Komp se zamrzne sam od sebe

poruka: 75
|
čitano: 40.735
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Komp se zamrzne sam od sebe

Počelo se događati prije par dana. Događa se nasumice. Recimo, ja surfam netom i slušam glazbu i odjednom se ekran ugasi (ode u stand by) i muzika stane i jedino restart pomaže. Uglavnom se događa kada ne igram igre.

Maloprije sam vrtio memtest86 i prošao je prvi test i zamrznio se.

Jednom mi se to dogodilo na start meniju u Mass Effectu 2.

 

Skenirao sam komp za viruse, nema ih, checkao diskove za greške, nema ih. Najnoviji hardver mi je disk kupljen u 10 mjesecu.

 

Molim pomoć jer sam već očajan. Nemam novaca da kupim nove komponente.

92% tinejđera sluša turbo folk, pop, rap ili tehno. Ako si među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu rock i metal glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Komp se zamrzne sam od sebe

Bok! Ako se komp smrzne moguć problem u hard disku ali nemora bit, probaj sve karticu izvadit npr zvučne,mrežne i upali ako je sve dok radi windowsi ak je uredu bez  smrzenja  i kod kartice od zvučne, mrežne. onda staviš  po jednu karticu i tako testiraš dok ne smrzne ok je, pa ako koja jedna kartica uzrokuje od smrzne onda si našao kvar. A može bit da grafička kartica pregrijava pa se ugasi sam od sebe. Ako trebaš komponente imam u hrpu.

Nenad
16 godina
offline
Komp se zamrzne sam od sebe

Hvala na odgovoru! Pregrijavanje nije problem, 100% provjereno. Skenirao sam disk za greške i defragmentirao ga tako da ni on ne bi trebao biti problem.

Zvučna i mrežna su mi intergrirane u matičnoj. Da nije možda matična ili možda napajanje (iako sumnjam da jesu)?

92% tinejđera sluša turbo folk, pop, rap ili tehno. Ako si među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu rock i metal glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Komp se zamrzne sam od sebe

Ja povremeno imam sličan program kod igranja COD 6... Iskreno ne znam zašto...

Prodajem: Matičnu ploču Matsonic + Intel Pentium IV 1.7 Ghz, Floppy Disk Drive + odgovarajući kabel, Modeme (PCI), AsRock MBO + Athlon XP 2600+, ATI Radeon 9200 SE
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Komp se zamrzne sam od sebe

Upravo mi se to opet dogodilo.

TuneUp Utilities mi prijavljuje da neki device "SBRE" ne radi dobro, no ja ga ne nađem u device manageru.

Može li mi netko reći što je to i ima li to možda veze s mojim problemom?

92% tinejđera sluša turbo folk, pop, rap ili tehno. Ako si među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu rock i metal glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Komp se zamrzne sam od sebe

Imam problem sa kompom, smrzne se bezveze, surfam ili slušam glazbu, jednostavno smrzne, nekad za 10, nekad za 20 minuta od restarta. ovo mi je novi komp, imam ga oko dva tjedna, i več sam 4 puta reistalirao windowse u nadi da se bude nešto rješilo. probao sam sa deinstalacijom ACPI drivera, i ugasio ACPI u biosu, i cool n quite, i onda mogu raditi normalno u windowsima, ali kad pokrenem GTA4 igram nekad pola minute, nekad 10 minuta, i onda mi lupi BSOD i resetira se. maloprije mi je lupio BSOD kad sam surfao. više ludim sa njime, neznam šta da više probam. ništa nije overclockirano, konfa je pod moj PC, windowsi su 7 x64.

Darth Vader
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.4.2010 23:08 (malo zaigrano dijete).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Komp se zamrzne sam od sebe
malo zaigrano dijete kaže...

Imam problem sa kompom, smrzne se bezveze, surfam ili slušam glazbu, jednostavno smrzne, nekad za 10, nekad za 20 minuta od restarta. ovo mi je novi komp, imam ga oko dva tjedna, i več sam 4 puta reistalirao windowse u nadi da se bude nešto rješilo. probao sam sa deinstalacijom ACPI drivera, i ugasio ACPI u biosu, i cool n quite, i onda mogu raditi normalno u windowsima, ali kad pokrenem GTA4 igram nekad pola minute, nekad 10 minuta, i onda mi lupi BSOD i resetira se. maloprije mi je lupio BSOD kad sam surfao. više ludim sa njime, neznam šta da više probam. ništa nije overclockirano, konfa je pod moj PC, windowsi su 7 x64.

Deinstaliraj drivere za graficku koje si skinul posebno i instaliral, 7 ionak ima svoje drivere pa bus videl onda kak bude bilo napravi to ko pokus recimo.Cool

15 godina
neaktivan
offline
Komp se zamrzne sam od sebe

probao, i ništa, opet smrzne. i kad resetiram komp zablokira dok ulazi u windowse, po opet reset, onda se upali bez pola postavki i programa.

Darth Vader
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Komp se zamrzne sam od sebe

Pozdrav, jučer mi komp smrznuo bez razloga, svježe instaliran Win XP i prije toga isto se smrznuo, dakle nije do softwera, komp se ne zagrijava jako, normalna tempertura 36 stupnjeva i neigram nikakvu igru kod smrzavanja rijeko događa nekad 1 dan i nekad dva tjedna. Radim obično, surfam pokoji tami i ovdje, HW monitor sam testirao, temperature su OK. Matična ploča je SOLTEK SL-85DRV5-C. radi na S478, CPU Intel Pentium P4 2,4ghz, Ram 1gb ( 2 keksa id 512 ddr GOODRAM), Hdd Western digital WD600 60 gb i Maxtor 40gb, zvučna integrirana, na PCI je USB, Lan i Modem.  E sad zanima me koji program mogu testirati da vidim što zapravo uzrokuje smrzavanje kompa?

Nenad
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Komp se zamrzne sam od sebe

za pocetak test hdd-a

 

..mozda vise bedsektora najavljuje kraj

teško vrijeme za matore
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.7.2010 15:37 (torrente).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Komp se zamrzne sam od sebe

probaj sa drugim ramom,ja imal slican slucaj i dok sam stavio novi ram sve je ok

darkness is my friend
13 godina
offline
RE: Komp se zamrzne sam od sebe

Sa ovim programom možeš i testirati memoriju da budeš 100% siguran: http://oca.microsoft.com/en/windiag.asp#top.

the funniest thing about this particular signature is that by the time you realise it doesn't say anything it's too late to stop reading it...
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.7.2010 15:44 (deadman).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Komp se zamrzne sam od sebe
torrente kaže...

za pocetak test hdd-a

 

..mozda vise bedsektora najavljuje kraj

Test HDDa pokazuje ispravnim i nema bad sectora a temperatura u početku idu od 37 u mirovanju a radu do 50 stupnjeva, dakle hhd je OK. Osmijeh

Nenad
16 godina
neaktivan
offline
Komp se zamrzne sam od sebe
teško vrijeme za matore
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.7.2010 16:26 (torrente).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Komp se zamrzne sam od sebe

...memorija...100%...vadi jednu po jednu van i isprobavaj...barem je to bio slučaj kod mene

 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Komp se zamrzne sam od sebe

Koliko traje taj memtest? Imam ga u DVD-BUg i naravno ima i 3DMark Vantage.

 

EDIT: Mislim jel ima kompletni program sve na jednom da mogu sve testirati komponentu sve dok ne nađem krivca?

Nenad
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.7.2010 17:11 (Nello).
16 godina
neaktivan
offline
Komp se zamrzne sam od sebe

kratko, 3d mark malo duze,ali sve unutar jedne kavice ;)

teško vrijeme za matore
 
2 0 hvala 2
14 godina
neaktivan
offline
RE: Komp se zamrzne sam od sebe
torrente kaže...

kratko, 3d mark malo duze,ali sve unutar jedne kavice ;)

Testirao memtest i pokazuje da nema errora. Prošla oko 15min nakon trečeg Pass a koliko ima passa na memtesu.

 

Nenad
15 godina
offline
RE: Komp se zamrzne sam od sebe
Nello kaže...

.. Matična ploča je SOLTEK SL-85DRV5-C..

 -to je dovoljno stara ploča, za očekivati je 'hardware' probleme.

Prije provjere memorije, diska, kabela.. provjeri stanje komponenata ploče oko CPUa, ako su kondenzatori 'nabubreni' ili je lem popustio, jedini spas je neki električar koji se time bavi.

Nakon toga testiraj nekim liveCDim, s minimumim komponenti, npr. bez HDD i samo jedan kom. RAMa itd.. i odspoji sve ostalo što nije neophodno za test, kao prednje priključke za USB i audio.

Također, u BIOSu možeš isključiti integrirani LAN i audio ili dodatne PCI kartice, modem itd.., jer može u njima biti problem.

 

Tako nekom eliminacijom pokušaj.... i nadaj se da nije greška u ploči (sve ostalo je zamjenjivo, ali ploču je teško pronaći).

 

Soft. dio mogućeg uzroka, ovisi koji OS, koja verzija... i naravno koji key (bez obzira što je do sad godinama radilo..).

To jednostavno eliminiraš podizanjem liveCDa, npr ubintu ili MiniPE, nakon par sati rada, surfanja ako radi bez greške, onda je jedino software moguć uzrok.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
neaktivan
offline
RE: Komp se zamrzne sam od sebe

Evo sjetio sam pogledat u Administrativni alati i pod preglednik događaja i system i naišao 5 crveni križića i objašnjen kao greška u kabelu koji daje hdd i matične u opisu kod pomoć i podrške u windowsima. Moguće je to problem, imam  drugi kabel i vidjet ču rezultate...

 

EDIT: Rješen problem kod zamjene drugi IDE kabel i više nema crveni križića u preglednik događaja. Prije palenja kompa sve to lijepo zabilježila a tek sjetio pogledat i sve se zabilježila šta se događa sa računalom. Sad je sve OK i happy sam.Osmijeh

Nenad
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.7.2010 20:43 (Nello).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Komp se zamrzne sam od sebe
torrente kaže...

kratko, 3d mark malo duze,ali sve unutar jedne kavice ;)

Pozdrav, 3DMark nije za win Xp već on radi na Visti, dakle ja sam na Win XP. Osmijeh

 

EDIT: Pišem sa drugog kompa.

 

Djelomićno problem riješeno ali i ostao je isti problem oko smržnjenja kompa. Dakle vadio sam modem i lan karticu.  Os je Win XP.

Kao što vidite nakon 4 dana opet smrzne bez objašnjenja neznam zašto se događa. Testirano sve i nemogu dokučiti što bi mogao bit problem., a i moram posudit frenda HirensCdBoot da vidim jel ima kakvi problema u mom računalu i komponenta. Mršti se

Nenad
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.7.2010 19:45 (Nello).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Komp se zamrzne sam od sebe
Nello kaže...
torrente kaže...

kratko, 3d mark malo duze,ali sve unutar jedne kavice ;)

Pozdrav, 3DMark nije za win Xp već on radi na Visti, dakle ja sam na Win XP. Osmijeh

Onda 3DMark06.

Other bands play, Rammstein burns.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Komp se zamrzne sam od sebe
Penryn kaže...

Onda 3DMark06.

Taj file je težak oko 520mb a nestignem skinut jer mi tarifa ograničena.Neodlučan

Nenad
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.7.2010 20:44 (Nello).
16 godina
neaktivan
offline
Komp se zamrzne sam od sebe

Onda skini OCCT i optereti sa njim GPU na 10ak min.

Other bands play, Rammstein burns.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Komp se zamrzne sam od sebe
Penryn kaže...

Onda skini OCCT i optereti sa njim GPU na 10ak min.

Za pol sata javim rezultat.

 

EDIT: GPU test ooct na 15 min.

Slika1 Slika1
sliks2 sliks2
slika3 slika3
slika4 slika4
Nenad
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.7.2010 20:42 (Nello).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Komp se zamrzne sam od sebe
Penryn kaže...

Onda skini OCCT i optereti sa njim GPU na 10ak min.

Izvršio test 15 min na occt. Pogledaj dal je ok?

Nenad
16 godina
neaktivan
offline
Komp se zamrzne sam od sebe

Ovo je CPU linpack. Optereti GPU..on ti je ispod tog CPU.

Šta se tiče napona, osciliraju, al ništa zabrinjavajuće.

Other bands play, Rammstein burns.
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.7.2010 20:49 (Penryn).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Komp se zamrzne sam od sebe
Penryn kaže...

Ovo je CPU linpack. Optereti GPU..on ti je ispod tog CPU.

Nemože doći do njega,jer sam klikao na gpu i neće  a mapi je posivljen! Hoće samo CPU.

 

EDIT:   Prije njega bila garfička kartica ATI Radeon 9600 se 128mb i javlja kod smrzavanje i tako testirao drugu karticu nvidia geforce 2 mx/mx400 64mb isto se događa, dakle grafička nije u pitanju. Mora bit nešto drugo.

Nenad
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.7.2010 21:06 (Nello).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Komp se zamrzne sam od sebe
Penryn kaže...

Ovo je CPU linpack. Optereti GPU..on ti je ispod tog CPU.

Šta se tiče napona, osciliraju, al ništa zabrinjavajuće.

Okej. Danas sam istraživao na kompu zašto se događa kod zamrzavanja? I naravno našao problem koji uzrokuje zamrzavanje a to je kriv DVD pržilica.  Kad otvorim Nero i javlja lightscrible error, kad umečem DVD Bug br 211 i kod Everesta da instaliram, no čitač Dvd radi ali kada želim instalirati kliknem Everest i ono par puta čita i odustane?!? I ponovo vadim DVD i natrag stavim da ponovo učitavanje radi ali opet kad na njega klikne, željeni program uopće ne kreče instalacija. Uzmem DVD i probam drugi pc i radi i može instalirati. Zaključak je da je DVD pržilica pravio probleme kod smrzavanja. Ako pitate koji je taj DVD pržilica. Sony NEC Optiarc AD-7201A.  Sljedeći da morat ću nabaviti DVD pržilicu ili Dvd rom svejedno ali da mogu vidjet nove DVD Bug kolekcije koji redovno kupujem DVD Bug u kiosku... Osmijeh

Nenad
14 godina
neaktivan
offline
Komp se zamrzne sam od sebe

ak mu je komp zamrznuo dok je surfao netom i slusao glazbu, vjerovatno su RAM-i u pitanju.

 

EDIT: Ak ti se komp ne moze podici iz prve nakon rebootanja, u svakom slusaju se pitanju RAM-i, imao sam isti problem.

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.7.2010 13:11 (UltraMarine).
 
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice