Komp pali na "odgodu"

poruka: 11
|
čitano: 1.652
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Komp pali na "odgodu"

Lp. Ovako..kada stisnem dugme za paljenje kompa on upali na sekundu dvije( cujem da ventilatori vrte) i nakon toga se ugasi sve kao da je iskljucen ventovi se ugase.To potraje 3-4 sekunde i onda se normalno boota i upali i sve radi. Ali mi je ovo nejasno. Kakav bi to problem mogao biti dali je to znak da je nesto pri kraju ?

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.1.2017 17:47 (Ghost23).
 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Komp pali na "odgodu"

A da barem napišeš o kojoj se konfiguraciji radi?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Komp pali na "odgodu"

Ček oprosti ako pitam kakve veze ima konfa. sa time sto se on pali na odgodu ? Mislim pitam.. Bilo bi mi drago da mi objasnis ako nije problem.

16 godina
odjavljen
offline
Komp pali na "odgodu"

Neke matične imaju takav"problem" koji se da riješiti u postavkam biosa. A sad ak nije problem postaj konfiguraciju pa ako znam pomognem. Zašto ti je to teško?

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Komp pali na "odgodu"

Kreni od napajanja.Ja sam imao slučaj da mi se ventilator na stock cooleru uvijek prilikom boota zavrti,stane,pa opet zavrti(sistem provjerava da li vent radi)i to je ok.Ali samo na ventu od stock coolera,a ne na svim ventilatorima.

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.1.2017 18:33 (igzgd).
11 godina
neaktivan
offline
Komp pali na "odgodu"

Koliko je star comp , i kad si zadnji put mjenjao bateriju BIOS-a (CR2032).

Baterija BIOS-a moze trajati od 2-5 godina , sve zavisi kako se kompjuter upotrebljava.

2 godine ce baterija trajati ako se komp vrlo rijetko upotrebljava.

10 godina ako se upotrebljava svaki dan.

 

brix mo
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.1.2017 19:28 (brixmo).
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Komp pali na "odgodu"

Desktop pod moj PC... Pali tako od prvog dana i nakon promjene napajanja (Fractal umjesto XFXa). To je do ploče i navodno update BIOSa to rješava ali je to toliko beznačajan problem da mi se ne da to rješavati.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Komp pali na "odgodu"

Iskopcaj napajanje , izvadi BIOS bateriju na 5min ,  i vrati bateriju nazad ... Time ces resetirati BIOS na tvornicke postavke.

brix mo
15 godina
neaktivan
offline
Re: Komp pali na "odgodu"
XXX kaže...

Neke matične imaju takav"problem" koji se da riješiti u postavkam biosa. A sad ak nije problem postaj konfiguraciju pa ako znam pomognem. Zašto ti je to teško?

 AMD ATHLON II X4 740
 HDD TOSHIBA 500GB

 FM2+ ASROCK FM2A55-HD+

 GEFORCE GTX 1050

 MSI PLATINUM PRO 600W

16 godina
odjavljen
offline
Komp pali na "odgodu"

Vidi u biosu AMD turbo core da li je uključen ili isključen. Ako je isključen, uključi, sejvaj pa probaj. Ili resetiraj bios sa vađanjem baterije kada je komp isključen iz struje. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Komp pali na "odgodu"
Ghost23 kaže...
XXX kaže...

Neke matične imaju takav"problem" koji se da riješiti u postavkam biosa. A sad ak nije problem postaj konfiguraciju pa ako znam pomognem. Zašto ti je to teško?

 AMD ATHLON II X4 740
 HDD TOSHIBA 500GB

 FM2+ ASROCK FM2A55-HD+

 GEFORCE GTX 1050

 MSI PLATINUM PRO 600W

Vadi to napajanje van i kupi pošteno neko. Barem Fortrona.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice