Kompjuter se gasi, problem

poruka: 106
|
čitano: 60.986
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Kompjuter se gasi, problem

Najprije pozdrav svim forumašima i onima koji su spremni pomoći u ovome problemu. Ovako znači konfigurcija je stara 5 godina, redovno se koristim sa njome, gotovo svaki dan. Komponente su sljedeće amd 5200+ 2.7, 2gb ddr 2, ga-m56s-s3. hard 320 wd, grafička asus 8800 GS 384 mb, napajanje MS 550 ATX, PRO kompjuter nije posebno nadograđivan u tih 5 godina. Kompjuter je služio dosta za igranje igrica, gledanje filmova i surfanje po netu. U zadnjih godinu, dvije većinom za internet. Prije par mjeseci mi se isto gasio pa sam mislio da je do stock coolera na procesoru pa sam kupio novi, neki za 150 kn i zamjenio i do sada je sve radilo bez problema i opet se nastavio gasit. Ugasi se kada sam na internetu i kada upalim farmu na sugavome fejsu koju igram nekih 10 minuta i onda u pol igre se ugasi i tak stalno. Kompjuter je ispuhan od prašine, nema u njemu ni trunke. stranice su otvorene, tako da je hlađenje i cirkulacija zraka kroz kućište odlična. Eto molim ljude koji znaju da pomognu u čemu je problem, stvarno nebi htio nosit na servis i plačat bezveze, kad mogu to sam zamjenit, a opet nebi htio kupit neku drugu komponentu pa da se ispostavi da nije to ta koju sam mislio. Vjerujem da će svima ovo govno od napajanja MS 550 ATX zvučati kao krivac svega toga, ali opet bi htio bit siguran. Hvala lijepa svima. :)

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.10.2013 12:09 (razer1911).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kompjuter se gasi, problem

Ako nisu temperature problem onda je sljedeći sumljivac napajanje. Bilo bi super kad bih mogao nabaviti neko zamjensko pa istestirati s njime.

 

EDIT:

Moguće je da se gasi i zbog pregrijavanja grafičke, ne samo procesora. Jesi provjerio njene temperature?

Zdravi i veseli bili :)
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.10.2013 12:14 (bradonja_85).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kompjuter se gasi, problem
razer1911 kaže...

Najprije pozdrav svim forumašima i onima koji su spremni pomoći u ovome problemu. Ovako znači konfigurcija je stara 5 godina, redovno se koristim sa njome, gotovo svaki dan. Komponente su sljedeće amd 5200+ 2.7, 2gb ddr 2, ga-m56s-s3. hard 320 wd, grafička asus 8800 GS 384 mb, napajanje MS 550 ATX, PRO kompjuter nije posebno nadograđivan u tih 5 godina. Kompjuter je služio dosta za igranje igrica, gledanje filmova i surfanje po netu. U zadnjih godinu, dvije većinom za internet. Prije par mjeseci mi se isto gasio pa sam mislio da je do stock coolera na procesoru pa sam kupio novi, neki za 150 kn i zamjenio i do sada je sve radilo bez problema i opet se nastavio gasit. Ugasi se kada sam na internetu i kada upalim farmu na sugavome fejsu koju igram nekih 10 minuta i onda u pol igre se ugasi i tak stalno. Kompjuter je ispuhan od prašine, nema u njemu ni trunke. stranice su otvorene, tako da je hlađenje i cirkulacija zraka kroz kućište odlična. Eto molim ljude koji znaju da pomognu u čemu je problem, stvarno nebi htio nosit na servis i plačat bezveze, kad mogu to sam zamjenit, a opet nebi htio kupit neku drugu komponentu pa da se ispostavi da nije to ta koju sam mislio. Vjerujem da će svima ovo govno od napajanja MS 550 ATX zvučati kao krivac svega toga, ali opet bi htio bit siguran. Hvala lijepa svima. :)

Koje su temperature procesora i grafičke?

Kad igraš igre jel se i onda gasi?

Ako imaš nekog da ti posudi napajanje pa probaš s drugim da eliminiraš MS-a. Iako bi ga ja i da je ispravan odmah promijenio, pogotovo kaj je star 5 godina.

15 godina
offline
Kompjuter se gasi, problem

Evo budem sada riješio program za temperature, pa ubacim sliku za nekih 5 minuta da pogledate.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kompjuter se gasi, problem

Evo temperature kad sam upalio igru, nisam se usudio dalje igrati da se nebi ugasio

evo jedna jezgra procesora je skočila i do 123 stupnja, a druga do 118

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.10.2013 12:31 (razer1911).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kompjuter se gasi, problem

Otvoriti kućište i provjeriti:

 

- dali se ventilator procesora uopće vrti ?

- dali postoje naslage prašine u rebrastim hladilima coolera CPUa i GPUa koji sprečavaju protok zraka?

 

skinuti bočne stranice, odnijeti komp na benzinsku i kompresorom sve dobro ispuhati za početak (ako već nemaš kompresor doma)

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.10.2013 12:25 (Ziga).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Kompjuter se gasi, problem

I obavezno zamijeniti termovodljivu pastu između ventilatora i proca.

Mafija sused niš ja njima ne vjerujem xD
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kompjuter se gasi, problem

Kompjuter je ispuhan kompresorom, tako da između rebara od hladnjaka procesora nema ni trunka prašine, termovodljiva pasta je zamjenjena na procesoru prije 2 i pol mjeseca, kad se i novi hladnjak stavio.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kompjuter se gasi, problem
razer1911 kaže...

Kompjuter je ispuhan kompresorom, tako da između rebara od hladnjaka procesora nema ni trunka prašine, termovodljiva pasta je zamjenjena na procesoru prije 2 i pol mjeseca, kad se i novi hladnjak stavio.

Ako je i problem dalje prisutan

 

- Cooler od procesora ne liježe dobro na procesor (provjeriti obavezno)

 

Kad u Windozama imaš te temperature..dali je cooler vruć na dodir ili topal?

 

 

15 godina
offline
Kompjuter se gasi, problem

mogu ti reć da nije toliko vruc jako kako pokazuje u everestu, izgleda senzori zezaju

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kompjuter se gasi, problem

Digni OS u safe modu i provjeri temperature pa javi...

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kompjuter se gasi, problem

ne može se provjerit, samo mi pokazuje temperaturu od harda, za ostale komponente ne

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kompjuter se gasi, problem

Pogledaj u biosu temperature.

Jesi siguran da si skinio foliju s baze procesora kad si ga montirao, i jesi siguran da dobro sjeda na procesor?

Zdravi i veseli bili :)
15 godina
offline
Kompjuter se gasi, problem

ma sve sam napravio kako spada, normalno da sam foliju skinuo. Nije mi prvi puta da montiram hladnjak na procesor, temperature u biosu su normalne oko 20-30 stupnjeva.
EDIT: bradonja nije moj td, zahvaljujem ti se na pomoci 

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.10.2013 14:06 (razer1911).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Kompjuter se gasi, problem

Ajd molim te meni za dušu skini recimo Speccy i slikaj nam temperature!

Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Kompjuter se gasi, problem

evo ga

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Kompjuter se gasi, problem

Da iako speccy pokazuje nize temperature,opet su visoke!

Probaj clear-ati cmos,jer se znaju senzori zabezeknuti tu i tamo,no ako sam dobro procitao u biosu su ti temperature ok,no ne mos nista izgubiti!

Otvori kuciste i vidi jel se vent uopce vrti,ako se vrti onda probaj stari trik;

 

-Otvori kuciste i u idleu promatraj temperaturu,uperi kucni ventilator neka puse u kuciste,ako je sve ok temperatura mora pasti za 2-3 stupnja,pa nam javi rezultate!

Znam da je smjesno,ali jbg mi stari "hakeri" smo prije tako hladili komponente{#}.

 

Pa cemo dalje......

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Kompjuter se gasi, problem

Jesi li uopce provjerovao koje su ti temperature u biosu

Moj PC  
0 5 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kompjuter se gasi, problem
dreadmoore kaže...

Jesi li uopce provjerovao koje su ti temperature u biosu

Ako nisi čitao post od početka ne moraš nepotrebno komentirati.

 

 

Dakle temperature u BIOSu su normalne, u WIndozama luduju?

Da ne postoji kakav pozadinski proces koji opterećuje sistem?

 

 

Komp ispuhan od prašine, novi ventilator, nova pasta, cooler ispravno naliježe.... u BIOSu normalne temperature...

u Safe modu sve radi, a čim se normalno boota počnu problemi...

 

onda je nešto do Windoza..nema šta drugo biti...

 

Everest očitava iz dioda, isto od kud očitava Bios..dakle temperaturni senzori su ok...

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.10.2013 15:08 (Ziga).
13 godina
offline
Re: Kompjuter se gasi, problem
Ziga kaže...
dreadmoore kaže...

Jesi li uopce provjerovao koje su ti temperature u biosu

Ako nisi čitao post od početka ne moraš nepotrebno komentirati.

 

 

Dakle temperature u BIOSu su normalne, u WIndozama luduju?

Da ne postoji kakav pozadinski proces koji opterećuje sistem?

 

 

Komp ispuhan od prašine, novi ventilator, nova pasta, cooler ispravno naliježe.... u BIOSu normalne temperature...

u Safe modu sve radi, a čim se normalno boota počnu problemi...

 

onda je nešto do Windoza..nema šta drugo biti

Al svejedno u full load-u procesor se ne smije toliko zagrijavat. Napravi CLEAR CMOS pa onda vidi temperature.

Zdravi i veseli bili :)
12 godina
offline
Kompjuter se gasi, problem

Upravo to i ja cjelo vrijeme mislim,da se proc bez obzira na procese ne bi trebao toliko zagrijavati,no opet,tko ce ga znati!

Zato sam mu i preporucio clear cmos,da eventualno zabezeknemo senzore.

Tada fora sa ventom,da eliminiramo toplinski senzor cpu-a,jer ako je on pokvaren temperatura bi trebala ostati ista ili je uopce nema,a za sve druge greske na procesoru ne bi mogao niti upaliti komp!

Onda naravno idemo na procese,pa eventualno glupe viruse.

 Valja ici po redu,logičnim sljedom!

 

 

PS:Kolega gore,daj molim te citaj postove prije odgovaranja,nema ih puno!{#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kompjuter se gasi, problem

evo ga, napravio sam clear cmos, bila je baterija vani pol sata, ispuhao kompresorom jos jednom sve, malo je temperatura pala, ali za stanje mirovanja je i dalje visoka, virusa u kompjutera nema, kompjuter sam ocistio malwarebytes, a i nod 32 je glavni, redovno čistim kompjuter, a i nije prenatrpan glupostima. Kada upalim igru neku, ne tako jako zahtjevnu temperatura skace preko 100 stupnjeva, ventilator se okrece super.

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.10.2013 15:33 (razer1911).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Kompjuter se gasi, problem

skidaj cooler,očisti ga i promijeni termalnu....

Spale su nam gaće,zagrizli smo udice,glave nam u pijesku,nezaštićene guzice....
Moj PC  
1 2 hvala 0
15 godina
offline
Kompjuter se gasi, problem

ma nema smisla skidat cooler i stavljat novu pastu, kad je pasta na cooleru svega 2 mjeseca stara, imam stari kompjuter 10 godina na kojemu nikad pasta nije mjenjana i dalje radio kao makina.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kompjuter se gasi, problem

Voltaža je normalna, cooler se vrti normalnom brzinom, temperatura matične je "zadovoljavajuća, diska također...

 

Da cooler ne naliježe dobro na CPU...u BIOSu bi isto temperature bile blesave...

 

svi procesori imaju termalne zaštite, kada se pregrije sistem se sam hardverski gasi...

 

 

 

Za početak, flashaj BIOS matične ploče na zadnju verziju s obzirom da do sada na metodi pitanja / odgovora nismo ništa konkretno doznali

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kompjuter se gasi, problem
razer1911 kaže...

ma nema smisla skidat cooler i stavljat novu pastu, kad je pasta na cooleru svega 2 mjeseca stara, imam stari kompjuter 10 godina na kojemu nikad pasta nije mjenjana i dalje radio kao makina.

Koju si termalnu pastu stavio trazis pomoc ljudi ti kazu ti im odgovaras nema potrebe. Uradi to i vidi jel mozda bas zato sto si stavio novu pastu imas problema ipak to je amd i oni uvjek rade na viskomi temperaturama. Mozda je ta tvoja nova pasta "isparila" jos ako je neka od 10Kn nebi me cudilo

10 godina
neaktivan
offline
Kompjuter se gasi, problem

očito tip žali pastu od 10kn...nakon nekog vremena termalna pasta se sasuši i iz termalnog vodiča pretvori se u termalni izolator+ako je cooler neko smeće....

Spale su nam gaće,zagrizli smo udice,glave nam u pijesku,nezaštićene guzice....
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Kompjuter se gasi, problem

Ma trazi tu pomoc a evo ja mislim da jedno 90%  do coolera i paste jer sam imao slican problem sa amd fx 8350 a imao sam  cooler thermaltake 30BP sa duplim ventilatorom i temperature u idle su mi bile oko 50°C a sve je uzrok bio pasta sto je bila ona od 10Kn.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kompjuter se gasi, problem

evo, idem sutra ujutro do dućana po pastu i zamjenit ću je, pa ćemo da vidimo. Pasta je bila uz cooler koji sam kupio za procesor

 

http://www.vemil.hr/media/proizvodi/1018095.jpg ovo je taj hladnjak koji imam na ploči

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.10.2013 16:42 (razer1911).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Kompjuter se gasi, problem

Moja je preporuka, provjeriti koji proces u windowsima drži procesor na maksimum, jer ne vjerujem, ako je u biosu temperarura OK, onda se nešto događa u windowsima. Znači, task manager, procesi i vidjeti koji proces drži 100%.

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice