAM, pogledaj, ili u ovom slučaju poslušaj, što pišti onaj mali zvučnik prikopčan na matičnu ploču.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Komp ne pali iz prve
nicky.sl kaže...

 Nije LC loša marka samo imaju šaroliku ponudu.

Taj njegov zeleni LC je i više nego dovoljan za njegovu konfiguraciju.

 

Moj Metatron i nije tako lošhttp://www.lc-power.com/produkte/netzteile/metatron-gaming-serie/lc8850iii-v23-arkangel-3/

Otvorio sam dosta tih LC napajanja i vjeruj mi to je donji nivo tolerirane kvalitete. 7 godina je staro, izgubilo je sigurno na snazi, odnosno efikasnosti, a kako se ne ugradjuju kvalitetni dijelovi, brze ga vrijeme pregazi. Nije to novo napajanje.

Drugo je pitanje railova. 3.3V 5V i 12 V i amperaze.  Mogu postojati samo dva razloga. Ili napajanje nema snage ili su kondenzatori na maticnoj u pitanju.  Kod svega ostaloga ce se greske javiti nakon paljenja.

12 godina
neaktivan
offline
Komp ne pali iz prve

Mrgud ti dobro govori, ko ne dolazi do POSA-a, mora biti nešto do napajanja ili matične. Sve ostalo bi davalo neke simptome (čuo bi zvučne signale koje ispušta speaker spojen na matičnu)

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Komp ne pali iz prve

Jesi provjerio kako radi alnaser? 

Provjeri jel ti komp spojen s DisplayPortom. Ja sam imao problem s pin 20 na njemu koji dovodi struju od monitora do GPU-a i komp isto nije htio startati od prve.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Komp ne pali iz prve

Probo sam bez OC-a, isto. Nema nikakvih zvukova od matične. danas sam probao sa onim testom sa spajalicom na zelenu i crnu žicu. spojio sam samo dva ventilatora na njega. i upali se normalno i ventilatori također. Ali onda kad sam ga spojio normalno na matičnu opet isto. Ne pali, vent. se zaokrenu na trenutak i stane sve. Znači moguće da je izgubio snagu tokom ovih 7 godina? Neznam sta bi drugo moglo bit.

BTW, koje napajanje uzeti, obično ili modularno?

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.8.2016 21:45 (šaki01).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Komp ne pali iz prve
JozoBozo121 kaže...

Jesi provjerio kako radi alnaser? 

Provjeri jel ti komp spojen s DisplayPortom. Ja sam imao problem s pin 20 na njemu koji dovodi struju od monitora do GPU-a i komp isto nije htio startati od prve.

 Spojen je sa DVI-D kablom

14 godina
offline
Komp ne pali iz prve

Probao drugo napajanje, iz prve normalno upali.znaci moram se dat u kupovinu novog

Moj PC  
2 0 hvala 1
14 godina
offline
Komp ne pali iz prve

Riješeno, uzeo novo napajanje

Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice