Kompjuter se gasi sam od sebe

poruka: 141
|
čitano: 71.766
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kompjuter se gasi sam od sebe

Nije pregrijavanje, koje napajanje imaš?

De gustibus non est disputandum.
11 godina
neaktivan
offline
Kompjuter se gasi sam od sebe

pozz ljudi,ovako imam problem kad pocnem igrati igricu kopmjuter mi se za nekih 20 min sam ugasi,a kad sam normalno na internetu il nesto drugo radim ne gasi se,molim pomoc 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kompjuter se gasi sam od sebe
jura249 kaže...

pozz ljudi,ovako imam problem kad pocnem igrati igricu kopmjuter mi se za nekih 20 min sam ugasi,a kad sam normalno na internetu il nesto drugo radim ne gasi se,molim pomoc 

Vjerovatno ti se pregrijava.. provjeri temperature i ocisti malo prasinu sa graficke i procesora..

11 godina
neaktivan
offline
Re: Kompjuter se gasi sam od sebe

ocistio sam sam ga al se ne popravlja,kak vidit temperaturu?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Kompjuter se gasi sam od sebe
jura249 kaže...

kak vidit temperaturu?

http://www.cpuid.com/softwares/hwmonitor.html

De gustibus non est disputandum.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kompjuter se gasi sam od sebe

evo slika pa mi reci jel to oke 

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.10.2012 20:59 (jura249).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kompjuter se gasi sam od sebe

Nema slike?!

De gustibus non est disputandum.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kompjuter se gasi sam od sebe
jura249 kaže...

evo slika pa mi reci jel to oke 

Nisi ti stavio nikakvu sliku :D

11 godina
neaktivan
offline
Re: Kompjuter se gasi sam od sebe

pa stavio sam sliku al neznam zasto je nema (iso sam na dodaj sliku s racunala ) 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Kompjuter se gasi sam od sebe
jura249 kaže...

pa stavio sam sliku al neznam zasto je nema (iso sam na dodaj sliku s racunala ) 

http://imageshack.us/ Stavi tu pa posalji link..

11 godina
neaktivan
offline
Kompjuter se gasi sam od sebe

pozdrav, takodje imam taj problem sa racunarom, sam se restartuje. ali to se desava samo na xp-u, imao sam win7, ali nista, na win7 super radi, nemam graficku jacu za win7 pokvarena mi, pa sam zato presao na xp, i pocelo mi se to desavati. medjutim pre mi se to nije desavalo, nego pre 2 mj je to pocelo.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kompjuter se gasi sam od sebe

Pozdrav!

Ovako, Kompjutor mi se počeo gasiti bez ikakvog razloga dok igram igre, i primjetio sam da je upaljena lampica D601 na grafi. Ok, sve sam našao problem VDDC_FAULT. Pokušao sam očistiti grafičku, vratio sam CPU na standardni clock, resetirao BIOS postavke, zamjenio sam pastu na GPU, ali LEDica je i dalje upaljena. Kada pokrenem Furmark pokažu mi se artefakti i zašteka i to je to. Fifu 13 mogu igrati koji 20 minuta i onda se ekran ugasi, zvuk se pretrgne i komp se sam resetira ili ga moram manualno ugasiti.

Istina grafička kartica je stara već 3 godine, ali mislim da bi još uvijek trebala raditi. A i PSU bi ju trebao izdržati ako je mogao protekle 3 godine.

 

Da li je to kraj za moju HD 4890{#}? Mogu li još nešto pokušati?

 

Hvala unaprijed.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Kompjuter se gasi sam od sebe

Memorija na grafi se pregrijava. Instaliraj i pokreni GPU Z, te pod "Sensors" stisni na "GPU Temperature" , "GPU Temp. #1, #2, #3" i stavi kvačicu na "Show Highest Reading". Pokreni igru na kompu, te nakon 10min. stisni Alt+Tab da se vratiš na deskop i pogledaj temperature. Ako se stvarno pregrijava (90C i više), skini MSI Afterburner i smanjuj Memory Cock po 100 MHz sve dok temperature ne dovedeš ispod 90C dok igraš igru. Imam takav slučaj sa svojom HD 5770 (išla je do105C pa se gasila) i dok nisam stavio Memory Clock na 850 MHz (stock 1200 MHz) uvjek me izbacivalo iz igre. Izgubio sam 3-4 fps, ali bitno da radi. Razmišljam o novoj, a i ti bi trebao.

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.10.2012 20:20 (Mile 74).
Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Kompjuter se gasi sam od sebe

Molim pomoć,

 

Imam računalo kakvo je prikazano na slikama i tu su temperature i sve što mislim da je potrebno ukoliko bi neki bio voljan dati savjet. Što se dogadja, često mi se zaplavi ekran i nešto piše svašta što ne stignem pročitati i komp se restartira i više ne daje sliku na monitor, on radi zuji ventilatori rade svi koliko vidim kada maknem bočni dio , i tako ja ga ugasim pa upalim pa krene pa se opet restartira pa sad nedaje sliku , pa tako par puta pa onda da , pa dode skoro do loga windows pa opet i tako, i onda proradi, pa radi koji dan pa opet i tako.

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Kompjuter se gasi sam od sebe

NEZNAM JESAM LI BAS POGODIO TEMU ALI EVO OVAKO KADA IGRAM IGRICU RECIMO OVERSPEED GLEDAO SAM TAMO SYSTEM REQUIREMENTS I PISE MI OVAKO " * OS: Windows XP/Vista/ 2000
* CPU: Intel Pentium 4 or an AMD Athlon equivalent
* RAM: 512 MB
* HDD: 1 GB Hard Drive Space
* Graphics: DirectX 9.0c compatible 64MB hardware accelerated video card (ATI® Radeon™ 9800 or nVidia® GeForce™ FX series)
* DirectX: Version 9.0c


E SAD KOD MENE JE KOMP OVAKO 80 GB HD, 1GB RAM, 128 GRAFICKA, I 1.9 PROCESOR  KAD IGRAM IGRICU NEKAD ZNAM DA IGRAM PO 1H A NEKAD SAMO 10 MIN I KOMP SE RESETUJE SVE SAM SMANJIO NA NAJMANJE ALI AKO JE D3D REZOLUCIJA ONDA SE KOMP RESETUJE RECIMO I NA CS 1.6 AKO STAVIM DA JE REZOLUCIJA D3D A KAD JE SOFTWARE ONDA NISTA E TO JE TO..... {#}

 

 
0 1 hvala 0
11 godina
online
Re: Kompjuter se gasi sam od sebe
moke123 kaže...

NEZNAM JESAM LI BAS POGODIO TEMU ALI EVO OVAKO KADA IGRAM IGRICU RECIMO OVERSPEED GLEDAO SAM TAMO SYSTEM REQUIREMENTS I PISE MI OVAKO " * OS: Windows XP/Vista/ 2000
* CPU: Intel Pentium 4 or an AMD Athlon equivalent
* RAM: 512 MB
* HDD: 1 GB Hard Drive Space
* Graphics: DirectX 9.0c compatible 64MB hardware accelerated video card (ATI® Radeon™ 9800 or nVidia® GeForce™ FX series)
* DirectX: Version 9.0c


E SAD KOD MENE JE KOMP OVAKO 80 GB HD, 1GB RAM, 128 GRAFICKA, I 1.9 PROCESOR  KAD IGRAM IGRICU NEKAD ZNAM DA IGRAM PO 1H A NEKAD SAMO 10 MIN I KOMP SE RESETUJE SVE SAM SMANJIO NA NAJMANJE ALI AKO JE D3D REZOLUCIJA ONDA SE KOMP RESETUJE RECIMO I NA CS 1.6 AKO STAVIM DA JE REZOLUCIJA D3D A KAD JE SOFTWARE ONDA NISTA E TO JE TO..... {#}

 

Trebaš napisati koju grafu imaš i koji procesor točno imaš jer iz ovog što si napisao nije jasno što to točno imaš.

Mislim da imaš vjerojatno problem sa pregrijavanjem, stoga skini HWMonitor program i pokreni te vidi kolike su ti temperature kad ne radiš ništa na kompu i kolike su dok igraš igru te ih napiši ovdje.

Komp ako nisi dugo čistio onda ga očisti, pogotovo dobro očisti od prašine ventilatore na procesoru i grafičkoj kartici. Vjerojatno će trebati promjenitu termalnu pastu na procesoru i grafi, ali o tome ćemo kad napraviš ovo što sam ti predložio i napišeš odgovor.

11 godina
neaktivan
offline
Kompjuter se gasi sam od sebe

Ja imam slican problem neznam so trebam napravit,pc se slika zamrzene kad igram puno stolova na poker starsu ,a nekad mi dode onaj plavi ekran.evo prilozit cu cpu-z,brine ova zanja temperatra TMPIN2 koje je max bila na 460 c,i nace je velika.Plz molim komentare i pojasnjenje za sta je ta temperatura TMPIN2

 

http://i460.photobucket.com/albums/qq326/granazg/Cpu_zps5b464aa4.png

 

i evo blue screen vew

 

http://i460.photobucket.com/albums/qq326/granazg/blue_zpse16008c0.png

 

napajanje je 600w mada mislim da je problem upravo u njemu jel dok palim pc nemogu ga normalno upalit na power gumb.nego stisnem power gum i onda glavni prekidac na napajanju brzo kliknem pali gasi

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.5.2013 16:02 (granazg).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Kompjuter se gasi sam od sebe

imao sam isti problem ali sam ga odnio na ciscenje i nisam bio na njemu sve izbrisao ocitio ga kupio novi hard i sve radi a imam istu konjugaciju kao ti

Pejoo
10 godina
neaktivan
offline
Kompjuter se gasi sam od sebe

tmpin 2 je northbridge,i vjerojatno ti je pokvaren senzor za temp na njemu,ako si u mogucnosti,probaj drugo napajanje,btw ovo nije bluescreen

01001010011001010110001001100101011011010010000001101111011011100110111101100111001000000111010001101011011011110010000001110000011100100110010101110110011011110110010001101001
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.7.2013 17:17 (kivic15).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Kompjuter se gasi sam od sebe
Prije nekoliko dana upalim ja komp, on se normalno upali sve i odmah se zaledi. Nekoliko puta sam ga restartovo i nista. Onda sam skinuo hladnjak ocistio ga jer je bio prasnjav i sada kad hocu da ga upalim samo dodje do ucitavanja windows i iskljuci se. Sta li bi moglo biti mlzdda nisam stavio hladnjak kako treba
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kompjuter se gasi sam od sebe
Shomy96 kaže...
Prije nekoliko dana upalim ja komp, on se normalno upali sve i odmah se zaledi. Nekoliko puta sam ga restartovo i nista. Onda sam skinuo hladnjak ocistio ga jer je bio prasnjav i sada kad hocu da ga upalim samo dodje do ucitavanja windows i iskljuci se. Sta li bi moglo biti mlzdda nisam stavio hladnjak kako treba

Moguće da nisi dobro montirao hladnjak natrag, skini ga ponovno, skini staru termalnu pastu sa procesora i hladnjaka, ponovno nanesi termalnu pastu na sredinu procesora, količina zrna riže.

 

Montiraj hladnjak natrag na procesor i pazi da dobro sjedne, pazi da ne oštetiš nešto na matičnoj ploči.

Valentin
14 godina
offline
Kompjuter se gasi sam od sebe

Treba mi pomoć oko kompa? Gasi se sam od sebe, nema pravila. Neki puta nemogu ni winse pokrenuti, a on se ugasi. Evo sad sam ga pustio u biosu i tamo radi bez problema već par sati, skroz nelogično! Inače temp. u biosu pokazuje 52C za CPU, i 47C za M/B. Nemogu provjeriti temperature u windowsima jer mi se gasi.

Konfiguracija je:

Matična - ASUS M2N-SLI,

CPU - AMD Athlon(tm) 64X2 Dual Core Processor 6000+,

RAM - 1024K x2

Napajanje - MS 550w-pro,

Grafička - ATI RADEON HD 3870,

Hard diskovi - WD5000AAKS-0 i WD200EB-00P

 

Windowsi su dual boot :XP Profesional i Windows 7 Ultimate. Xp je na hardu od 20 gb, a Sedmica je na zasebnoj particiji od 75gb na hardu od 500gb. 

Hitno mi treba pomoć, to mi je komp od sina i već dva dana se j...m, vadi stavljaj komponentu po komponentu i ništa......

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kompjuter se gasi sam od sebe
bodija kaže...

 stavljaj komponentu po komponentu i ništa......

Si probao drugo napajanje ?

Music As A Weapon !!
10 godina
neaktivan
offline
Re: Kompjuter se gasi sam od sebe

skeniraj sustav za pronalaženje virusa,malware npr.sa Malwarebytes Anti-Malware.U slučaju da ti pokaže neki virus očisti ga u Safe Mode

10 godina
neaktivan
offline
Re: Kompjuter se gasi sam od sebe
bodija kaže...

Treba mi pomoć oko kompa? Gasi se sam od sebe, nema pravila. Neki puta nemogu ni winse pokrenuti, a on se ugasi. Evo sad sam ga pustio u biosu i tamo radi bez problema već par sati, skroz nelogično! Inače temp. u biosu pokazuje 52C za CPU, i 47C za M/B. Nemogu provjeriti temperature u windowsima jer mi se gasi.

Konfiguracija je:

Matična - ASUS M2N-SLI,

CPU - AMD Athlon(tm) 64X2 Dual Core Processor 6000+,

RAM - 1024K x2

Napajanje - MS 550w-pro,

Grafička - ATI RADEON HD 3870,

Hard diskovi - WD5000AAKS-0 i WD200EB-00P

 

Windowsi su dual boot :XP Profesional i Windows 7 Ultimate. Xp je na hardu od 20 gb, a Sedmica je na zasebnoj particiji od 75gb na hardu od 500gb. 

Hitno mi treba pomoć, to mi je komp od sina i već dva dana se j...m, vadi stavljaj komponentu po komponentu i ništa......

Šrotex je na izdisaju...trebaš novo napajanje vjerojatno ili je problem u matičnoj...

01001010011001010110001001100101011011010010000001101111011011100110111101100111001000000111010001101011011011110010000001110000011100100110010101110110011011110110010001101001
14 godina
offline
Re: Kompjuter se gasi sam od sebe
Haf932 kaže...
bodija kaže...

 stavljaj komponentu po komponentu i ništa......

Si probao drugo napajanje ?

Napajanje , nemam drugo, a i nosio sam ga u Linksa na provjeru i oni su rekli da bi trebalo biti OK.... 

verudež kaže...

skeniraj sustav za pronalaženje virusa,malware npr.sa Malwarebytes Anti-Malware.U slučaju da ti pokaže neki virus očisti ga u Safe Mode

Kako mogu skenirati komp kad se odmah gasi ,a i nije virus jer sam nekako uspio staviti novu sedmicu i isto se događa još uvijek. A i pri samoj instalaciji mi se je gasio....

kivic15 kaže...
bodija kaže...

Treba mi pomoć oko kompa? Gasi se sam od sebe, nema pravila. Neki puta nemogu ni winse pokrenuti, a on se ugasi. Evo sad sam ga pustio u biosu i tamo radi bez problema već par sati, skroz nelogično! Inače temp. u biosu pokazuje 52C za CPU, i 47C za M/B. Nemogu provjeriti temperature u windowsima jer mi se gasi.

Konfiguracija je:

Matična - ASUS M2N-SLI,

CPU - AMD Athlon(tm) 64X2 Dual Core Processor 6000+,

RAM - 1024K x2

Napajanje - MS 550w-pro,

Grafička - ATI RADEON HD 3870,

Hard diskovi - WD5000AAKS-0 i WD200EB-00P

 

Windowsi su dual boot :XP Profesional i Windows 7 Ultimate. Xp je na hardu od 20 gb, a Sedmica je na zasebnoj particiji od 75gb na hardu od 500gb. 

Hitno mi treba pomoć, to mi je komp od sina i već dva dana se j...m, vadi stavljaj komponentu po komponentu i ništa......

Šrotex je na izdisaju...trebaš novo napajanje vjerojatno ili je problem u matičnoj...

Tako i ja mislim jer se vadeći hard diskove i memoriju događa ista stvar, može još biti i grafa u pitanju , a nemogu je nikako ispitati. Otkrio sam i da se u BIOS-u i SAFE MODU ne gasi. Moram biti sguran jer ako budem mjenjao matičnu ,moram i memoriju pošto je ovo ddr2, a trenutno se prodaje samo ddr3...

13 godina
offline
Re: Kompjuter se gasi sam od sebe
bodija kaže...

Napajanje , nemam drugo, a i nosio sam ga u Linksa na provjeru i oni su rekli da bi trebalo biti OK....

Pusti Links , mozda su ga testirali na slabijoj konfi , pa im se nije gasilo ?! MS nisu bas bajna napajanja i preporucam da posudis od nekog napajanje ( frenda , susjeda ) cisto da vidis jel ce biti istih problema !

 

Dal si nadograđivao sta od komponenti ?

Music As A Weapon !!
14 godina
offline
Re: Kompjuter se gasi sam od sebe
Haf932 kaže...
bodija kaže...

Napajanje , nemam drugo, a i nosio sam ga u Linksa na provjeru i oni su rekli da bi trebalo biti OK....

Pusti Links , mozda su ga testirali na slabijoj konfi , pa im se nije gasilo ?! MS nisu bas bajna napajanja i preporucam da posudis od nekog napajanje ( frenda , susjeda ) cisto da vidis jel ce biti istih problema !

 

Dal si nadograđivao sta od komponenti ?

A ništa nema mi druge nego , nekoga pitati za napajanje. A što bi trebalo značiti da bios i safe mode radu bez gašenja. Po meni nema uključene grafe...!? (tako da mi je grafa upitna)!?

13 godina
offline
Kompjuter se gasi sam od sebe

- Napajanje svakako zamjeni, bez obzira valjalo ono ili ne.

 

- Uzmi si Corsair CX430 ILI XFX 450W napajanje, bolje ovo drugo.{#}

 

 

Valentin B. - Na kvaliteti ne štedim, kome se ne sviđa neka lupa TD, meni ne smeta.
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.7.2013 13:30 (Valentin17).
 
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Kompjuter se gasi sam od sebe

Probaj ovo, i ja sam imao taj problem. Meni je pomoglo :)

1.Control Panel 
2.System
3.Advanced tab

4.Pod Startup and Recovery, klikni settings

5.Piše dolje, Automatically restart. Klikni na malu kvačicu pored toga da bi onemogućio. 

 

TUTORIAL: 

 

Ako ne pomogne, onda ti je do napajanja,matične ili rama, šta ja znam. :D 

 

 

JOIN THE DARK SIDE.WE HAVE A COOKIES
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice