Kompjuter mi se gasi dok igram igre

poruka: 118
|
čitano: 56.174
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Komputer mi se gasi dok igram igre

Imao sam sličan problem prije cca godinu dana. Tada bi mi se komp ugasion nakon 1-2 minute igranja cod4. Promijenio sam napajanje, uzeo Corsair CX 400W i problem je bio rijesen. Međutim, u zadnje vrijeme mi se komp ugasi nakon 10-15 minuta igranja League of Legends-a. Ne vjerujem da je problem sa napajanjem i ovaj put, mada je moguce i da se varam. Ako imate kakav prijedlog bio bih zahvalan jer nisam bas strucnjak za racunala.

 

konfiguracija: AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core 5000+ 2.61GHz, 2GB RAM, graficka: ATI Radeon X1950 GT, maticna ploca: Gigabyte GA-MA78GM-S2H, napajanje Crosair CX 400W

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Komputer mi se gasi dok igram igre
wolfogame kaže...

Imao sam sličan problem prije cca godinu dana. Tada bi mi se komp ugasion nakon 1-2 minute igranja cod4. Promijenio sam napajanje, uzeo Corsair CX 400W i problem je bio rijesen. Međutim, u zadnje vrijeme mi se komp ugasi nakon 10-15 minuta igranja League of Legends-a. Ne vjerujem da je problem sa napajanjem i ovaj put, mada je moguce i da se varam. Ako imate kakav prijedlog bio bih zahvalan jer nisam bas strucnjak za racunala.

 

konfiguracija: AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core 5000+ 2.61GHz, 2GB RAM, graficka: ATI Radeon X1950 GT, maticna ploca: Gigabyte GA-MA78GM-S2H, napajanje Crosair CX 400W

  Jesi provjerio temperature?

14 godina
neaktivan
offline
Komputer mi se gasi dok igram igre

prva slika je dok ne igram nista, druga je dok igram cod

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.2.2011 16:46 (wolfogame).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Komputer mi se gasi dok igram igre
wolfogame kaže...

prva slika je dok ne igram nista, druga je dok igram cod

Nema ti slika.

 

Pokreni OCCT  test ili Prime95 računanje i nadziri temperature (s SpeedFan, CoreTemp, HW Monitor, Everest, Aida64 ili čime god hoćeš). Tako ćeš saznati jel se procesor pregrijava.

Pokreni FurMark Stability Test ili MSI Kombustor (dolazi u paketu s MSI Afterburnerom) i gledaj kako raste temperatura grafičke. Tako ćeš vidjeti pregrijava li se grafička kartica.

Nadziri barem 15 minuta u oba slučaja.

 

Napajanje sigurno nije.

Ako sam ikako pomogao, nešto pojasnio il se barem trudio - kliknite na HVALA; kao znak zahvalnosti. Hvala.
16 godina
neaktivan
offline
Komputer mi se gasi dok igram igre

pogledas u biosu jeli blokada procesora na tih 86-90c.

kakvo je stanje na rebrima hladnjaka procesora...jeli sve cisto ili je ispod lopatica coolera "tapit" od prasine?

http://hr.wikipedia.org/wiki/HNK_Hajduk_Split
 
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Komputer mi se gasi dok igram igre

Ventilator od procesora i graficke sam danas ocistio od prasine, opet mi se ugasio nakon cca 10 min.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Komputer mi se gasi dok igram igre
wolfogame kaže...

Ventilator od procesora i graficke sam danas ocistio od prasine, opet mi se ugasio nakon cca 10 min.

Jesi li skidao hladnjake? Zamijenio termalnu pastu?

Nekako sumnjam na pregrijavanje grafičke; odradi to s FurMark...

Ako sam ikako pomogao, nešto pojasnio il se barem trudio - kliknite na HVALA; kao znak zahvalnosti. Hvala.
14 godina
neaktivan
offline
Komputer mi se gasi dok igram igre

Termalnu pastu nisam mijenjao. Zapravo sam danas malo guglajuci prvi put cuo za tako nesto.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Komputer mi se gasi dok igram igre
wolfogame kaže...

Termalnu pastu nisam mijenjao. Zapravo sam danas malo guglajuci prvi put cuo za tako nesto.

Prvo FurMark pa ćemo vidjeti dalje. Ako nije temperatura, nema smisla u tom smjeru gledati.

Ako dokažemo da je do pregrijavanja; onda ćemo o čišćenju i zamjeni paste.

Ako sam ikako pomogao, nešto pojasnio il se barem trudio - kliknite na HVALA; kao znak zahvalnosti. Hvala.
15 godina
offline
Komputer mi se gasi dok igram igre

evo jedan topic o toj ploči i problemu s pregrijavanjem procesora: http://www.tomshardware.co.uk/forum/250201-10-5000-black-edition-overheat-overclocking

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Komputer mi se gasi dok igram igre

Definitivno mi je sumnjiva temperatura procesora. Previsoka je i u Idleu i u Loadu. Imao sam AMD Dual 5200 i nikad mi nisu bile tako visoke temperature.

Skini si ovaj besplatni program da vidimo i temperaturu grafe.

Možda si prilikom čišćenja slomio pero ventilatora od hladnjaka procesora ili se hladnjak otkopčao. Provjeri si i to.

Mali korak za čovjeka, velik za stonogu
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Komputer mi se gasi dok igram igre
Grafička :/
14 godina
neaktivan
offline
Komputer mi se gasi dok igram igre

Ovo su OCCT test rezultati. FurMark test je u tijeku pa cu rezulatate staviti kad se zavrsi.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Komputer mi se gasi dok igram igre

CPU ti se posteno grije dovoljno za restart trebao bi cooler promjeniti i termalnu pastu jos grafu vidi ako je ona uredu onda samo CPU!

Moje najdraze stranice:http://adf.ly/Then i http://adf.ly/ThfF
16 godina
offline
Re: Komputer mi se gasi dok igram igre
wolfogame kaže...

Ovo su OCCT test rezultati. FurMark test je u tijeku pa cu rezulatate staviti kad se zavrsi.

 

Procesor ti se pregrijava.

 

FurMark Stability test nema kraj; radi dok ga ne prekineš. I pokazuje ti temperaturu.

Ako sam ikako pomogao, nešto pojasnio il se barem trudio - kliknite na HVALA; kao znak zahvalnosti. Hvala.
13 godina
offline
Re: Komputer mi se gasi dok igram igre
imho sam isti problem pogledaj jel ti komp pun prasine ako je ocisti ga
14 godina
neaktivan
offline
Komputer mi se gasi dok igram igre

OK, FurMark sam prekinuo. Ocito se procesor pregrijava. Sto mi je dalje ciniti?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Komputer mi se gasi dok igram igre
wolfogame kaže...

OK, FurMark sam prekinuo. Ocito se procesor pregrijava. Sto mi je dalje ciniti?

kupi termalnu pastu i stavi ju na procesor...

TROLLBUSTER /// ako sam ti pomogao slobodno stisni HVALA :) ///
14 godina
neaktivan
offline
Komputer mi se gasi dok igram igre

Možda je do napajanja, jer grafulja pod opterečenjem troši više a ako napajanje ne daje dosta struje...

pero_HR
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Komputer mi se gasi dok igram igre
wolfogame kaže...

OK, FurMark sam prekinuo. Ocito se procesor pregrijava. Sto mi je dalje ciniti?

Pa kolika je bila temperatura grafičke u Furmarku?

Ne mora biti da se samo procesor pregrijava, možda se pregrijava i grafička kartica.

Ako sam ikako pomogao, nešto pojasnio il se barem trudio - kliknite na HVALA; kao znak zahvalnosti. Hvala.
14 godina
neaktivan
offline
Komputer mi se gasi dok igram igre

Ne vjerujem da je do napajanja jer je poprilicno novo + je kvalitetno. Idem po termalnu pastu pa vam javim kako je proslo. Hvala na svim savjetim jos jednom.

 

 

edit: nije mi pokazalo nikakvu temperaturu na frumark testu. Pokrenut cu opet pa vam dam ss.

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.2.2011 19:33 (wolfogame).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Komputer mi se gasi dok igram igre
wolfogame kaže...

Ne vjerujem da je do napajanja jer je poprilicno novo + je kvalitetno. Idem po termalnu pastu pa vam javim kako je proslo. Hvala na svim savjetim jos jednom.

Evo kako se nanosi termalna pasta:

Ako sam ikako pomogao, nešto pojasnio il se barem trudio - kliknite na HVALA; kao znak zahvalnosti. Hvala.
13 godina
protjeran
offline
Komputer mi se gasi dok igram igre

procesor 99%. skini hladnjak, ocisti staru termalnu pastu i stavi sloj nove. o tome kako se stavlja termalna pasta imas dosta clipova na youtube, ali ukratko - na procesor stavi termalne paste ne vise od zrna rize (ne one najmanje :)) pritisni to procesorom i fiksiraj ga (ovo ti nije najispravniji nacin ali dobro ce posluziti za testiranje, poslije mozes ponovo staviti termalnu, razmazati je i montirati bas ispravno). 

Ostali razlozi koji bi moglo biti:

 

Kvar RAM-a. - ne znam koliko RAM-a imas ali ako imas 2 plocice probaj izvadit jednu pa vidjeti jel se gasi, pa onda tu vrati a izvadi drugu da utvrdis do koje je (tesko da su obe crkle istovremeno ali ako ti je losa regulacija napona na maticnoj i to je moguce)

Pregrijavanje graficke - ne vjerujem, sumnjam da bi mogao vrtjeti fumark ni 5 minuta da da je do toga.

Pregrijavanje chipseta - jedino rjesenje ciscenje prasine ili kupovina nove maticne

Napajanje - mozda, ali opet bi izbacilo i na fumarku - rjesenje - novo napajanje (ili mijenjanje kondenzatora ali nemoj se u to upustati)

 
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Komputer mi se gasi dok igram igre
wolfogame kaže...

Ne vjerujem da je do napajanja jer je poprilicno novo + je kvalitetno. Idem po termalnu pastu pa vam javim kako je proslo. Hvala na svim savjetim jos jednom.

 

 

edit: nije mi pokazalo nikakvu temperaturu na frumark testu. Pokrenut cu opet pa vam dam ss.

dok vrtis fumark temperature ocitavas drugim programima (everest, speccy, core temp, real temp.... svi besplatni (cak i everest u osnovnoj verziji))

14 godina
neaktivan
offline
Re: Komputer mi se gasi dok igram igre
jel proc Windsor ili Brisbane?
MW2 : N'Dorphin // GRNDWR // HCTDM // HCSD // HCMSHPT
16 godina
offline
Komputer mi se gasi dok igram igre

Ako u FurMarku ne pokazuje temperaturu to znači da ti grafička nema termalni senzor.

Mislio sam da sve x1000XT kartice imaju senzor, no očito sam se prevario.

 

Svakako kad već mijenjaš pastu na procesoru zamijeni i na grafičkoj. Procedura je ista.

Ako sam ikako pomogao, nešto pojasnio il se barem trudio - kliknite na HVALA; kao znak zahvalnosti. Hvala.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Komputer mi se gasi dok igram igre
Commodore kaže...
wolfogame kaže...

Ne vjerujem da je do napajanja jer je poprilicno novo + je kvalitetno. Idem po termalnu pastu pa vam javim kako je proslo. Hvala na svim savjetim jos jednom.

 

 

edit: nije mi pokazalo nikakvu temperaturu na frumark testu. Pokrenut cu opet pa vam dam ss.

dok vrtis fumark temperature ocitavas drugim programima (everest, speccy, core temp, real temp.... svi besplatni (cak i everest u osnovnoj verziji))

 

 

 

Evo temperature dok vrti FurMark.

 

edit: Termalnu pustu nisam uspio kupiti. U HgSpotu nemaju, a druge trgovine do 7 rade. Sutra cu.

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.2.2011 23:23 (wolfogame).
14 godina
neaktivan
offline
Komputer mi se gasi dok igram igre

Promijenio sam termalnu pastu i na grafickoj i na procesoru prema uputama koje sam vidio... Izgleda da se opet procesor pregrijava. :/

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.2.2011 15:52 (wolfogame).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Komputer mi se gasi dok igram igre
8ax kaže...
jel proc Windsor ili Brisbane?

 

Brisbane.

14 godina
neaktivan
offline
Komputer mi se gasi dok igram igre

Dodao sam jos malo termalne paste na procesor i izgleda da su rezultati OCCT testa nesto bolji. Prvi put je CPU1 100 °C presao nakon 1.4 minute, a sad nakon ponovnog stavljanja jos malo paste tu je temperaturu desegnuo nakon 2.65 minuta.

 

Evo slika ponovljenog testa:

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice