Kompjuter se gasi, molim pomoc!

poruka: 15
|
čitano: 2.062
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Kompjuter se gasi, molim pomoc!

evo ovako, prije 6 mjeseci imao sam isti ovakav problem, promijenio sam napajanje i poslije toga je bilo dobro, no nakon tjedan-dva opet se poceo gasiti

svaki put kad udjem u igricu neku odma se ugasi, prvo treperi monitor i zvuk pucketa i ugasi se

neznam u cemu je problem, probao sam mjenjati termalnu pastu, stavio novu ali nista nije pomoglo, ugasio sam graficku karticu jer sam mislio da je do nje, ali nije.

jedna me stvar jebe jest ta kad sam uzimao napajanje sam mozda uzeo slabije, ali kad sam stavio novo, tjedan dana je radio bez problema, poslije i pocelo polako se gasiti sve vise i vise

nekad ga ostavim preko noci iskljucenog iz uticnice znaci sve kablove iskljucim, ujutro upalim i radi bez problema dan-dva pa opet se pocne gasiti

uglavnom monitor treperi kad otvaram neke zahtjevnije stvari na kompu i zvuk pomalo kao da pucketa tako se cuje, stavim youtube video na 1080 hd, ugasi se odma

molim pomoc jer neznam sta da radim, evo moj pc:

 

graficka: ati radeon 2600 pro 512 mb

ram: 1gb

cpu: amd athlon 64 x2  4400 + dual core - 2.3 ghz

ssd: 150gb

windows 7

neznam sta da stavim, to je to, ako treba jos nesto, samo recite

 

novo napajanje ima 460w

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kompjuter se gasi, molim pomoc!
tokarski stroj kaže...

evo ovako, prije 6 mjeseci.............

 

 Windows 7 64 bit ili?

8 godina
neaktivan
offline
Re: Kompjuter se gasi, molim pomoc!

win 7 32 bit home premium

10 godina
neaktivan
offline
Kompjuter se gasi, molim pomoc!

Napajanje ti je dovoljno. Pregledaj matičnu da ti nije koji elektrolit napuhnut.

Kako misliš "ugasio grafičku"?

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.11.2015 16:41 (dai53nja).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Kompjuter se gasi, molim pomoc!

iako svi simptomi ukazuju da je problem u napajanju ipak bi 460w trebalo biti više nego dovoljno za tvoju konfiguraciju pa čak i ako je neko no-name.

Jesi li kupio baš novo napajanje u trgovini ili si ga uzeo preko oglasnika?

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Kompjuter se gasi, molim pomoc!

uzeo sam ga od jednog lika u gradu koji zna ovako o kompjuterima i tako, prije ovog napajanja sam uzeo 2 isto kod njega i nije bilo nikakvi problema

 

pa iskljucio sam graficku, otiso u device menager i disable na display adapter ati radeon 2600 pro, u kucistu je odma prestala radit, nema svjecica i ventilator ne radi valjda je iskljucena onda xd

ide preko integrirane sad

12 godina
offline
Re: Kompjuter se gasi, molim pomoc!
markymark099 kaže...

iako svi simptomi ukazuju da je problem u napajanju.....

 U potpunosti se slazem!

 

  No,trebao bi eliminirati par stvari:

Pucketanje zna biti i iz zvucnika,koji imaju vlastito napajanje.

Isto tako treba pregledati maticnu,dali imak ikakvih napunhuća,zagorenja....

Takoder mi "smrdi" taj 1GB rama...1 giga je dovoljna za win 7 home 32 bit,ali ipak to je cista patnja za konfiguraciju,pogtovo kada se upali igrica.

 

Ako gore je sve OK,trebalo bi odvrtiti memtest!

8 godina
neaktivan
offline
Re: Kompjuter se gasi, molim pomoc!

:/ e jednom mi je citava soba smrdila po zagorenju zica, znate onaj kompjuterski miris...iskljucio sam ga bio da se bi sta zapalilo, ali poslije nisam bas obracao paznju na to

kakav memtest?

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.11.2015 16:53 (tokarski stroj).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Kompjuter se gasi, molim pomoc!
tokarski stroj kaže...

uzeo sam ga od jednog lika u gradu koji zna ovako o kompjuterima i tako, prije ovog napajanja sam uzeo 2 isto kod njega i nije bilo nikakvi problema

 

pa iskljucio sam graficku, otiso u device menager i disable na display adapter ati radeon 2600 pro, u kucistu je odma prestala radit, nema svjecica i ventilator ne radi valjda je iskljucena onda xd

ide preko integrirane sad

 

:/ e jednom mi je citava soba smrdila po zagorenju zica, znate onaj kompjuterski miris...iskljucio sam ga bio da se bi sta zapalilo, ali poslije nisam bas obracao paznju na to

kakav memtest?

 Drugim riječima, nemaš pojma da li je to napajanje što si uzeo ispravno. Napisao si da je novo. Ako je tako, dobro ti kažu, posudi napajanje koje sigurno radi pa probaj.

Što se tiče grafičke, ništa nisi napravio u device manageru. Osim onemogućio windowse da je koriste. Fizički je isčupaj van i probaj vidjeti ima li promjene.

Ne, ovo podebljano je sasvim normalno....

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.11.2015 16:56 (dai53nja).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Kompjuter se gasi, molim pomoc!

kad bi uzimao skroz novo, kako cu znat koje napajanje mi treba ili zapravo nema veze koje je uglavnom da je tolko vati ili? ne razumijem se u ta napajanja

ako iscupam graficku, onda onaj kabal sto ide iz monitora u graficku direktno nema di drugo na ga stavim

13 godina
neaktivan
offline
Kompjuter se gasi, molim pomoc!

Najbolje kreni prvo sa testovima računala

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Kompjuter se gasi, molim pomoc!
tokarski stroj kaže...

kad bi uzimao skroz novo, kako cu znat koje napajanje mi treba ili zapravo nema veze koje je uglavnom da je tolko vati ili? ne razumijem se u ta napajanja

ako iscupam graficku, onda onaj kabal sto ide iz monitora u graficku direktno nema di drugo na ga stavim

 

"pa iskljucio sam graficku, otiso u device menager i disable na display adapter ati radeon 2600 pro, u kucistu je odma prestala radit, nema svjecica i ventilator ne radi valjda je iskljucena onda xd

ide preko integrirane sad"

 Čekaj, jel ti to trolaš ili šta? Pa gore si napisao da ide preko integrirane otkad si je isključio u device manageru. A budući da mi se čini da ti ni sam ne znaš što radiš, zamoli nekog prijatelja tko se malo više razumije da ti pogleda to računalo.

10 godina
offline
Kompjuter se gasi, molim pomoc!

ma ne trola nego se jednostavno  ne razumije u to. vjerojatno misli da se računalo samo prebacilo na integrušu kad je disableao grafu u device manageru.

 

@tokarski stroj: ako nema drugi utor za kabel od monitora onda tvoje računalo nema integriranu grafiku. napajanje uzmi novo u trgovini od 400W+, mislim da s obzirom na tvoju konfu koja ne vuće puno struje brand napajanja nije bitan.

Ali naravno prije toga bi najbolje bilo da posudiš od nekoga ispravno napajanje pa testiraš s njim hoće li ti se računalo gasiti ili ne. Ako se ne gasi - kupuj novo napajanje, ako se gasi i s drugim napajnem onda je problem u nekoj drugoj komponenti (ram ili matična vjerovatno).

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Kompjuter se gasi, molim pomoc!

Kakve su temperature procesora i grafičke?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Kompjuter se gasi, molim pomoc!

kupio sam NOVO napajanje od 450w u instar trgovini, zamjenio staro, kompjuter radi ko nov, fala vam svima na pomoci

 

zz

 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice