Komp se restarta cijelo vrijeme

poruka: 7
|
čitano: 3.805
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Komp se restarta cijelo vrijeme

Priča je ovakva:

moj brat ima komp, išao je OC-ati procesor.

Proc je neki AMD, nemam pojma koji je, nisam gledao, uglavnom cini mi se da je promijenjen CPU Clock (po sjecanju mi se to cini) sa 200 na 300 (Gigabyte MBO). (primjecujem da nije povecana voltaza, sad je kasno, ali ja sam svoj proc OC-ao malo (s  2.5 na 3 GHz) i voltaza mi je na Auto, a sve radi normalno)

Nakon toga to savea-o u CMOS i komp se ukljuci, radi par sekundi i onda udre u restart. Pa jos jedan restart. Pa jos jedan restart...

Nazalost ne daje nikakav signal na monitor pa ne znamo sto se događa, (mislio sam da je do monitora jer on inace ima nekih "manjih" problema sa slikom, pa smo spojili komp na TV, nema razlike)

probali smo lupati po Delete-u koliko nam srce zeli, ne pojavljuje se BIOS Setup nego samo restartira nakon nekog vremena.

Pomoc bi dobro dosla brzo...

 

P.S.

Gigabyte bi trebao imati Dual-BIOS, ako dobro shvacam onda bi se trebao automatski popraviti ako nesto ne valja??? o.O

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.4.2011 11:53 (roko121roko).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Komp se restarta cijelo vrijeme

Morat ćeš resetirati CMOS na tvorničke postavke preko jumpera na ploči (označen je sa clear CMOS - jumper na par sekundi prebaci iz početnog položaja u drugi i zatim vrati), ili vađenjem baterije s matične ploče.

Nakon reseta, uđi u BIOS i učitaj standardne postavke, te zatim podešavaj što treba.

KaeR
14 godina
neaktivan
offline
Komp se restarta cijelo vrijeme

Hah,

znao sam da postoji switch na maticnoj ali nisam imao ideje gdje, cini se da cu sad malo traziti,

ako mozda znas gdje bi otprilike bio jumper i/ili baterija, molim te reci.

 

EDIT: nasao sam CLR_CMOS ali ne znam ga pomaknuti hehe

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.4.2011 11:59 (roko121roko).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Komp se restarta cijelo vrijeme
roko121roko kaže...

Hah,

znao sam da postoji switch na maticnoj ali nisam imao ideje gdje, cini se da cu sad malo traziti,

ako mozda znas gdje bi otprilike bio jumper i/ili baterija, molim te reci.

 

EDIT: nasao sam CLR_CMOS ali ne znam ga pomaknuti hehe

Ako ne znaš kratkospojiti jumper, izvadi bateriju na par minuta.

Glupost nikad ne dolazi u malom pakiranju. Stupidity never comes in small packages.
15 godina
offline
Re: Komp se restarta cijelo vrijeme

Pa ako je to standardni jumper a ne prekidač, skineš plastičnu kapicu (onaj dio koji spaja pinove, obično prva dva od ukupno tri pina) i premjestiš na druga dva pina. Za par sekundi vratiš na početni položaj.

 

 

KaeR
14 godina
neaktivan
offline
Komp se restarta cijelo vrijeme

First things first,

nemam blage veze sto je to jumper.

Drugo, nasao sam CLR_CMOS i vidio sam da ima nekakva dva pina POKRAJ sebe (kako da to nazovem?) kakvi stoje i na dijelu maticne za spojiti MB switch, HDD LED-ove i ostalo,

pa sam spojio to na tipku za ukljuciti komp i sad radi :D

Thank you very much, obojici.

EDIT:

Naravno, i prckao sam po jumperu (sad sam vidio sto je to zapravo) pa sam mozda prckajuci nesto spojio, tko zna :D

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.4.2011 12:18 (roko121roko).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Komp se restarta cijelo vrijeme
KaeR kaže...

Pa ako je to standardni jumper a ne prekidač, skineš plastičnu kapicu (onaj dio koji spaja pinove, obično prva dva od ukupno tri pina) i premjestiš na druga dva pina. Za par sekundi vratiš na početni položaj.

 

 

AHAAA znači TO je jumper :D hehe, nisam mogao skinut kapicu, pokusavao sam ali nekako nije islo ;D

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice