Komp se pali, nema slike, nema beepa

poruka: 18
|
čitano: 4.541
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Komp se pali, nema slike, nema beepa

Bok. Jučer sam se išao sredit kablove u kućištu, cable management i to. I sve složio najbolje što sam mogao, upalim komp i desi se ovo iz naslova. Probo više puta upalit, isto. Danas sam izvadio matičnu iz kućišta i isprobavao tako. Spojio samo GPU i RAM, pa samo GPU, pa samo RAM (jedan ili više keksa), ista stvar. Skinuo sam i proc i hladnjak, opet ih stavio, sve je lijepo sjelo, isto. Izvadio bateriju na neko vrijeme, napravio clear CMOS. Nemam nikakvih beepova, ni onaj standardni kad se upali komp ni oni koji se javljaju kod grešaka. I lampica na matičnoj ne svijetli. Prvo što mi pada na pamet da je do matične, ali radila je normalno godinama. Sve je radilo normalno do jučer. Ima netko neki davjet. Hvala unaprijed

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.1.2018 13:44 (šaki01).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Komp se pali, nema slike, nema beepa

Pogledaj da nisi previše zategao kablove pa da se koji kabel nije izvukao iz plastičnog kućišta (ovdje mislim na 24pinski konektor na matičnoj ili4 ili8pinski.....). Provjeri još jednom da li si sve spojio kako treba 

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.1.2018 13:52 (phoenix2003).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Komp se pali, nema slike, nema beepa

Preštekaj kablove od napajanja i provjeri napajanje.

uključite logiku, prije postavljanja pitanja
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Komp se pali, nema slike, nema beepa
šaki01 kaže...

Bok. Jučer sam se išao sredit kablove u kućištu, cable management i to. I sve složio najbolje što sam mogao, upalim komp i desi se ovo iz naslova. Probo više puta upalit, isto. Danas sam izvadio matičnu iz kućišta i isprobavao tako. Spojio samo GPU i RAM, pa samo GPU, pa samo RAM (jedan ili više keksa), ista stvar. Skinuo sam i proc i hladnjak, opet ih stavio, sve je lijepo sjelo, isto. Izvadio bateriju na neko vrijeme, napravio clear CMOS. Nemam nikakvih beepova, ni onaj standardni kad se upali komp ni oni koji se javljaju kod grešaka. I lampica na matičnoj ne svijetli. Prvo što mi pada na pamet da je do matične, ali radila je normalno godinama. Sve je radilo normalno do jučer. Ima netko neki davjet. Hvala unaprijed

 stavi post s opisom felera na bug-ov forum ali ne sa svojeg računala, ako ne radi. u međuvremenu, u njemu razmeneđiraj kabele. daj im disati i svakoga (posebno one koji povezuju matičnu s prednjom stranom kućišta) provjeri još jednom je li sjeo kako valja (rtfm). čini se kako je "pogreška" banalna. neki kontakt od kabelskih. oće to kad radiš reda u nečem što radi (je radilo do tad). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
14 godina
offline
Komp se pali, nema slike, nema beepa

Da, ako radi sve ne diraj. Izvadio kablove, i ponovo spojio (24 pin i 4 pin) ista stvar. Moguće da je da nekog klabla, jer sam jučer to sve vukao okolo naokolo da uredim (bolje da nisam  )

BTW, komp se neće ugasiti ako stisnem power gumb, jedino ako ištekam kabel iz napajanja

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.1.2018 14:31 (šaki01).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Komp se pali, nema slike, nema beepa

Sad sam vidio da mi je na matičnoj od iza ostao onaj jedan distancer zakačen za rupu od matične. Jer može bit da se neki kratki spoj desio pa zbog toga na radi

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.1.2018 19:09 (šaki01).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Komp se pali, nema slike, nema beepa
šaki01 kaže...

Da, ako radi sve ne diraj. Izvadio kablove, i ponovo spojio (24 pin i 4 pin) ista stvar. Moguće da je da nekog klabla, jer sam jučer to sve vukao okolo naokolo da uredim (bolje da nisam  )

BTW, komp se neće ugasiti ako stisnem power gumb, jedino ako ištekam kabel iz napajanja

 pa to sam ti i napisao. postoji onaj skup kabela (više žičica raznobojnih) koji spajaju kućište (pwr on/off, spkr, led ..) s matičnom. prečesto sam svjedočio kako i znalci pri ponovnom sastavljanju nakon npr. čišćenja zaborave na te žice (ili fulaju +- orijentaciju). kako opisuješ glavobolju, mislim da je upravo to. zaboravio si, jebga. niš strašno i samo pincetom (ili spretnim prstima) popikaj sve di treba (imaš u manualu ploče ali i na kontaktima žica piše isto što i na ploči, samo sitno). slika je samo primjer, da znaš o čemu ja to. kladim se po kaj hoćeš da ćeš time sve riješiti. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.1.2018 17:44 (Ajar).
14 godina
offline
Re: Komp se pali, nema slike, nema beepa
Ajar kaže...
šaki01 kaže...

Da, ako radi sve ne diraj. Izvadio kablove, i ponovo spojio (24 pin i 4 pin) ista stvar. Moguće da je da nekog klabla, jer sam jučer to sve vukao okolo naokolo da uredim (bolje da nisam  )

BTW, komp se neće ugasiti ako stisnem power gumb, jedino ako ištekam kabel iz napajanja

 pa to sam ti i napisao. postoji onaj skup kabela (više žičica raznobojnih) koji spajaju kućište (pwr on/off, spkr, led ..) s matičnom. prečesto sam svjedočio kako i znalci pri ponovnom sastavljanju nakon npr. čišćenja zaborave na te žice (ili fulaju +- orijentaciju). kako opisuješ glavobolju, mislim da je upravo to. zaboravio si, jebga. niš strašno i samo pincetom (ili spretnim prstima) popikaj sve di treba (imaš u manualu ploče ali i na kontaktima žica piše isto što i na ploči, samo sitno). slika je samo primjer, da znaš o čemu ja to. kladim se po kaj hoćeš da ćeš time sve riješiti. 

 Jesam, bio sam sve to pospajao, pazio na + i -. Upalio sam ga i bez power buttona, sa šarafcigerom dodirnuo dve žice za pwr, ništa. Jel može bit ovo gore što sam napiso

Hladnjak od CPU se nekako sporo vrti, neznam, možda je nešto s njim

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.1.2018 19:44 (šaki01).
15 godina
offline
Re: Komp se pali, nema slike, nema beepa
šaki01 kaže...

 Jesam, bio sam sve to pospajao, pazio na + i -. Upalio sam ga i bez power buttona, sa šarafcigerom dodirnuo dve žice za pwr, ništa. Jel može bit ovo gore što sam napiso

Hladnjak od CPU se nekako sporo vrti, neznam, možda je nešto s njim

 sumnjam da je do hladnjaka. čak i kad ne naliježe dobro na procesor, stroj se pokrene i kratko radi ali se ugasi sam čim se pregrije (barem intelov, za amd ne znam). ajde napiši koja je ploča pa da na taj načim pokušamo nešto ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
14 godina
offline
Re: Komp se pali, nema slike, nema beepa
šaki01 kaže...

Sad sam vidio da mi je na matičnoj od iza ostao onaj jedan distancer zakačen za rupu od matične. Jer može bit da se neki kratki spoj desio pa zbog toga na radi

Naravno! Odmah ga izvadi i moli Boga da ti nije već nešto pregorilo.

10 godina
offline
Re: Komp se pali, nema slike, nema beepa

Jedne prilike mi srednjoškolci (elektrotehničari) donili PC sa novim djelovima, sami sastavili i nije proradilo....otvorim  i idem provjeriti kablove i kod 24pin napajanja po običaju podgurnem vrške prstiju malo ispod mbo da se ne savija dok pritiskam palcem a ono neće prsti ispod....

Nisu stavili nijedan odstojnik i kažu da su se pitali zašto te mesingane vide u kesici ...mbo se pošteno iskrivila na zadnjoj strani kod limića a grafa nije mogla do kraja u utor

 

Napajanje im ostalo živo a mbo su reklamirali i dobili novu .

14 godina
offline
Re: Komp se pali, nema slike, nema beepa
Ajar kaže...
šaki01 kaže...

 Jesam, bio sam sve to pospajao, pazio na + i -. Upalio sam ga i bez power buttona, sa šarafcigerom dodirnuo dve žice za pwr, ništa. Jel može bit ovo gore što sam napiso

Hladnjak od CPU se nekako sporo vrti, neznam, možda je nešto s njim

 sumnjam da je do hladnjaka. čak i kad ne naliježe dobro na procesor, stroj se pokrene i kratko radi ali se ugasi sam čim se pregrije (barem intelov, za amd ne znam). ajde napiši koja je ploča pa da na taj načim pokušamo nešto ... 

 Ova iz moj PC, GIGABYTE 970A-DS3P. Samo da napomenem, matična ja vani na stolu, izvadio sam distancer i vratio ga na mjesto di je bio u kućištu.Neznam možda je do toga što je ostao zaglavljen kad sam ga prvi put išao palit pa se nešto desilo

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.1.2018 10:07 (šaki01).
15 godina
offline
Re: Komp se pali, nema slike, nema beepa
šaki01 kaže...

 Ova iz moj PC, GIGABYTE 970A-DS3P. Samo da napomenem, matična ja vani na stolu, izvadio sam distancer i vratio ga na mjesto di je bio u kućištu.Neznam možda je do toga što je ostao zaglavljen kad sam ga prvi put išao palit pa se nešto desilo

 aha. amd am3 ploča. s ovim modelom bijaše dosta problema koji se svi svode na kompatibilnost (usklađenost) s ostalim komponentama. kopajući po arhivama rješenja, pronalazim da su te ploče strašno osjetljive na sve živo (ali ovaj mesingani "šaraf" za ispod zbilja nema veze) i baš sve mora biti savršeno spojeno na njih da bi sve skupa radilo. znam da ti već sve skupa ide na jetra no pregledaj ploču zbilja detaljno (npr. je li u nekom od utora ostao kakav komadić nečega - propouši sve dobro zrakom u spreju) a onda i svaku komponentu, posebno procesor (on je najsumnjiviji) i spajaj natrag sve polaaaaako, mic po mic. pokreni sustav s minimalnom konfiguracijom (napajanje + procesor + minimum ram-a) i dodaj komponente jednu po jednu s pokusom pokretanja poslije svakog dodavanja. tako bi trebao najbrže otkriti uzrok kvara. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
14 godina
offline
Komp se pali, nema slike, nema beepa

Da vec mi je pun kufer. Probat cu jos kad dodjem s posla ove savjete. Javim ako bude promjene

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.1.2018 14:28 (šaki01).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Komp se pali, nema slike, nema beepa

Dao sam komp u servis. Sve su testirali. Sve je u redu. Kažu matična otišla. Na to sam i sumnja. Sad gledam koju am3+ da uzmem. Naišao sam na Gigabyte 970a-ds3p FX i ASRock 970 Extreme3 R2.0. Koja od ove dvije? Ili možda neka druga

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.1.2018 13:01 (šaki01).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Komp se pali, nema slike, nema beepa
šaki01 kaže...

Dao sam komp u servis. Sve su testirali. Sve je u redu. Kažu matična otišla. Na to sam i sumnja. Sad gledam koju am3+ da uzmem. Naišao sam na Gigabyte 970a-ds3p FX i ASRock 970 Extreme3 R2.0. Koja od ove dvije? Ili možda neka druga

 Ak mozes naci uzmi Asrock 990Fx Extreme 3ja je imam par godina i nemam nikakvih problema sa njome.A od ove dvije koje si naveo nemam iskustva sa Gigabyte-om pa bi ti savjetovao AsRock ali svakako 990FX čipset jer je to vrh ponude tada.

14 godina
offline
Re: Komp se pali, nema slike, nema beepa
Zelja kaže...
šaki01 kaže...

Dao sam komp u servis. Sve su testirali. Sve je u redu. Kažu matična otišla. Na to sam i sumnja. Sad gledam koju am3+ da uzmem. Naišao sam na Gigabyte 970a-ds3p FX i ASRock 970 Extreme3 R2.0. Koja od ove dvije? Ili možda neka druga

 Ak mozes naci uzmi Asrock 990Fx Extreme 3ja je imam par godina i nemam nikakvih problema sa njome.A od ove dvije koje si naveo nemam iskustva sa Gigabyte-om pa bi ti savjetovao AsRock ali svakako 990FX čipset jer je to vrh ponude tada.

 Nisam našao ni jednu sa 990fx chipsetom da je nova. Uzeo sam ASRock 970 Extreme3 R2.0 sa Alze

14 godina
offline
Komp se pali, nema slike, nema beepa

Došla matična neki dan. Spojio sve nazad, radi, bila stvar u njoj ko što sam mislio. Ali sad imam drugi problem. Nemogu nikako bootat sa USB-a da instaliram Windowse. USB je u redu jer sam prije par mjeseci bio s njim instalirao Win na staroj matičnoj. Odspojio sam HDD-ove, pustio samo SSD spojen jer na njega mislim instalirat. Kad stavim MBR (obje opcije) sa rufusom, odaberem USB, samo stoji na Windows logo-u prije nego bi instalacija trebala počet i završi tako da se pojavi neki BSOD (dva ili tri razlicita) i onda restart. Kad stavim na GPT sa rufusom, odaberem USB, dođe poruka "Reboot and Select proper Boot Device...". U oba slučaja uopće nema one poruke "Please type any key to boot from continue" ili kako već ide. Probao sam sa Secure Boot Enabled/Disabled, AHCI/IDE, CSM Enabled/Disabled, formatirao sam SSD u drugom kompu i probao i sa MBR i GPT, ništa. Nema što nisam probao. BIOS je UEFI, vidim u njemu da je na zadnjoj verziji, 2,60. Neznam više što napraviti. Ima netko neki savjet?

EDIT: Kada odaberem UEFI Usb... pojavi se crni ekran sa ASRock logom i tako stoji, ubrzo se restarta i onda pocnu beepovi (imam speaker spojen), svake dvije sekunde po jedan

EDIT: Uspio sam nekako bootat i instalirat

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.1.2018 21:37 (šaki01).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice